Superliga Nationala de Hochei

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Alte sporturi / Other Superliga Nationala de Hochei

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Campionatul s-a terminat ieri. Sportul a terminat pe ultimul loc cu 0p. Sa vedem ce se va intampla la anul, daca vom juca din nou in A sau daca vom juca cu Dunarea si HCMC in B.

Tavi
    Member

:( … mai bine in B!

07Ex
    Keymaster

Si eu zic ca din moment ce nu suntem in stare sa aducem niste jucatori de valoare mai bine jucam in B unde ne este locul. Cand vom ajunge sa ne batem de la egal la egal macar cu Dinamo si Progym atunci poate sa merite sa promovam in A, dar pana atunci nu vad dece am juca in A doar ca sa fim ciuca batailor.
    Pentru ca sa ajungem sa ne batem de la egal la egal cu Steaua sau SC Miercurea Ciuc mai e FOARTE mult.

webmaster
    Keymaster

Peste weekend a inceput campionatul national de hochei, divizia A editia 2004/2005.

Sportul a inceput cu stangul cu doua infrangeri acasa contra echipei Progym Gheorgheni (2-5 si 1-9). Weekend-ul acesta urmeaza o dubla cu Steaua Bucuresti. Mai multe amanunte pot fi gasite pe site la sectiunea de hochei.

07Ex
    Keymaster

Stie careva scorurile Sportului cu Csiksereda de pe 3,4 decembrie a.c.?

cameliu
    Member

Hochei/HC Sportul Studentesc-Cickszereda Miercurea Ciuc 1-2

In meciul contand pentru locurile 5-6 ale Ligii Nationale de Hochei, HC Sportul Studentes a pierdut intalnirea cu Cickszereda Miercurea-Ciuc, cu scorul de 2-1. Partida sustinuta pe patinoarul Mihai Flamaropol, si la care au asistat 30 de spectatori, a avut parte de putine duritati, si, deci, putine eliminari, doar doi hocheisti fiind expulzati de-alungul acesteia.

Golurile intalnirii au fost reusite de Szabo si Solti, pentru oaspeti, in prima si, respectiv, a doua repriza, in timp ce pentru Sportul a redus din handicap Gheorghe Daniel. Sansele gazdelor de astazi la obtinerea locului 5 sunt nule, dupa ce acestea au fost invinse de doua ori si in deplasarea de la Cickszereda, cu scorul de 5-1 si 4-0.

Cele doua echipe au intalnirea decisiva, maine, de la ora 10:30, jocul disputandu-se tot in Capitala.

Radu Dobrin
    Member

din totalsport

“Hochei/ Sportul-Ciuc 4-4 ca la … patinoar “

In meciul contand pentru locul 5 al Ligii Nationale de Hochei, Sportul Studentesc si Csickszereda Miercurea-Ciuc, au incheiat, astazi, la egalitate, 4-4, pe patinoarul Mihai Flamaropol, din Capitala.

Partida, la care au asistat doar 10 spectatori, a fost neasteptat de spectaculoasa si a oferit numeroase rasturnari de situatie, lucru confirmat si de scorul pe reprize. Oaspetii au condus la finalul primei parti cu 2-1, dupa reusitele lui Kopacz si Prakab, pentru Sportul reducand din diferenta Vlad Slave.

In al doilea mitan, studentii au facut, poate, cel mai bun joc al lor din acest sezon, adjudecandu-si repriza secunda cu scorul de 3-0, prin golurile lui Marian Ghita, Radu Margineanu si Tudor Sticlaru.

Insa bucurestenii n-au mai fost la fel de inspirati si in partea a treia, ei cedand ultima repriza cu scorul de 2-0. Pentru oaspetii de la Csickszereda, Biro a reusit o dubla. Rezultat final, asadar, 4-4.

Soarta locului 5 o vom afla saptamana viitoare, cand, la Miercurea-Ciuc, cele doua echipe se vor mai intalni de doua ori.

louveteau
    Member

http://avokatsomo.com/arkisto/2006/02/23/romanialaista-hockeytaituruutta

Mi se pare ca la voi in România nu se urmareste mult Hochei-ul, aici este sportul national

07Ex
    Keymaster

Pai si aici hocheiul este sport national.

cameliu
    Member

@louveteau wrote:

Mi se pare ca la voi in România nu se urmareste mult Hochei-ul, aici este sportul national

In Elvetia se vorbeste finlandeza? 😆 😆 😆

Radu Dobrin
    Member

@97SiR wrote:

Pai si aici hocheiul este sport national.

mda…dar cu nhl-ul, e si un mic motiv pentru a fi asa 😆 😆 😆

07Ex
    Keymaster

Adevarat insa in Canada hocheiul se joaca nu numai la nivel de NHL dar si la nivel de copii si juniori. In plus aici joaca lumea hochei pe strada asa cum in Romania se joaca fotbal.

louveteau
    Member

@cameliu wrote:

@louveteau wrote:

Sigur ca nu!!! Dar niciodata n-am zis asa ceva, clip-ul mi s-a parut cam interesant, chiar daca nu inteleg nimic de ce spun fiind ca vb finlandeza, orcum este un meci din România, pentru asta am pus link-ul.

louveteau
    Member

@cameliu wrote:

@louveteau wrote:

Sigur ca nu!!! Dar niciodata n-am zis asa ceva, clip-ul mi s-a parut cam interesant, chiar daca nu inteleg nimic fiind ca vb finlandeza, orcum este un meci din România, pentru asta am pus link-ul.

@97SiR wrote:

Adevarat insa in Canada hocheiul se joaca nu numai la nivel de NHL dar si la nivel de copii si juniori. In plus aici joaca lumea hochei pe strada asa cum in Romania se joaca fotbal.

Eu cred ca Canada la hochei este ca Brasil la fotbal.

edgar1981ro
    Member

hai ca a fost finala cupei la hochei :)

ce se mai aude cu sportul studentesc la hochey ?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.