Superstitiile suporterilor Sportului Studentesc

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone Superstitiile suporterilor Sportului Studentesc

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Acum mi-a venit ideea, si am si pus-o pe ecran. Deci, dupa ce ma intorceam ieri de la deplasarea de la Intergaz impreuna cu Giani, el mi-a spus ca ieri am castigat datorita faptului ca nu si-a mai adus aparatul foto. O superstitie asemanatoare imi amintesc ca avea Ovidiu (ultrasro) care in unele meciuri evita sa mai faca fotografii cu aparatul sau la fazele de gol, inainte de finalizare. Eu am avut o perioada superstitii cu fularul meu alb-negru-albastru cu Inter Milano cu care veneam uneori la stadion. Dragos avea superstitii privind grupurile de suporteri care trebuie sa faca sau nu o anumita deplasare.

Hai, sa va mai aud si pe voi: ce superstitii aveti inainte de un meci al Sportului? ce trebuie sa faceti sau sa nu faceti inainte de un meci pt ca Sportul sa castige?

adi
    Member

Dl Dobrin imi spunea ca vine cu ambii catei (unul alb si unul negru !) la meciurile de acasa …

Andrei
    Member

Eu evit sa vin cu masina la meciurile de acasa… Nicu stie de ce 😆

Giani
    Member

Si mai am o superstitie: sa tin bratarile siliconice numai pe mana dreapta si sa nu port tricoul negru cu nr. 20.

Cand eram in divizia A urcam la peluza doar pe anumite scari, daca urcam pe alta parte sigur se termina rau. 😆

Ultras
    Member

Am avut o perioada in care veneam la meciuri cu o punga in care fusese impachetata hartie igienica in buzunar, pe care o luasem de la Doru Stanculescu cand vedeam meciurile pe Telesport la el. Apoi cu bratarile am avut o perioada. Acum sunt cu tricoul si cu rasul. Ma barbieresc cu cel putin o zi inainte de meci. Cea mai importanta e ca in timpul meciurilor sa nu strigam “Lupta Sportul”…

Chestia cu barbieritul o aveam si eu. DAr era de bine daca ma barbieream in ziua meciului, pana am pierdut un meci si mi-am dat seama ca nu asta era cauza.

ashone
    Member

eu nu vin la meci decit cu autobuzul 105, cu care veneam in tineretile mele…… daca vin cu tramvaiul 41 e belea mare.in 41 m-am intilnit cu gigel inainte de meciul cu xamax si a fost nasol. de atunci nu vin cu 41, mai bine vin pe jos.

Zibling
    Member

@Ultras wrote:

Am avut o perioada in care veneam la meciuri cu o punga in care fusese impachetata hartie igienica in buzunar, …

Punga??? Esti de coma :P :P :P

07Ex
    Keymaster

La mine singura superstitie este sa nu vin la meciurile echipei. Cand am fost in tara ultima data tin minte ca am fost la 2 meciuri pe stadion, cu Otopeni in cupa si acasa cu Targoviste. La Otopeni am pierdut atunci la 11m iar cu Targoviste am facut egal acasa.

Mi-am zis ca daca vin in tara nu voi mai veni la stadion si in schimb ma voi uita la meciuri numai la TV.

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Dragos avea superstitii privind grupurile de suporteri care trebuie sa faca sau nu o anumita deplasare

in privinta persoanelor ce fac deplasarea, nu sunt deloc superstitios……
    te mai tachinez eu, din cand in cand….hihi
    totusi, am o “superstitie generala” (daca pot spune asa), sa nu ma intorc din drum chiar daca am uitat ceva acasa……..insa, tin minte ca, fiind nevoit de imprejurari, m-am intors din drum si apoi, am plecat din nou spre stadion, unde, crezand, ca echipa va suferi un esec, am constatat, de fapt, contrariul.
    asadar, superstitia e un fel de EFECT PLACEBO !!!!

razvanR
    Member

In acest tur am observat urmatoarele:

– Toate meciurile pe care le-am vazut de pe stadion le-am castigat (cu Dinamo, Giurgiu, Bacau, Campina)
    M-a vazut cineva pe stadion si nu am castigat ? NU.

– In nici un meci pe care l-am vazut la TV nu am castigat (Otopeni, Forex, Tulcea, Progresul, Petrolul, Brasov): 4 infrangeri si 2 egaluri (si alea acasa)

– La meciurile pe care le-am ascultat cu sufletul la gura la Total Sport FM am facut egal in deplasare (Sacele, Modelu, Botosani)

– La meciurile la care am aflat rezultatul tarziu de la radio sau de pe net am avut 3 victorii in deplasare (Galti, Focsani si Inter) si o infrangere acasa (Chiajna)

In nici un caz nu trebuie sa ma mai uit la TV sau sa ascult la radio; pot doar sa caut rezultatul seara pe net.

Dar ce credeti, daca in retur vin sa vad toate meciurile pe stadion, terminam pe primul loc?

Zibling
    Member

Tu vino la meciuri si vom face analiza dupa aceea! 8)

Giani
    Member

Te incumeti sa vii la absolut toate meciurile? Eu mai am o supersitie: cand vad meciul din Regie la TV, fiind in Ploiesti, castigam.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.