Thread-ul despre filme

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Thread-ul despre filme

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

De care turnuri e vorba??? Sper ca nu alea gemene…

LMAO!!!

@dragos wrote:

sa nu ne miram daca va lua oscarul pentru partea a-3-a la sectiunea: scenariu+regie

Nici eu nu m-as mira deoarece filmul a fost extraordinar. Am inteles ca a fost nominat pentru 10 oscaruri. Acum sa vedem insa cate va castiga. 😉

ultrasro
    Member

Au fost cateva si in compensatie pentru primele doua serii… 8)

07Ex
    Keymaster

Pai da, am urmarit emisiunea ieri seara si eu zic ca au meritat cele 11 oscaruri. Filmul a fost de departe mai bun ca primele 2 asa ca nu se poate spune ca nu a meritat oscarurile. Parerea mea!

ultrasro
    Member

Adica Ultimul Samurai si Piratii din Caraibe :)

Ken Watanabe merita Oscarul pentru rol secundar masculin

iar Johny Deep merita si el Oscarul pentru prestatia extrem de reusita din Piratiii :)

dragos
    Member

personal, mi-as fi dorit si tom cruise sa obtina un oscar, insa n-a fost nici de data asta.
    oricum, meritate premiile STAPANULUI INELELOR…….nu mai punem la socoteala si Globurile de aur (vreo 7-8, daca nu ma insel) + premiul Bafta.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Adica Ultimul Samurai si Piratii din Caraibe :)

Ken Watanabe merita Oscarul pentru rol secundar masculin

iar Johny Deep merita si el Oscarul pentru prestatia extrem de reusita din Piratiii :)

Eu unul nu am vazut Ultimul Samurai asa ca nu ma pot pronunta asupra acestui film. Am vazut insa Piratii din Caraibe si pot sa va spun ca dupa parerea mea filmul, desi foarte reusit, nu se ridica la valoarea si amploarea filmului Lord of the Rings.

Cat despre Johnny Depp, si eu sunt de parere ca merita Oscarul anul asta insa dece sa nu recunoastem ca si prestatia lui Sean Penn a fost extraordinara. Cred insa ca cei de la Academy l-au preferat pe Penn si datorita faptului ca el mai fusese nominat de 4 ori inainte pe cand pentru Depp asta a fost prima nominalizare.

dragos
    Member

mai devreme sau mai tarziu, toti vor primi un oscar…..

07Ex
    Keymaster

Abia astept sa iasa pe DVD ca sa am colectia completa. :D

ultrasro
    Member

O sa-mi cumpar si eu o unitate DVD – si apoi sa fac rost de dvd-uri :)

Radu Dobrin
    Member

@97SiR wrote:

Abia astept sa iasa pe DVD ca sa am colectia completa. :D

hmm…nu a iesit deja? 😉 😉 😉

07Ex
    Keymaster

😆

Eu ma refeream la DVDul original care deobicei contine nu stiu cate minute de extra footage. Altfel, versiunea de la cinematograf cred ca a aparut deja probabil chiar inainte de a fi lansat filmul. 😉

ultrasro
    Member

DVD original apare la circa 6 luni dupa lansarea cinematografica

Radu Dobrin
    Member

asa e …dar eu ma refeream la versiunea cine in format dvd (nu divx/svcd/etc si alte prostii)…cu 5.1 si tot (“doar” dolby digital 5.1 din pacate…dts nu am vazut )..16:9..etc…..oricum…calitatea e impresionanta…uhmmm…din cite am auzit, bineinteles… :)

apropos de sunet…daca va cumparati vre-odata un ‘home cinema’ (daca nu aveti deja) sau cum ii zice…..uitati-va la ce fac cei de la yamaha…nu dati banii pe alte traznai..

ultrasro
    Member

Hai sa ne spunem parerea despre punctele tari si cele slabe ale celor doua ecranizari realizate in 2003/2004 avand ca punct de plecare Iliada lui Homer: TROY si HELEN OF TROY!

07Ex
    Keymaster

Pai abia in seara asta ma voi duce sa vad filmul. O sa va spun care a fost parerea mea despre film abia maine.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.