Thread-ul despre politica

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Thread-ul despre politica

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 203 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Pana acum nu am zis nimic, dar acum cand am aproape toate doasarele din judete pot spune fara sa gresesc ca PSD-ul au furat la greu. Basca incalcarile grosolane ale tuturor legilor electorale! Cam 10% din cei care au votat nu s-au prezentat la vot. Au avut grija altii sa voteze pentru ei:pesedeii! Nici comunistii nu isi permiteaua sa faca asa ceva… Pardon, am uitat ei sunt comunistii. Ma rog, fostii UTC-isti. Reciclati in mari democrati europeni. Daca ajung astia in UE fa prapad. In maximum 10 ani se va da anunt la mica publicitate: S-a furat Europa, gasitorului recompensa!

Secretul cresterii spectaculoase a participarii la vot? Vorba buna a tov. Cosmanca de la videoconferinta de duminica dimineata catre baronii locali: Daca nu ajungeti la 60%, va f..t pe toti!
    ABSOLUT AUTENTIC!!!

ultrasro
    Member

Aplica si tu prezumptia de nevinovatie 😯

Ultras
    Member

1. Tie nu ti-au spus sa furi pentru ca erai cu dementu’-n sectie
    2. In cazul de fata prezumtia de nevinovatie chiar daca as vrea nu pot sa o aplic, pentru ca incalcarea legii este flagranta. A fost transmisa in direct la televizor.
    3. Circul in care au transformat PSD acest referendum este rusinos
    4. Oamenii au dreptul sa nu se prezinte la vot si nimeni nu poate sa ii forteze. Asa ceva nici comunistii nu faceau pe fata.
    5. PSD si-a pus poalele in cap si toata lumea a putut vedea ce lenjerie murdara si urat mirositoare poarta.
    6. Mi-ar fi rusine sa fiu membru PSD.

Tavi
    Member

@Ultras wrote:

6. Mi-ar fi rusine sa fiu membru PSD.

😆 … bati la cineva anume? Zi-mi ca nu e o aluzie la Siman 😆

ultrasro
    Member

Asta este, ce pot sa fac, nu am gresit cu nimic, nu stiu despre absolut nimic ceva necurat, asa ca nu am de ce sa-mi fie rusine….

Ultras
    Member

Ca nu stii e una. Dar, sa te faci ca nu iti dai seama, e cu totul altceva. Ce esti strut? Ai stat cumva zilele astea cu capu’-n nisip?

ultrasro
    Member

Nu ma pun cu un general plin :)

cameliu
    Member

Bai dar voi sunteti frati si aveti orientari politice diferite…
    Unul in opozitie, celalat la putere 😆

Radu Dobrin
    Member

@cameliu wrote:

Bai dar voi sunteti frati si aveti orientari politice diferite…
    Unul in opozitie, celalat la putere 😆

cred ca se pregatesc pentru alegeri :) ….doar asa poate “puterea” sa ramina “in familie” :)

07Ex
    Keymaster

Si eu care ziceam ca nu ma bag la politica ca deh, … ce stiu eu de politica din Romania, dar topicul asta devine din ce in ce mai interesant. 😆

Radu Dobrin
    Member

@97SiR wrote:

Si eu care ziceam ca nu ma bag la politica ca deh, … ce stiu eu de politica din Romania, dar topicul asta devine din ce in ce mai interesant. 😆

eu tocmai ma gindeam sa propun sa fie incuiat :)

Tavi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@97SiR wrote:

eu tocmai ma gindeam sa propun sa fie incuiat :)

Amin!

Dar la cum il stiu eu pe Florin n-o sa se lase si deschide altul … 😆

ultrasro
    Member

Apropo in ziua de duminica la referendum, trebuia sa mergem pe la ora 18.00 in plina ploaie cu urna mobila la niste batrani bolnavi prin cartier, in urma unor solicitari scrisa din partea rudelor…. Ala eu ala eu nimeni nu vroia sa mearga cu urna mobila, si Florin spune sa ma duc eu ca sunt la putere :) Eu nu vreau, ca afara e nasol si ploua si e frig :)…. Dar el spune ca merg cu duba politiei si ca acolo e cald…. Cand ies afara duba nicaieeri… :( Am mers cu politistul prin balti prin cartier, sunand pe la interfoane intrand prin scari de bloc care puteau meserias de la ghenele destul de pline…. Ne stropeau masinile cand sa trecem balta cat un ocean…. In sfarsit dupa o ora m-am intors cu 4 voturi ude loarca de la ploaia care intrase si in urna…. iar acum sunt acuzat de furt… asta este prea de tot…. 😯 8)

Tavi
    Member

acum depinde de care voturi ai furat … d’alea … sau din alelalte …

oricum daca tzi-a fost “foame” si ai “citit” si tu ceva acolo cu domnu’ plutonier majur … pe prafu’ … aaa pardon ploaia asta … esti absolvit! Parerea … hic … mea! :)

Vorba e … eu cu cine votez?! ca ma shtie dom’ Tipatescu … Sluga! 😆

ultrasro
    Member

La primul votant, apoi am dat pas :) 🙄

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 203 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.