Tiberiu Bălan 17.02.1981

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Tiberiu Bălan 17.02.1981

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 249 total)
  • Author
    dragos
    Member

sile spune acum tot, ca sa-l denigreze pe Tibi, uitand sa mentioneze ca, el nu l-a platit demuuult, iar Tibi nu a iesit in presa sa spuna lucruri urate despre sile.
    sile a vrut sa scape de el, intrucat avea salariul cel mai mare si……… ca sa le dea celorlati jucatori o lectie….deh, vrea sa-si umfle muschii, iar jucatorii stau cu burtile goale.

Prin ce a spus nea Siman imi confirma ipoteza ca Balan este doar un mercenar pe acest topic acum cateva zile. Si prin divizia B se dadea lovit si dand dovada de profesionalism statea in peluza si lingea o sticla de cola de 1l, ascuzandu-se sa nu il vada antrenorul, halal profesionist. :ymapplause:

dragos
    Member

bun, inteleg, ca in ultima vreme s-o fi dat lovit (dar aceasta era poate singura lui cale sa protesteze)……in fine, fiecare cu opinia lui.
    eu zic ca, NU putem uita meciurile de-a lungul timpului, cand si-a facut datoria si ne-a scos…..

eu l-am urmarit si cand a fost imprumutat la Urziceni si omu’ si-a facut treaba acolo….
    deci, functioneaza legea lu’ Ohm: fii OM cu mine, ca sa fiu OM cu tine. :D

oricum, timpul ne va demonstra daca la alt club va fi la inaltime.

@dragos wrote:

sile spune acum tot, ca sa-l denigreze pe Tibi, uitand sa mentioneze ca, el nu l-a platit demuuult, iar Tibi nu a iesit in presa sa spuna lucruri urate despre sile.
    sile a vrut sa scape de el, intrucat avea salariul cel mai mare si……… ca sa le dea celorlati jucatori o lectie….deh, vrea sa-si umfle muschii, iar jucatorii stau cu burtile goale.

Tibi Balan spre deosebire de ceilalti coechipieri avea salariul platit aproape la zi,poate cu 1-2 luni intarziere,asa ca el a fost destul cocolosit de conducere,ii trebuia o lectie pentru repetatele lui sfidari la adresa profesionalismului..

dragos
    Member

ma intreb retoric: oare ce-a simtit Multescu cand “patronul” ii scoate un jucator din echipa ? X(
    pai, rolul antrenorului care mai este ?
    rolul “patronului” il stim: sa NU dea bani…… @-)

dragos
    Member

deci, tot Multescu face pace.
    inca o data si-a demonstrat calitatile de OM abil, pacifist. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

dragos
    Member

TU esti DIRIJORUL ECHIPEI !!!
    JOS PALARIA !!!
    il mai contesta cineva ??

dragos
    Member

Maestre, esti MARE !!!
    Felicitari !!
    daca as putea, te-as clona :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

la nationala nu poate juca ?

Respect pentru Tibi Balan ca jucator si pentru felul in care se lupta pentru echipa de la un timp incoace.Insa ca supoter al Sportului,tot ma deranjeaza declaratiile sale ca “Vreau sa plec,vreau sa plec” care tot continua sa le zica la presa.Sa stea el linistit,ca daca joaca asa in continuare,cu siguranta il va lua cineva,dar da prost la imaginea noastra sa tot ai pe cineva care parca ar incearca sa fuga de Satana cand de bine,de rau si Sportul i-a oferit multe in cariera de fotbalist,nu numai a profitat de el.

dragos
    Member

L-a ingropat pe Sumudica, acum se intoarce in Giulesti!
    Cum i-a luat Rapid fata Stelei in transferul lui Balan:
    Si Astra si-l doreste pe golgheterul Sportului, care asteapta sa devina liber de contract.

Tibi Balan a fost cel care l-a pus pe liber pe Marius Sumudica, dupa ce a marcat in meciul dintre Sportul si Rapid, iar acum este foarte aproape de o revenire in Giulesti. Fotbalistul s-a inteles deja cu giulestenii, dar asteapta sa devina liber de contract, scrie ProSport.

Aproape de o calificare in cupele europene dupa 2 sezoane afara din Europa, Rapid isi intareste deja lotul, iar prima tinta, Balan, care a mai fost in Giulesti de 2 ori, este foarte aproape de o noua experienta la echipa lui George Copos, insa si Astra spera sa-l aiba pe golgheterul Sportului din sezonul viitor.

http://www.sport.ro/liga-1/l-a-ingropat-pe-sumudica-acum-se-intoarce-in-giulesti-rapid-i-a-luat-fata-stelei-in-transferul-lui-balan.html

07Ex
    Keymaster

Şiman: “Steaua nu a putut să-i satisfacă pretenţiile lui Bălan! Alte două cluburi din Liga 1 l-au refuzat”

Patronul Sportului Studenţesc, Vasile Şiman, a dezvăluit că Tiberiu Bălan nu are cum să devină liber de contract, deoarece gruparea din Regie i-a plătit toate datoriile.
    Pe de altă parte, Şiman a spus că Steaua nu a acceptat pretenţiile lui Bălan, şi că încă două cluburi l-au refuzat pe mijlocaş din această cauză.
    ” Bălan mi-a spus ce pretenţii are şi Steaua nu poate să i le satisfacă. El mi-a transmis care sunt condiţiile minime şi le-am transmis mai departe. Steaua a considerat pretenţiile foarte mari şi nu le-a acceptat. La fel şi Astra şi FCM Târgu Mureş.

Dacă era o ofertă apropiată, probabil că se ajungea la un consens. Oricum, chiar dacă ar accepta Tibi Bălan, nu înseamnă că afacerea e făcută. Trebuie să mai fiu şi eu de acord.

Din punctul nostru de vedere, nu are cum să devină liber de contract, noi i-am plătit toate drepturile financiare. Ar fi un abuz dacă Liga l-ar declara liber”, a spus Şiman la Sport.ro

Tibi Bălan dezvăluie MOTIVUL pentru care nu a ajuns la Steaua: “Dacă nu au acceptat, nu se termină viaţa”

Gigi Becali a dezvăluit că se înţelesese cu Vasile Şiman asupra transferului lui Tibi Bălan la Steaua, însă că negocierile au intrat în impas din cauza pretenţiilor fotbalistului.
    Mijlocaşul Sportului a făcut câteva precizări cu privire la eventualul său transfer la gruparea din Ghencea.
    “Nu am refuzat Steaua, a fost o negociere a unor condiţii. Cei de la Steaua nu au fost de acord cu pretenţiile mele. Nu ştiu care a fost problema, salariul sau valoarea mea.

Nu are importanţă cât am cerut, ci că ei nu au fost de-acord. Nu cred că suma exactă contează. Dacă nu au acceptat, asta e, nu se termină viaţa. Nu aş spune “nu” unei noi negocieri. Mai las eu, mai pun ei…

Nu mi-e frică să joc în sezonul viitor la Sportul. Pentru mine negociază domnul Şiman. Nu aş spune “nu” unei oferte din ţară. Eu ar trebui să discut în două situaţii paralele: e o diferenţă dacă aş fi liber sau dacă rămân la Sportul. Răspunsul se va da peste o săptămână, o să vedem atunci.

Aş prefera să joc într-o cupă europeană. Oţelul e atractivă pentru că joacă în Ligă, dar nu m-au contactat. Orice e posibil”, a declarat Tibi Bălan la Sport.ro.

Jucătorul care l-a refuzat pe Becali! “M-am înţeles cu patronul lor, dar nu vrea să vină! El e mare fotbalist, mare, mare…”

Gigi Becali a anunţat schimbări radicale în Ghencea din această vară, iar în acest sens s-a înţeles deja cu cinci jucători care vor îmbrăca din vară tricoul roş-albastru.

Pe lângă Junior Moraes, Raul Rusescu, Gabi Matei, Mihai Costea şi Dorinel Popa, finanţatorul Stelei s-a înţeles cu Vasile Şiman pentru transferul lui Tibi Bălan.

Numai că, jucătorul a avut pretenţii financiare cu mult mai mari decât ar fi fost dispus să-i ofere Becali, iar mutarea acestuia a intrat în impas.

“E mare jucător Tibi Bălan ăsta, mare de tot… M-am înţeles cu Şiman pentru transferul său, dar el nu vrea să vină. Mi-a cerut 200.000 de euro la semnătură şi 250.000 de euro salariu pe an. El e mare jucător, mare, mare…”, a declarat Gigi Becali la gsptv.

Mijlocaşul în vârstă de 30 de ani a marcat 12 goluri în 25 de partide jucate pentru Sportul în acest sezon.

dragos
    Member

pai, Jiji s-a invatat sa-i cumpere gratis pe toti; nu vrea sa scoata niciun ban. :D
    atunci sa mai astepte………. :)) =))

dragos
    Member

Mijlocaşul Sportului poate ajunge pe Bega în această vară, Marian Iancu îl vrea, iar pe jucător l-ar tenta o întoarcere la Poli

Tibi Bălan este unul dintre cei mai doriţi fotbalişti din Liga 1. A marcat 12 goluri în acest sezon şi Steaua, Rapid şi Poli s-au arătat interesate de serviciile mijlocaşului de 30 de ani. Steaua s-a retras ieri din cursa pentru fotbalist, dar Timişoara continuă tatonările. Cum ar putea ajunge Bălan pe Bega?

1. Jucătorul să fie declarat liber de comisiile pentru soluţionarea litigiilor din Liga 1. Marian Iancu a mai încercat să-l achiziţioneze pe Bălan în trecut, dar de fiecare dată Şiman l-a blocat pe fotbalist avînd pretenţii exagerate. Tibi şi-a depus memoriu acum aproximativ o lună şi în următoarele două săptămîni este aşteptată o decizie favorabilă.

2. Goga să plece în Ghencea. Bălan este considerat înlocuitorul perfect. Cei doi se aseamănă ca stil de joc, dar “studentul” este un marcator mai bun. Are 12 reuşite în acest sezon în 25 de jocuri, în timp ce actualul mijlocaş de pe Bega a marcat de doar 8 ori în 28 de partide. Poli ar putea primi o sumă consistentă pentru vînzarea lui Goga şi Bălan este unul dintre jucătorii apreciaţi de finanţatorul Marian Iancu.

“O să merg unde îmi este bine. Am deja 30 de ani şi vreau să joc constant la o echipă de top, nu să fiu doar împrumutat”
    Tiberiu Bălan, mijlocaş Sportul

“Nu cred că Steaua este o variantă, sînt alte echipe în prima ligă, dar este posibil şi în străinătate. Un singur lucru e clar, capitolul Sportul se va încheia sîmbătă”
    Tiberiu Bălan, mijlocaş Sportul

laucantona
    Member

si el si Curelea cred ca vor juca titulari in “amicalul de lux” din Italia ca Mutu si Tamas au facuto lata:)

dragos
    Member

in sfarsit, Tibi ti-a gasit o echipa de top (asa cum sperai).

iti doresc MULT SUCCES si sa te vedem jucand la o echipa “de-afara”.

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 249 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.