Tiberiu Bălan 17.02.1981

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Tiberiu Bălan 17.02.1981

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 249 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Daca ar vrea, sigur ar putea…

Blue Eyes
    Member

Chiar credeti ca Balan va juca in meciul cu Armenia ??…. :(

Blue Eyes
    Member

sper a aiba sansa asta……mai ales ca a dat un gol superb…la antrenament 😮 :P 8)

Sper sa joace chiar titular pentru ca e un jucator bun si merita sa joace in nationala romaniei. Imi pare rau pentru Gigel caci din punctul meu de vedere el este cu mult peste Niculaie de la Rapid si ar fi meritat si el sa fie convocat la nationala.

dragos
    Member

se pare, ca “tata puiu” nu are ochi pentru gigel; poate ar trebui sa primeasca o pereche de ochelari, nu???……

crys41
    Member

Primul meu post :)

:?: Vreau si eu sa stiu de cand n-a mai fost convocat de la Sportul un jucator la nationala mare?

Si putin offtopic: ce lot de jucatori avem pt meciul cu Armenia! Parca e Romania B sau C 😯

cameliu
    Member

Ultimul jucator convocat pt un meci oficial, cred ca a fost Ceausila prin 93 la un meci cu Cipru.

Mister Iordanescu poate ar trebui sa-si puna schemele tactice in cui caci mi se pare cam depasit din mai multe puncte de vedere si ar trebi sa lase un ntrenor mai tanar si cu mai multe idei tactice caci noi jucam acelasi fotbal la nivelul nationalei de vreo 20 de ani in coace nimic nu s-a schimbat. La cati bani primeste salariu in mod cert am putea aduce un antrenor mai inteligent. In privinta lui Gigel chiar imi pare rau pentru ca chiar este un jucator bun cu mult mai bun decat altii de la nationala.Dar Iordanescu nu l-a convocat pe Adrian Ilie care cat de cat joaca in Elvetia si marcheaza joc de joc . E un castig pentru nationala neconvocarea lui Soava ca daca il aducea iar cred ca spargeam televizorul.

Blue Eyes
    Member

si totusi Balan n-a jucat… 😡

cameliu
    Member

MM tocmai ai declarat ca esti in silenzio stampa…

Putea sa inceapa si titular cred ca ar fi jucat mai bine decat altii care au jucat. Si poate chiar l-ar fi salvat pe iordanescu.

Tavi
    Member

Capitanul Sportului Studentesc a intrat in vizorul unor cluburi puternice din Europa de Est. Dinamo Kiev si Spartak Moscova sunt doua dintre echipele care si-l doresc din iarna pe mijlocasul in varsta de 24 de ani.
    Evolutiile constant bune ale lui Tibi Balan au atras atentia mai multor formatii. Echipele de top din Divizia A si-au indreptat atentia spre gruparea din Regie. Dupa Steaua si Rapid, formatii despre care s-a zvonit ca ar fi gata sa se aseze la masa tratativelor cu patronul Vasile Siman, Dinamo Kiev si Spartak Moscova se arata interesate de elevul lui Dan Petrescu. Cele doua cluburi il urmaresc pe Balan de cateva luni, iar duminica si-au trimis „spionii“ in Regie. Capitanul „studentilor“ a avut o evolutie buna, oficialii rusi si ucraineni fiind multumiti de ceea ce au vazut. Potrivit unor surse din anturajul echipei lui Dan Petrescu, cei de la Kiev au prima sansa, mai ales ca sunt dispusi sa ofere in jur de un milion de dolari pentru a-l achizitiona pe jucator in aceasta iarna. Daca ar lua drumul Kievului, fotbalistul i-ar avea ca ghizi si coechipieri pe Tiberiu Ghioane si Florin Cernat.

Desi ar fi o despartire grea, nu pot sa spun decat: Doamne ajuta Tibi! Meriti mai mult decat salariul din Regie!

Eu ii urez succes. Cred ca este bine sa plece numai afara. Daca se muta la un alt club din Romania nu cred ca-i va fi bine. Bani nu inseamna totul . Este imporant sa ajunga la o echipe de profesionisti si nu de jigodii fitoase (Rapid, Steaua , Dinamo).

Sper sa apara si echipe din Spania, Franta, Italia, Uk interesate de jucatorii Sportului. Poate asa va creste concurenta si vor mai apare si alti jucatori. Si mai sper ca Siman sa nu mai fie singurul castigator din aceasta afacere. Oricum, daca nu erau oferte pt el Becali nu-l trimitea la nationala.
    Sper sa castige Clubul mai mult din vanzarea jucatorilor si nu Siman, Becali, si Popescu.

dragos
    Member

Tibi merita sa joace la o echipa “de-afara”……..insa din vara;
    acum trebuie sa ajungem in finala cupei romaniei si sa ne clasam cat mai sus in campionat.
    banii de pe urma transferului ar trebui investiti in centrul de copii si juniori, dar mai ales in acei antrenori care DESCOPERA SI “SLEFUIESC”
    viitoarele talente, pt.ca antrenorii nu mai pot rabda…….

ovidiu
    Member

Adevarul e ca Tiberiu merita sa joace afara, pe un salariu bun.
    Insistentele si jocul bun de la mijlocul terenului il pot propulsa la o echipa de top. Dar trebuie sa realizeze ca dragostea prea mare de minge ii poate aduce dezavantaje. Pacat ca doar echipe de top din estul Europei ajung sa-l urmareasca.
    Va fi o mare pierdere pentru noi, dar, sper, bine pentru el.
    Dar cat timp spuneti, voi cei care vedeti multe meciuri ale Sportului, ca si alti jucatori asteapta si merita prin calitatile lor sa fie titulari in echipa ma gandesc ca va fi cineva sa-l suplineasca.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 249 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.