Tiberiu Bălan 17.02.1981

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Tiberiu Bălan 17.02.1981

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 249 total)
  • Author

Daca Tibi Balan pleaca in iarna, Sportul nu prea mai are sanse, nici la Cupa si nici in campionat (ma refer la supravietuire).
    Iertati-mi cinismul. Tibi este capul limpede al echipei, este cel care coordoneaza jocul. Uitati-va de la cine au venit majoritatea paselor de gol. Daca asezam plecarea lui in contextul plecarii lui Bucur… e groasa fratilor.
    Si stiti ce ma doare? Dupa multi, multi ani suntem simtim miros de Cupa. Iar va veni o perioada de reconstructie, iar chin, iar suferinta. Pe de alta parte stiu ca asta-i destinul unei echipe mici: orice dar nu performanta. Tatal meu imi spunea mereu: ti-ai ales gresit echipa.
    Imi doresc ca Tibi sa ajunga bine, sincer imi doresc, dar pe Sportul o iubesc, nu pe jucatori.
    Sunt egoist si sper sa nu se inteleaga la bani. Nici in cazul lui Tibi si nici in cazul lui Bucur… sa luam Cupa, odata in viata si apoi…fie ce o fi, nu mai conteaza, ne-am atins un scop.

Umbra lui Becali & Popescu asupra Regiei…

Va salut cu tristete in scris…

Ultras
    Member

In conditiile in care echipa nu are sponsor adevarat (sa dea o suta-doua de mii de parai pe an), iar patronul nu are puterea financiara de a acoperi cheltuielile si salariile din propriul buzunar, singurele variante sunt: alt patron sau vanzarea de jucatori. Ambele cred ca sunt proaste. Pentru ca de bine de rau sub conducerea lui Siman s-a reconstruit echipa. Iar daca tot vindem nu putem decat spera la ocuparea unui loc onorabil in campionat. O alta varianta care este ceva mai rezonabila ar fi ca Siman sa isi gaseasca un partener cu care sa imparta cheltuielile si profitul (daca va exista). Nimeni nu baga ca prostu’ bani fara sa obtina nimic (e totusi o exceptie care se numeste jiji)

dragos
    Member

am aflat din surse sigure (nu spui, persoana importanta), ca siman a avut
    o oferta de la un posibil investitor, pe care l-a refuzat.
    acesta i-a oferit 1.500.000 USD + plata tuturor cheltuielilor 50% – 50%

a vrut sa ramana singur………
    …….si-atunci, marmota impacheta ciocolata in staniol.

Ultras
    Member

Din cate stiu discutia asta va avea loc in iarna, in pauza competitionala…

07Ex
    Keymaster

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Daca Tibi Balan pleaca in iarna, Sportul nu prea mai are sanse, nici la Cupa si nici in campionat (ma refer la supravietuire).
    Iertati-mi cinismul. Tibi este capul limpede al echipei, este cel care coordoneaza jocul. Uitati-va de la cine au venit majoritatea paselor de gol. Daca asezam plecarea lui in contextul plecarii lui Bucur… e groasa fratilor.

In cazul in care va pleca Balan poate il aduce Siman inapoi pe Padure pe post de coordonator de joc. 😆

Radu Dobrin
    Member

@Ultras wrote:

sincer sa fiu..sper sa nu aiba loc niciodata… :?
    (daca, bineinteles, e vorba de asa-zisii investitori pe care ii banuiesc eu..)

Daca vine cineva cu gandul de a construi o echipa care sa se bata de la egal la egal cu Rapid Dinamo si Steau pentru campionat si cupa in fiecare sezon atunci din punctul meu de vedere e binevenit.

teo
    Member

Eu nu imi mai fac iluzii de Cupa sau altele si mai indraznete. Sunt sigur ca unicul obiectiv al echipei este sa produca jucatori. Si se pare ca reuseste! Oricum Tibi merita ceva mai bun, a facut destule pentru Sportul deja.

crys41
    Member

Ii doresc lui Tibi sa ajunga la un club puternic, dar in vara daca se poate. Poate reusim sa ajungem sa jucam in cupele europene si este de dorit sa avem o echipa cat mai valoroasa pt acest obiectiv.
    In plus, ar fi o lovitura de imagine transferul la o mare putere (chiar si din est) fotbalistica (totusi Dinamo Kiev joaca in Champions League, daca ar fi Din. Kiev), desi s-ar realiza pe bani relativ putini (dar multi pt un club ca Sportul).

dragos
    Member

@Ultras wrote:

discutia s-a purtat cu un posibil investitor, insa n-ar fi exclus, ca in iarna, sa mai aiba loc o alta discutie cu un alt investitor…….tot ce este posibil.
    pe primul l-a refuzat.

ion
    Member

@dragos wrote:

@Ultras wrote:

discutia s-a purtat cu un posibil investitor, insa n-ar fi exclus, ca in iarna, sa mai aiba loc o alta discutie cu un alt investitor…….tot ce este posibil.
    pe primul l-a refuzat.

daca asa stau lucrurile nu pot decit sa zic: HALAL !!!!siman vrea si in caruta si in teleguta(ca sa ma exprim civilizat).Noroc cu Petrescu si echipa ca au minte destula sa nu-l bage in seama si sa-si vada de treaba!

dragos
    Member

tibi va juca la timisoara ???? dar ciupe????
    pentru ca au luat in meciul cu rapid cate un galben……

cameliu
    Member

SPORTUL
    Tibi Bălan la Kiev
    Tiberiu Bălan se află pe lista de achiziţii a ucrainenilor de la Dinamo Kiev, care îl va achiziţiona în această iarnă. Clubul la care mai evoluează Cernat şi Ghioane va plăti în schimbul său 800.000 de dolari, iar suma se va împărţi între Sportul Studenţesc şi Rapid. Giuleştenii deţin jumătate din coproprietatea asupra jucătorului şi vor primi 400.000 de dolari din tranzacţie. Oficialii de la Kiev nu au decis încă dacă Bălan va fi oprit imediat în lot ori va fi împrumutat la altă echipă din Ucraina. / Radu Oprişan

rhcp
    Member

Pacat daca pleaca…
    Azi Tibi si Gigel, maine Lazar si Ciupe, poimaine altii….
    Va veni o vreme cand cei noi nu vor putea lua locul celorlalti imediat (acum inca sunt resurse) si atunci va urma o perioada de cadere…
    Sustin un investitor care vrea mai mult de la echipa asta !!! nu doar vanzare…ci si un obiectiv indraznet.

dragos
    Member

daca ar fi sa plece (si este meritul sau), sper sa o faca din vara…..acum ar reprezenta o grea pierdere.

becali & popescu abia asteapta sa “intre in vizor” un jucator bun si gata, ii “fac pasaport”…….IT’S ALL ABOAUT THE MONEY, vorba cantecului lu’ sheryl crow.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 249 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.