Tiberiu Bălan 17.02.1981

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Tiberiu Bălan 17.02.1981

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 249 total)
  • Author
    dragos
    Member

in problemele pecuniare, nu ma pronunt, insa este clar, ca tot clubul sportul studentesc sufera de la tilinca pana la opinca.

Radu Dobrin
    Member

mersi Tavi…asta banuiam si eu dar nu eram sigur……mai ‘relaxez’ cerintele atunci..

poate cineva sa isi dea cu presupusul (cit de bine se poate) ce cele de mai sus? (ev. fara maseuri si femei de serviciu…)

Stiu ca salariul lui Alin Ratiu pe cartea de munca este de 34 de mil. Dar nu stiu daca ii primeste in fiecarea luna. 😆

dragos
    Member

@cristiansportul wrote:

Stiu ca salariul lui Alin Ratiu pe cartea de munca este de 34 de mil. Dar nu stiu daca ii primeste in fiecarea luna. 😆

bine, ca in cartile lor de munca nu apare salariul minim pe economie, cum se intampla in alte parti.

Tavi
    Member

Multi patroni pun clauze de confidentialitate in contracte. Aveti grija sa nu facem rau vreunuia din ai nostri spunandu-le salariile!

Atat timp cat eu nu-mi spun public salariul nu am pretentie la nimeni sa-si comunice veniturile … si cred ca nici nu e corect sa vorbim noi de salariile altora … fiecare negociaza cum vrea si cum poate … multi au agenti deci eu as avea mai multa grija de afirmatiile pe tema asta!

Pe noi de fapt ne doare ca ei nu si le primesc (salariile) si, mici sau mari, atat timp cat exista o intelegere ea trebuie respectata. Punct.

Radu Dobrin
    Member

e drept ce spui tu Tavi…

necazul e ca pe mine (dar asta sint eu..) incepe sa ma doara burta cind citesc declarati din care rezulta ca ‘saracii jucatori’ sint platiti cu doar….si apare o cifra halucinanta

intrebarea e…daca salariile ar fi fost la zi, nu ar fi fost probleme? (nu pun in discutie nerespectarea contractului, care e o magarie….)

parerea mea ca ar fi fost, atita timp cit cifra cea halucinanta este marita de echipa X cu un 20%

o sa spuneti ca e vorba de cerere si oferta……haideti sa vedem cum stam la bursa de valori, simbata 4 iunie, ora 21.30

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

o sa spuneti ca e vorba de cerere si oferta……haideti sa vedem cum stam la bursa de valori, simbata 3 iunie, ora 21.30

o bursa de valori care reflecta viitorul poate fi considerata si cea de azi de la 20.30….

Radu Dobrin
    Member

@Tavi wrote:

….
    atat timp cat exista o intelegere ea trebuie respectata. Punct.

total de acord!….(mai putin cu “punctul” :))

numai ca, de regula, o intelegere de genul asta are 2 elemente: banii si ce trebuie facut pentru ei

ce mi se pare mie e ca jucatorii (nu ma refer la ai nostrii in mod special…) vor sa cistige ca zidane, sa traiasca intr-o tara cu preturi ca in tibet, si sa presteze (joace) ca mine

din punctul meu de vedere, as fi cel mai fericit daca ar cistiga de 20 de ori mai mult ca acum, daca ar presta de 50 de ori mai bine

Blue Eyes
    Member

Toti jucatorii de fotbal din Romania nu se gandesc decat la :
    1. bani
    2. haine (de firma si cat mai la moda)
    3. masini
    4. telefoane (ultimul model cu 3 camere + internet&bluetooth…sa-si poata downloada cat mai multe manele …)
    5.femei …femei…femei
    6.dicoteca…club…bar…terasa…scara de bloc (culmea….de parca in discoteca se asculta doar manele)
    7.facultate…sa nu mearga in armata (k e bine sa ai o hartie cand mergi dupa 4-5 ani sa te angajezi)
    8. ….
    9. ….

n. fotbal ……….

Si ne mai miram de ce nu ne calificam nicaieri !!!
    Nu ma mira k am luat bataie cu Olanda la tineret….chiar deloc…
    Ce conteaza onoarea…orgoliul…ROMANIA…
    In concluzie nu pot sa spun decat : Vreau sa emigrez in IRLANDA ! (aia macar lupta k nebunii pe teren….si nu vorbesc de rugby)…. 8)

dragos
    Member

@dragos wrote:

@Radu Dobrin wrote:

o sa spuneti ca e vorba de cerere si oferta……haideti sa vedem cum stam la bursa de valori, simbata 3 iunie, ora 21.30

o bursa de valori care reflecta viitorul poate fi considerata si cea de azi de la 20.30….

iar VIITORUL SUNA PROST SI SE VEDE LA FEL !!!!!!!!

cameliu
    Member

Tibi Bălan şi-a scos faşa pe care o purta la mâna dreaptă
    În timpul unui antrenament de acum trei săptămâni, Tibi Bălan (foto) a suferit o luxaţie a încheieturii mâinii drepte, fiind nevoit să poarte mai mult timp un bandaj elastic. Astfel, jucătorul a evoluat în partida cu FCM Bacău cu braţul bandajat, dar a reuşit să înscrie cele două goluri ale echipei din Regie. Ieri, fotbalistul s-a prezentat la şedinţa de pregătire fără faşa care i-a imobilizat mâna, fiind refăcut complet. (Bogdan SAVIN)

cameliu
    Member

Tibi Bălan şi-a scos faşa pe care o purta la mâna dreaptă
    În timpul unui antrenament de acum trei săptămâni, Tibi Bălan (foto) a suferit o luxaţie a încheieturii mâinii drepte, fiind nevoit să poarte mai mult timp un bandaj elastic. Astfel, jucătorul a evoluat în partida cu FCM Bacău cu braţul bandajat, dar a reuşit să înscrie cele două goluri ale echipei din Regie. Ieri, fotbalistul s-a prezentat la şedinţa de pregătire fără faşa care i-a imobilizat mâna, fiind refăcut complet. (Bogdan SAVIN)

ancag
    Member

Toata admiratia si tot respectul pt Tibi Balan.
    A jucat pe inimile noastre, ale suporterilor, a fost sufletul derby-ului, s-a dedicat in totalitate.Nu mai e cazul sa spunem ca a facut istorie in Sportul…asta a vazut toata lumea.

FELICITARI TIBI!!!

sorin
    Member

Steaua il pierde pe Tibi Balan

Steaua lupta cu formatia turca Besiktas pentru semnatura lui Tibi Balan (Sportul). Turcii sunt gata sa plateasca 4.500.000 de dolari. In vizorul “ros-albastrilor”, care s-ar putea desparti de Nesu (curtat de Dnepr) sunt si jucatori straini, care evolueaza in aceste zile la CM: ecuadorienii Lara (26 de ani, mijlocas) si Delgado (32, atacant) si paraguayanul Lopez (23, atacant).

Giani
    Member

@sorin wrote:

Steaua il pierde pe Tibi Balan

Steaua lupta cu formatia turca Besiktas pentru semnatura lui Tibi Balan (Sportul). Turcii sunt gata sa plateasca 4.500.000 de dolari. In vizorul “ros-albastrilor”, care s-ar putea desparti de Nesu (curtat de Dnepr) sunt si jucatori straini, care evolueaza in aceste zile la CM: ecuadorienii Lara (26 de ani, mijlocas) si Delgado (32, atacant) si paraguayanul Lopez (23, atacant).

Pai ar trebui sa aiba insolatie ca sa nu plece pe malul Bosforului.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 249 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.