Tiberiu Bălan 17.02.1981

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Tiberiu Bălan 17.02.1981

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 249 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Daca pleaca Tibi, probabil Ferfelea va deveni noul decar.

franz_kafka
    Member

Repet a nu stiu cata oara: Lasati-l sa plece! Daca evolueaza pt SS avand gandul numai la SDR, va dati seama ca nu are mintea limpede necesara unui coordonator de joc!

PS: Sa ne amintim de finalul de campionat, in care Maurul a crezut, spre deosebire de un jalnic individ care facea pe portarul, ca SS poate castiga titlul…, mai ales de meciurile de la Bacau si cu Steaua. Se pare ca acum nu mai crede in nimic si simte nevoia sa-si incerce norocul in alta parte.

Giani
    Member

Draga “international ceh” (ca sa citez o reclama draga mie), problema nu este daca si unde pleaca, cat ce va face dupa sase luni de stat prin spitale. O plecare la sedere in momentul asta ar fi pe cat de inoportuna pe atat de riscanta. Nu stiu daca ai facut sport de performanta, eu da. Dupa o accidentare esti mereu privit cu suspiciune si antrenorul nu va avea incredere sa te bage titular, chiar daca esti cel mai bun pe postul tau. Pentru el riscul ar fi prea mare sa plece acum, mai bine la vara. Ramanerea lui Tibi este o mare problema pentru echipa, intrucat ocupa un post pe care oricum il va elibera in foarte scurt timp. Dar pentru el cea mai buna optiune este sa mai ramana si in acest retur.

sorin
    Member

Tibi Balan, sanse mici
    2007-02-04 22:36:00 gsp

Înregimentarea căpitanului Sportului, Tiberiu Bălan (foto), în Ştefan cel Mare a intrat în impas. Şefii “cîinilor” au avut o discuţie cu patronul formaţiei din Regie, Vasile Şiman, însă nu au ajuns la nici un consens, întrucît acesta doreşte 800.000 de euro, plus procente dintr-un eventual transfer în schimbul mijlocaşului de 26 de ani. Tranzacţia ar mai putea fi făcută pînă vineri, cînd “studenţii” pleacă în cantonament în Turcia.

Giani
    Member

In plus sansele lui de a juca in Cupa UEFA sunt nule, intrcuat termenul impus cluburilor participante de a isi declara lotul a expirat vineri. Chiar sa se transfere doar de dragul de a freca banca in prima liga, nu mi se pare stilul lui Tibi.

Zibling
    Member

Tibi Balan nu a jucat in primul meci oficial din anul 2007, fiind din nou lovit. Vreau si eu niste detalii suplimentare, daca se poate.

ultrasro
    Member

A suferit o contractura la pulpa piciorului la antrenamentul de marti.

07Ex
    Keymaster

Pai si cat timp va sta pe tusa? Sper sa nu fie tot returul.

Giani
    Member

Cica intra pe pasunea de la Strejnik. Adica sambata, cu bi-ologia brazi.

sorin
    Member

Marţi, 6 Martie 2007 Prosport
    Sportul Studentesc / Balan are contractura

Ghinioanele par a se tine lant de Tibi Balan. Dupa accidentarea de anul trecut care l-a fortat sa stea departe de gazon aproape sase luni, talentatul mijlocas al Sportului Studentesc a ratat si partida din prima etapa a returului Ligii a doua. “Este vorba despre o contractura musculara. Deocamdata ma antrenez separat, dar îmi doresc sa intru cât mai repede la joc. Sper din tot sufletul sa pot evolua sâmbata”, a declarat Balan. Sportul Studentesc întâlneste sâmbata, în deplasare, echipa Chimia Brazi pe care în tur a învins-o cu scorul de 4-1.

Ioan Negoescu

cameliu
    Member

Gsp:
    EXCLUSIV/ Balan: “Vreau sa plec de la Sportul”

Tibi Balan s-a saturat de Sportul
    Tibi Balan s-a saturat de Sportul
    Mijlocasul Sportului Studentesc, Tiberiu Balan, sta departe de teren de ceva vreme dupa ce s-a accidentat la primul antrenament ce a urmat meciului pierdut cu 3-2 în fata Gloriei Buzau. Azi, dupa ce a terminat recuperarea, Tibi a vorbit în exclusivitate pentru ProSport despre gândurile sale de viitor.

– Cât de grava e accidentarea?
    – Am suferit o intindere la inghinali la antrenamentul de dupa meciul cu Gloria Buzau. A fost o zi blestemata pentru mine dar o sa trec cu bine si peste asta.

– Când preconizezi ca vei reveni pe teren?
    – Eu sper sa revin în etapa intermediara de miercuri, de pe teren propriu, când vom primi replica celor de la Delta Tulcea. Mi-as fi dorit sa joc si sâmbata, la Modelu, dar nu este posibil.

– Crezi ca Sportul mai are sanse la promovare?
    – Da. Atâta timp cât matematic mai avem sanse, nu vad de ce nu am lupta pentru promovare. La nebunia care e în seria I, se poate întâmpla orice. Noi ne dorim foarte mult sa promovam.

– Ce îi lipseste Sportului pentru a fi în fruntea clasamentului seriei I din Liga a II-a?
    – In primul rând ne lipseste sansa. Iar în al doilea rând avem nevoie de mai multa concentrare în fata portii. Noi la fiecare meci avem 7-10 ocazii clare de gol dar nu reusim sa marcam decât foarte rar. Daca vom regla acest lucru, atunci cu siguranta putem spera la promovare.

– Situatia ta la echipa care mai e? Ai primit ceva oferte de transfer?
    – Nu. De când am ajuns în Liga a II-a cu Sportul nu m-a mai cautat nimeni, de la nici o formatie mare din României. Se pare ca toti m-au uitat. Dar eu nu disper pentru ca vreau sa plec. Am 26 de ani si îmi doresc sa evoluez la alt nivel, indiferent daca vom promova sau nu. Cred ca si cei din conducerea Sportului doresc sa ma vânda.

07Ex
    Keymaster

Tibi Balan: “Sunt apt de joc”

Mijlocasul Sportului Studentesc, Tiberiu Balan, este refacut 100% dupa accidentarea care l-a tinut departe de teren timp de trei saptamâni si e gata sa revina în primul “unsprezere” al trupei din Regie.

Am înteles ca mâine vei reveni pe teren.
    Eu sunt apt de joc dar numai antrenorul Gigi Multescu va decide daca voi intra sau nu pe teren la meciul de mâine, cu Delta Tulcea.

Mai credeti în promovare?
    Evident. Lupta e departe de a fi încheiata. Trebuie însa sa câstigam si meciurile din deplasare, pe lânga cele de acasa.

Este adevarat ca Gigi Multescu va pleca de la echipa la vara?
    Nu stiu. Sincer, nu ma intereseaza daca dânsul va mai ramâne sau nu de la vara la Sportul. Imi doresc ca eu sa plec la o alta formatie la finele sezonului.

Ai vreo oferta pâna acum?
    Nu. Nu m-a cautat înca nimeni dar nu disper. Mai e destul timp.

07Ex
    Keymaster

Tibi Balan: “Vreau sa vin la Steaua”

Mijlocasul Sportului Studentesc si-ar dori sa schimbe aerul din Regie cu cel din Ghencea

Dupa ce a stat pe tusa aproape sase luni, Balan a revenit în echipa Sportului, dar nu a putut sa ajunga la forma de anul trecut. Cu toate acestea, tot mai multe voci îl dau ca transferat la Steaua din vara.

Tiberiu, Steaua este interesata de tine. Ce stii despre acest lucru?
    Deocamdata, pe mine nu m-a cautat nimeni de la Steaua sau de la vreo alta echipa. Poate au vorbit cu domnul Siman, dar la urechile mele nu a ajuns nimic.

Ti-ai dori sa ajungi în Ghencea?
    Evident. Vreau sa vin la Steaua. Dar pentru asta trebuie sa fie de acord domnul Siman. Am contract pe cinci ani cu Sportul, dar îmi doresc sa plec din Regie.

E trecuta în contract vreo suma la care ai putea pleca?
    Nu exista nici un fel de clauza de acest gen. Totusi, sper ca domnul Siman sa nu ceara pe mine vreo trei – patru milioane de euro pentru ca altfel nu voi putea pleca prea curând din Regie.

Cu ce jucatori de la Steaua te stii cel mai bine?
    In primul rând sunt bun prieten cu Stelian Stancu care a plecat din Regie în Ghencea. Apoi ma înteleg bine cu Radoi dar si cu ceilalti stelisti care au fost convocati în ultima vreme la echipa nationala.

Despre Olaroiu ce parere ai?
    Chiar daca nu am lucrat cu dânsul, cred ca este un antrenor foarte bun. Rezultatele obtinute în Europa dar si în campionat vorbesc de la sine despre valoarea lui Olaroiu.

ovidiu
    Member

Doamne ajuta.
    Sa plece, numai sa plece odata.

Ce chestie. nu se uita deloc in urma: Dinita, Padurat, acum Stancu, jucatori ajunsi la steaua si pierduti in totalitate.

Chiar crede ca are vreo sansa de a se impune sau macar a juca la Steaua?
    Sper ca Simanu sa nu ceara prea mult pe el sa-l vad odata plecat.

Si-a facut datoria cu varf si indesat pentru achipa. E timpul sa plece.
    Da’ sa plece odata.

Zibling
    Member

Pacat de el. Sezonul trecut mi-a lasat o impresie superba. Acum, la revenirea din accidentare este alt om. Sunt curios ce echipa l-ar cumpara doar pt “ispravile din trecut” ?!?! Eu ii doresc tot binele, ba mai mult, daca va juca din nou sub culorile albe ale Sportului (desi vad ca nu are nici o tragere) sa o faca cu pofta de joc si de performanta.

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 249 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.