Tibor Selymes 14.05.1970

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Tibor Selymes 14.05.1970

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 45 total)
  • Author
    dragos
    Member

Şumudică e favorit să-i ia locul lui Tibor Selymes. Ilie Stan şi Andone sînt variantele de rezervă.

Două etape, patru goluri încasate, un singur punct acumulat şi o prestaţie foarte slabă cu Voinţa Sibiu au fost de ajuns pentru prima demitere de antrenor din Liga 1 2011-2012. Soarta lui Tibor Selymes a fost pecetluită ieri, cînd Consiliul de Administraţie a admis ceea ce a propus patronul şi anume demiterea antrenorului.

Imediat s-au început negocieri cu alţi antrenori, Ioan Niculae avînd de gînd să bată palma repede cu unul dintre ei pentru ca echipa să aibă un tehnician principal la următoarea etapă, de peste două săptămîni. Primul pe listă e Marius Şumudică, aflat în relaţii extrem de apropiate cu patronul ploieştenilor şi cel care a intermediat transferul lui Bruno Miguel în pauza de vară. Situaţia lui Şumudică a complicată fiindcă e sub contract cu Kavala, însă dacă TAS va menţine retrogradarea grupării elene, Şumudică va veni la Astra.

Şi Ilie Stan şi chiar şi Ioan Andone sînt alte soluţii posibile pentru Astra. Amîndoi sînt liberi de contract după ce în sezonul trecut au activat în Liga 1, Stan la Victoria Brăneşti şi Andone la Dinamo. Cel mai tîrziu joi, atunci cînd va reveni în ţară Ioan Niculae, va fi decis înlocuitorul lui Selymes.

Fatai amendat cu 3.000 de euro pentru o “domnişoară”
    Patronul Ioan Niculae a dezvăluit că nigerianul Kehinde Fatai a adus femei în cantonament. “La Cluj, Fatai avea o «domnişoară» în camera de hotel! E posibil să fi fost adusă de N’Doye, pe care regret că l-am luat de la Dinamo. Nu-mi dau seama cum Selymes a permis să se ajungă pînă aici”, a spus Niculae, la Dolce Sport. Fatai a primit o amendă de 3.000 de euro.

Fratele lui Fatai, grav bolnav
    Atacantul Kehinde Fatai are probleme cu fratele său, Taofic (20 de ani), fotbalist la Conpet Ploieşti. Taofic a fost diagnosticat cu o problemă la inimă şi nu va mai putea juca fotbal. În plus, va suferi o intervenţie chirurgicală pe cord, care costă 4.000 de euro, o parte din bani fiind donaţi de coechipierii săi din Liga a 3-a.

1 an fără o lună a rezistat Selymes pe banca Astrei

Intreg staff-ul Astrei a fost demis…..asadar, a plecat si Cezarica.

dragos
    Member

vino :ymhug:

dragos
    Member

Tibi este liber…..a demisionat de la TG MURES.
    Sumudica este liber si s-ar putea sa antreneze pe TG Mures……

07Ex
    Keymaster

Sumudica vad ca si-a gasit echipa … FC Brasov, dar parca mi-ar parea bine daca ar veni Selymes inapoi la noi.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Sumudica vad ca si-a gasit echipa … FC Brasov, dar parca mi-ar parea bine daca ar veni Selymes inapoi la noi.

mda, Sumudjica si-a gasit echipa mica :p
    si eu sper intr-un come back a “ungurului”, desi “Motul” s-ar potrivi mai bine……

sircos
    Member

@dragos wrote:

eu sper intr-un come back a “ungurului”

sa vina la SS ??? LOL =)) de la tg.mures a demisionat pentru ca jucatorii nu sunt platiti de 4 luni …
    Selymes este nemulţumit de faptul că oficialii grupării mureşene nu şi-au respectat unele promisiuni făcute la semnarea angajamentului, cum ar fi achitarea restanţelor financiare faţă de jucători, care sunt neplătiţi de patru luni, susţin sursele citate.
    http://www.romaniansoccer.ro/stiri/27464/selymes-a-demisionat-de-la-fcm-targu-mures.htm

dragos
    Member

Tibi a revenit la Astra.
    Trombetta a revenit in Romanica (la Tg Mures).

Zibling
    Member

Daca jucatorii echipei FCM Tg.Mures nu sunt platiti de 4 luni, inseamna ca cei de la Sportul Studentesc nu sunt platiti de 4 ani =))

dragos
    Member

Tibi nu mai antreneaza pe Asta……. :p

dragos
    Member

Studenţii” nu s-au antrenat nici azi deoarece antrenorul Tibor Selymes nu a ajuns la şedinţa de pregătire, el invocînd faptul că a avut nişte treburi de rezolvat şi nici nu a avut maşină cu care să se deplaseze.

Jucătorii echipei Sportul Studenţesc, care s-au întîlnit, luni, cu preşedintele FRF, Mircea Sandu, pentru a se plînge de situaţia de la gruparea bucureşteană, s-au deplasat la complexul sportiv din Regie, însă nu s-au antrenat, deoarece nu le-au fost deschise vestiarele, iar antrenorul Tibor Selymes nu a putut ajunge la şedinţa de pregătire, conform mediafax.

Sportivii au fost însoţiţi în Regie de doi reprezentanţi ai AFAN. Sunat de mijlocaşul Viorel Ferfelea, Tibor Selymes a declarat că nu a putut ajunge la antrenament şi i-a trimis pe jucători acasă. “Vorbesc cu Vasile Şiman şi vedem ce facem. O să îl sun pe el şi o să văd ce va fi.

Am zis că nu pot să ajung, pentru că nu am maşină. Aveam puţină treabă. Plecaţi acasă şi vă sună Vasile. Sună-mă cînd eşti singur, nu cînd eşti cu presa”, a spus Selymes în cadrul discuţiei telefonice pe care a avut-o cu Ferfelea. Mijlocaşul îşi pusese telefonul pe difuzor pentru ca jucătorii, dar şi reprezentanţii presei să asculte discuţia.

hai, ca asta-i tare…auzi, n-a avut masina :))
    poate i-a promis Vasili un Cielo vechi de culoare verde de la un ex-sponsor de asigurari, cu tot cu sofer :D
    ehe, nea Tibi bine-ai REVENIT in Regie – locul unde n-ai apa, n-ai medic, n-ai preparator fizic, n-ai hrana s.a.m.d.
    aaa, nu vreau sa te intreb cat ai de gand sa ramai, dar, eu iti urez SUCCES !!!

dragos
    Member

“Cum să-l ajutăm pe Şiman, un zero barat?”
    Apariţia lui Tibor Selymes în mijlocul furtunii i-a surprins şi mai tare pe “studenţi”. Fostul internaţional venise la partida cu Farul spre a-i convinge pe jucători să intre pe teren şi i-a anunţat că e de o lună antrenorul Sportului, interval de timp în carefotbaliştii spun însă că nu l-au văzut niciodată! “Cum naiba a căzut Selymes în capcana lui Şiman şi cum acceptă să se umilească în aşa hal? Crede că va primi grămezi de bani de la Sportul ca să se scoată castanele din foc cu mîna lui?”, discutau între ei jucătorii.

Unul dintre “studenţi”, Sorin Ciobanu, povesteşte: “Selymes ne-a spus că e păcat să punem Sportul într-o situaţie neplăcută şi ne-a rugat să-l ajutăm pe Şiman. Cum adică să-l ajutăm? El îşi bate joc de noi, e un zero barat, chinuie atîţia fotbalişti şi noi să-l ajutăm? Veniserăm toţi la stadion cu gîndul de a intra pe teren, să respectăm clubul, nu pe Şiman! A existat însă problema cu vizita medicală, fără de care nu puteam evolua. Dacă păţea cineva vreun necaz în timpul partidei?”, spune fotbalistul.

dragos
    Member

off, ‘nea Tibi a antrenat (doar in acte) o saptamana :ymdevil:
    previzibil….

dragos
    Member

Tibi a ajuns principal la Dinamo 2 :D

dragos
    Member

‘nea Tibi antreneaza pe nou-promovata Sageata Navodari !

dragos
    Member

Tibor a preluat Otelul Galati

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 45 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.