Turneul din Antalya

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Turneul din Antalya

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    sorin
    Member

Luni,12 Februarie 2007
    Sportul Studentesc a câstigat primul amical în Antalya

Formatia antrenata de Gigi Multescu a învins cu 2-0 formatia FC Wit (Georgia) în turneul de pregatire din Antalya. Golurile “studentilor” au fost marcate de Balan si Curelea. Sportul va disputa urmatorul meci amical mâine, de la ora 15:30, împotriva unei formatii din Kazahstan.

Sportul a evoluat în urmatoarea formula:

Stanca – Irimia, Ratiu, Secareanu, Patriche – Ghinga, Balan, Ciubotariu, Varga – Postolache, Curelea.

Dupa pauza, antrenorul Sportului a rulat tot lotul avut la dispozitie.

Ioan Negoescu prosport

07Ex
    Keymaster

Imi pare bine ca am castigat, dar parca mai bine imi pare ca a jucat Balan, si ca uite a reusit chiar sa dea un gol. Ce nu inteleg insa este dece Irimia a jucat fundas, dar poate ca asa l-a reprofilat Nea Gigi. Sa vedem ce va fi in urmatoarele meciuri.

sorin
    Member

parca juca si inainte fundas…

Ultras
    Member

Juca fundas intradevar, dar atunci aveam solutii mai multe pe post si juca si la mijloc… Dupa ce a plecat de la noi a jucat numai fundas dreapta.

sorin
    Member

parca fusese convocat si la nationala ca fundas.

Bravo TIBI !
    Bravo Sportul !

Vine vine primavara …… si la noi pe strada ….

laucantona
    Member

fratilor o veste buna din…Turcia via Canada…uite ce am gasit in Prosport..semnatarul nu a mai incaput in “Copy&Paste”
    Sportul a câstigat al doilea amical din Turcia

Aflati în Antalya într-un turneu de pregatire, “studentii” au câstigat (2-1) si cea de-a doua partida amicala disputata împotriva unei formatii de liga a doua din Kazahstan. Golurile formatiei din Regie au fost marcate de Varga si Ghinga.

Sportul a jucat în urmatoarea alcatuire (prima repriza):

Popescu – Ciupe, Patriche, Secareanu, Dedu – Larie, Târnacop, Ferfelea, Furdean – C. Gheorghe, Ciubotariu
    Antrenor: Gheorghe Multescu

Dupa pauza tehnicianul “alb-negrilor” a rulat întreg lotul avut la dispozitie.

Bravo lor
    Laurentiu

Un nou motiv de bucurie, cel putin pentru mine, : SECAREANU JOACA IAR !
    N-a mai jucat cam de mult….

P.S.
    Secareanu este fundasul meu favorit pentru ca joaca in aceeasi maniera cum jucam eu in tinerete, pe acelasi post.. , “o tempora” …

Radu Dobrin
    Member

mie, scorul impotriva unei echipe de liga a doua din…kazahstan, imi suna a motiv serios de ingrijorare..
    nu numai ca am dat doar 2, dar am mai si luat unul…

meciul urmator cu cine il jucam? afganistan-div 4 ceva?…

ultrasro
    Member

Jocurile cu astfel de echipe ceva mai rudimentare sunt binevenite in ideea ca te calesc cel putin din punct de vedere al contactului fizic cu adversarul. Oricum in astfel de meciuri se ruleaza intreg lotul de jucatori nu poti avea asteptari pentru meciuri de mare spectacol. Oricum e vorba de echipe care se pregatesc pe perioada iernii in locatii mai calduroase in vederea returului care sta sa inceapa, nu putem sa-i privim de sus pana nu se rodeaza jocul echipei.

cameliu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

mie, scorul impotriva unei echipe de liga a doua din…kazahstan, imi suna a motiv serios de ingrijorare..

Scorul e bun! Ce daca e echipa din liga a-2-a din Kazagstan! Noua ne-a tras-o Modelu… in Regie… si inca cum…

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

@Radu Dobrin wrote:

Scorul e bun! Ce daca e echipa din liga a-2-a din Kazagstan! Noua ne-a tras-o Modelu… in Regie… si inca cum…

Ai dreptate Cameliu. Eu sincer sa fiu nu sunt de loc ingrijorat. Ovidiu are dreptate cand spune ca meciurile astea sunt doar de pregarire si ca scorurile nu au prea multa importanta. Sa vedem ce alte jocuri vom avea programate si ce vom face in continuare.

Zibling
    Member

In meciurile amicale conteaza mai mult modul in care jucatorii se gasesc unii pe altii in teren, modul in care colaboreaza, modul in care gestioneaza fiecare faza in care au posesia, deci mai putin golurile inscrise. De aceea se si numesc meciuri de pregatire.

laucantona
    Member

ma intreb fratilor ce am facut in alte meciuri de pregatire nu are nimeni vreo informatie? am cautat zilnic pe prosport sau gazeta online evident dar nimic

07Ex
    Keymaster

@laucantona wrote:

ma intreb fratilor ce am facut in alte meciuri de pregatire nu are nimeni vreo informatie? am cautat zilnic pe prosport sau gazeta online evident dar nimic

Si eu m-am intrebat exact acelas lucru, dar din moment ce nu am gasit nimic prin ziare n-am postat nimic aici. Poate stiu cei din Romania mai mult.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.