UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 478 total)
  • Author
    MarcAntoniu
    Member

Stancioiu: cel mai bun jucator al CFR din partida cu Bordeaux. 8)
    Prelungirile cu UCluj si alergatura cu Dinamo au adus oboseala si alegerea lui Trombetta de a juca la egal meciul de aseara. Costul pentru CFR = 3 puncte pierdute.

Sa-i arda-n Gruia, la doua goluri diferenta :mrgreen:

07Ex
    Keymaster

N-am vazut meciul deoarece astia in America de Sud dau doar meciuri din liga campionilor a lor, dar imi pare rau ca ai nostri au pierdut.

dragos
    Member

stiati care este noul salut al stelistilor: GIVE ME 5 !!!! 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    imi pare rau de cheferisti, insa EDY a fost imperial.
    il recomand capitan de echipa – MERITA !!!!

Zibling
    Member

Dupa primele 2 partide din CL ale CFR Clujului, vazand atatia bucuresteni extaziati de jocul bun prestat de catre jucatorii clujeni, am replicat unui rapidist (parca)… ca sa stea linistit, deoarece vor urma 4 infrangeri pt CFR in CL. Atunci vorbeam serios, insa si la suparare ca unii oameni isi aleg simpatii “dupa ureche”.

Din pacate, pe jumatate (deja) am avut dreptate. Sa vedem daca se adevereste si cea de a doua jumatate a vorbelor mele. Pt binele feroviarilor clujeni si a coeficientului UEFA al Romaniei, sper sa nu. 😳

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Dupa primele 2 partide din CL ale CFR Clujului, vazand atatia bucuresteni extaziati de jocul bun prestat de catre jucatorii clujeni, am replicat unui rapidist (parca)… ca sa stea linistit, deoarece vor urma 4 infrangeri pt CFR in CL. Atunci vorbeam serios, insa si la suparare ca unii oameni isi aleg simpatii “dupa ureche”.

Din pacate, pe jumatate (deja) am avut dreptate. Sa vedem daca se adevereste si cea de a doua jumatate a vorbelor mele. Pt binele feroviarilor clujeni si a coeficientului UEFA al Romaniei, sper sa nu. 😳

Chiar daca au pierdut de 2 ori cu Bordeaux, nu au jucat rau si nu s-au facut nici de ras! A fost si un pic de ghinion + ceva mai multa lipsa de experienta. Si daca raman cu 4 puncte, avand in vedere grupa… e o performanta! A fost si un public la inaltime care nu a inceput cu “demisia” cum se intampla pe la alte echipe dupa fiecare infrangere…
    Mai sunt totusi 2 meciuri si ceva sanse macar de Uefa ar mai fi… pot urma insa si 2 infrangeri…

Radu Dobrin
    Member

Returul cu francezii nu au meritat sa il piarda. Din pacate, gramul de noroc cu englezii a s-a transformat in ghinion cu bordeaux.

Ce e interesant la CFR e ca isi creaza ocazii de gol in fiecare partida, indiferent cu cine joaca (cum s-o putea minunea asta, Pitzi 😯 ??). Eu zic ca mai iau puncte in astea 2 meciuri…Altfel, intradevar – 4 puncte in grupa asta inseamna o performanta deja …

Cit despre ciobanas cu trei sute de oi….zau daca il inteleg pe dorinel…

Zibling
    Member

Ar fi si culmea sa ceri demisia unui antrenor care promoveaza un stil de joc ofensiv si cand esti debutant in Liga Campionilor. De parca am vorbi de fi Liverpool 😆

dragos
    Member

chiar imi pare rau de chefereu, insa francezii au jucat mai bine + experienta.
    am o boala pe francezii astia (nationala + echipe de club), de nu va inchipuiti.
    cat despre steaua, este o gluma proasta. 😆 😆 😆
    O.L. m-au uimit cat de bine au jucat…

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

O.L. m-au uimit cat de bine au jucat…

Eu nu am vazut meciul Stelei cu O.L. asa ca nu pot sa ma pronunt, insa am vazut meciul pe care O.L l-a castigat peste weekend la Monaco si trebuie sa-ti dau dreptate Dragos. O.L joaca super, si vazand ca Monaco nu are sanse sa-i bata, nu ma mira ca Steaua n-a avut nici o sansa.

dragos
    Member

imi pare rau de cfr, ca a pierdut la Londra….un egal era mai echitabil.
    JOS PALARIA PENTRU GALERIA CLUJEANA !!!
    demult nu am mai vazut/auzit o galerie atat de numeroasa pe un stadion englez.

in schimb, steoaia a facut ce stie ea cel mai bine – sa piarda….bah, jiji, erai cam negru; pardon, bronzat, hahalero. 😆

Radu Dobrin
    Member

baietii astia merita tot respectul. O echipa de care nu a auzit nimeni l-a facut pe campionul mondial Scolari sa isi manince caciula. Pe terenul lui. Asta nu prea pot sa faca multe echipe la ora actuala…

Ce e important acum e sa aiba continuitate…

cameliu
    Member

Raman cu imaginea lui Trombeta trimitand echipa sa salute galeria (apropo bravo si romanilor ce-au sustinut cfr-ul la londra!) si asta m-a trimis imediat la meciul stelei de la München, ce l-am vazut pe viu. Acolo la 15 secunde dupa meci nu mai era picior de stelist pe gazon, doar Semedo ce fugea dupa Ribery sa-i dea tricoul…

Ce conteaza ca si acolo au fost vreo 2000 de stelisti in galerie si alte cateva mii de romani raspanditi prin tot stadionul… Pe de alta parte au vazut si nemtii de pe Alianz Arena ce inseamna fumigene si d-astea, ca deh, au venit stelistii… (Si nemtii au facut control la intrare de puteai intra si cu tancu…) Cred ca si pt galeria stelei nu a contat ca i-a salutat sau nu echipa la final, erau cred bucurosi ca nu-i mai batuse zmarandescu &co, cum se intamplase in week-endul dinaintea meciului…

dragos
    Member

Marti 24.02.09 se reia UCL (optimile) !!!
    ah, ce dor mi-a fost de fotbalul-spectacol !!! :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug:
    protv transmite pe 24.02.09 de la 21.45: Inter M. – Man U.
    si Miercuri 25.02.09: Real M. – Liverpool
    ce meciuri !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Zibling
    Member

Eu ma voi uita la meciul Arsenal-AS Roma. Cred ca va fi un meci ciudat, avand in vedere ca ambele echipe sunt intr-o forma slaba, Arsenal mai ales neinscriind de 3 meciuri in Premier League, noroc cu acel 4-0 din rejucarea meciului de FA Cup cu finalista editiei anterioare – Cardiff City.

Sper sa nu-mi para rau ca aleg sa vizionez acest meci.

07Ex
    Keymaster

Eu cred ca voi sta acasa marti sa-mi vad echipa a 2-a jucand in CL (Inter Milan) mai ales ca joaca cu Man U, una dintre echipele care imi sunt foarte antipatice.

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.