UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 478 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Si mie imi sunt foarte antipatici cei de la Man Utd, insa uite ca au reusit sa obtina un 0-0 pe San Siro, si cica jucatorul meciului a fost Cr.Ronaldo.

Pe de alta parte, Arsenal si-a cam batut joc de meciul cu AS Roma (mai ales Eboue si Bendtner care au ratat fiecare cate 2 ocazii monumentale), noroc ca s-a terminat totusi 1-0 pt tunari.

07Ex
    Keymaster

M-am uitat la Inter – Man U aseara si trebuie sa recunosc ca Ronaldo a fost cel mai bun jucator de pe teren. El singur a avut 3-4 suturi pe poarta din lovituri libere, ca sa nu mai vorbim de o lovitura de cap care a trecut cu putin pe langa poarta celor de la Inter.

Eu zic ca pentru cei de la Inter este un rezultat bun, avand in vedere ca italienii nu prea au aratat mult. Cel putin in prima repriza gazdele nici nu cred sa fi avut un sut pe poarta.

Giani
    Member

Pentru jocul prestat la Inter – Man.Utd., ambele echipe ar fi trebuit excluse din competitie. O mizerie de joc, antifotbal total, un circ inadmisibil pentru fazele eliminatorii ale UCL.

dragos
    Member

mie mi-a placut mai mult Real M – Liverpool (bine ca, au castigat “cormoranii”) :) :) :) :) :)

07Ex
    Keymaster

Bine, asa mie mi-a placut mai mult Arsenal – Roma. Ala da meci, comparativ cu Inter – Man U.

dragos
    Member

SUPEEEEEEER LIVERPOOL – real madrid 4-0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymapplause: :ymapplause:
    SUPER MECI, SUPER MECI !!!! :ymhug:
    m-am bucurat de fotbal adevarat, am respirat fotbal curat !!! :ymhug:
    REGAL FOTBALISTIC in REGATUL UNIT !!!!!!! :ymhug:
    haideti, “cormorani” in finala.

07Ex
    Keymaster

Mda, desi nu tin cu Liverpool, m-am bucurat foarte tare pentru acest rezultat. Totus sa bati Realul cu 4-0 este o performanta. Abia astept sa vad ce schimbari vor avea loc la Real dupa acest rezultat.

In rest, astept cu nerabdare meciul lui Inter de maine. Sper sa-i scoata pe Man U din CL. ;)

dragos
    Member

de fiecare data cand aud “you’ll never walk alone” cantat de un INTREG STADION, ma trec fiorii….
    este ceva SUPERB !!!! :ymapplause: :ymapplause:

dragos
    Member

vai ce meci va fi Miercuri: Chelsea – Liverpool B-) B-) :-w :-w

07Ex
    Keymaster

Ce gol a dat ala de la Villareal ieri. Fantastic!

Zibling
    Member

Ala de la Villarreal este negrul-brazilian naturalizat spaniol Marco Senna si are niste suturi rar intalnite pe stadioanele europene. Rar rateaza cadrul portii.

In meciul Villarreal-Arsenal, prima repriza au dominat-o in mod copios spaniolii, incat ma miram ca Arsenal scapase doar cu 1 gol incasat. Insa, in a 2-a repriza, dominarea si posesia a revenit lui Arsenal in asa hal, incat in min.91 statistica arata deja o posesie 50% pt cele 2 echipe.

A fost un meci superb cu 2 goluri superbe (a nu se uita, ca Adebayor a dat gol din foarfeca), iar rezultatul de 1-1 este just!

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

A fost un meci superb cu 2 goluri superbe (a nu se uita, ca Adebayor a dat gol din foarfeca), iar rezultatul de 1-1 este just!

Intr-adevar un meci superb cu doua goluri superbe. Abia astept sa vad retururile din CL. :D

dragos
    Member

si eu astept retururile…..ah, sa nu uit, mi-a placut Barca – Bayern M. 4-0, incredibil ce meci au facut spaniolii;
    doar sansa i-a facut pe nemtii sa nu o ia pe coaja la scor de rugby =)) =)) =))
    iar publicul (90.000 suporteri), a fost la inaltime. :ymapplause: :ymapplause:

MarcAntoniu
    Member

Cum au putut sa joace Chelsea si Liverpool pana in ultima secunda :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: !

07Ex
    Keymaster

Intr-adevar, ce meci!!!

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.