UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 478 total)
  • Author
    dragos
    Member

un EURO-FANTASTIC meci CHELSEA – LIVERPOOL.
    2 echipe nebune, frumoase, imprevizibile, insa Liverpool ramane UNICA !!! :ymhug: :ymhug: :ymapplause: :ymapplause:
    SUPER FOTBAL DE POVESTE !!!
    d’aia imi place fotbalul britanic…..
    are cineva rezumatul inregistrat ??
    eu, din pacate, nu l-am putut inregistra.

07Ex
    Keymaster

Am uitat sa-l intreb pe Cameliu cum se simte dupa meciul lui Bayern la Barca? Stiu ca nu-i ai la inima pe Bayern, asa ca eram foarte curios cum ai petrecut dupa ce au pierdut in Spania si pe urma dupa ce au fost eliminati. :D

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Am uitat sa-l intreb pe Cameliu cum se simte dupa meciul lui Bayern la Barca? Stiu ca nu-i ai la inima pe Bayern, asa ca eram foarte curios cum ai petrecut dupa ce au pierdut in Spania si pe urma dupa ce au fost eliminati. :D

Pai eram in California… N-am vazut meciul, dar ma bazam pe un astfel de rezultat, mai ales ca au luat alte 5 de la Wolfsburg cu 4 zile inainte…

07Ex
    Keymaster

^ Am inteles. Si eu am fost plecat in Asia, dar spre deosebire de tine m-am uitat la meciuri, deoarece acolo fiind in alt fus orar e mai usor pentru mine.

Cum ti-a placut California? Pe aici nu treci?

dragos
    Member

pentru doritori, am gasit rezumatul de poveste:
    http://www.youtube.com/watch?v=M7u6HHKRPZA

acum, in semifinala, au ramas 4 echipe: barca si restul angliei.

Zibling
    Member

Intre timp, Liverpool a mai facut-o lata inca o data: un superb meci incheiat tot cu 4-4 in compania lui Arsenal (de fapt, cam numai Arsavin) contand pt Premier League.

Finala UCL o sa fie Chelsea- Arsenal.

Zibling
    Member

@cristiansportul wrote:

Cred ca va fi chiar pe dos: CF Barcelona-ManUtd

Vom afla exact maine seara!

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Pai am aflat si vad ca ai avut dreptate. Vai ce meci a fost, si ce deznodamant. Fantastic!!! 😮

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

@cristiansportul wrote:

Ca bine ai zis-o Zibling!

dragos
    Member

fantastic deznodamant la meciul: chelsea – barca !!!
    personal, mi-a parut de Arsenal ca, a fost eliminata…..
    m-am saturat de ManU.

07Ex
    Keymaster

Si eu m-am saturat de ManU, iar Chelsea nu mi-a placut niciodata, dar la cum a jucat ieri Chelsea, ar fi meritat sa joace in finala. Barca nu prea a aratat nimic si dupa parerea mea nu merita sa joace in finala.

Eu, sincer sa fiu, nici pe Barca nu-i am la inima, asa ca mi-e indiferent cine castiga finala.

N-am nimerit-o cu finala, sa speram totusi ca Man U nu o sa isi pastreze trofeul acum.

Zibling
    Member

Arsenal nu a avut forta sa faca fata unui ManUtd foarte bine asezat in teren de catre Ferguson, care atunci cand isi pune mintea la contributie este imbatabil. Noroc ca ManUtd joaca cca 60 meciuri oficiale/sezon si nu poate scotianul sa se concentreze la fiecare dintre ele.

Apoi, Barcelona este o echipa cu multi mijlocasi si atacanti, e plina banca lor de rezerve cu optiuni care de care mai dihai. Ce i-a oprit pe Barca sa castige in retur sau sa joace peste nivelul lui Chelsea? Dani Alves – si-a batut joc de ocaziile de pe partea drepta a atacului lor… atata indolenta nu am vazut decat in Regie :ymsick:

P.S.: Azi, in Premier League se vor infrunta invinsele acestor semifinale de Champions League. In tur, Arsenal a castigat cu 2-1 la Chelsea, azi insa m-as multumi si cu un egal.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Si eu m-am saturat de ManU, iar Chelsea nu mi-a placut niciodata, dar la cum a jucat ieri Chelsea, ar fi meritat sa joace in finala. Barca nu prea a aratat nimic si dupa parerea mea nu merita sa joace in finala.

Eu, sincer sa fiu, nici pe Barca nu-i am la inima, asa ca mi-e indiferent cine castiga finala.

nici eu nu sunt cu Barca……asadar, finala o las la mana hazardului.

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.