UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 478 total)
  • Author
    dragos
    Member

ce i-au batut galacticii pe elvetieni….deh, ronaldo e numa-i unu’

sircos
    Member

GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL …. daaaaciiiaaaannnn vaaargaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!

cameliu
    Member

Cred ca a fost golul zilei in CL!

Ma bucur ca Unirea a reusit sa scoata un punct impotriva nemtilor,care erau numai cu nasul pe sus inainte meciului.De asemenea,putem spune ca si Sportul Studentesc a contribuit la acest rezultat,Varga reusind un gol superb si avand o prestatie in general buna pe teren :) .Ceea ce nu imi convine este faptul ca Dan Petrescu nu e realist.In interviul de dupa meci a lasat sa se inteleaga ca echipa lui a fost peste Stuttgart si ca ar fi meritat cele 3 puncte,unde nemtii au avut ocazii mai clare de gol decat ai nostri..Pe de alta parte acest scor se datoreaza in principal unei actiuni individuale,astfel cred ca oricine inafara de Varga la faza aceea ar fi sutat peste poarta sau in aparator.Ambitia e una,dar ingamfarea e alta /:)

Zibling
    Member

@cameliu wrote:

Inseamna ca nu ai vazut golul lui Novo de la Glasgow Rangesc… oh my God!

Insa, Dacian Varga prinde tupeu din ce in ce mai mult. Si a mai avut o faza in care trecuse frumos mingea printre 2 nemti si o tulise spre poarta lor, insa Timo Gerhardt l-a tras de sort si l-a faultat. Cred ca iesea o super-ocazie din acea incursiune. :-s

@Zibling wrote:

@cameliu wrote:

Inseamna ca nu ai vazut golul lui Novo de la Glasgow Rangesc… oh my God!

:-s

Inseamna ca nu ai vazut golul lui Arshavin din meciul Arsenal-Olympiakos :p .Chiar daca a fost din ofsaid si in mod corect nu trebuia validat,totusi un gol ramane un gol.

http://www.youtube.com/watch?v=P4owj7Ebcak

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

@Zibling wrote:

Inseamna ca nu ai vazut golul lui Novo de la Glasgow Ranges

Inseamna ca voi n-ati vazut golul lui Dominguez de la Rubin Kazan. Dupa parerea mea ala a fost golul zilei de ieri.

Tavi
    Member

@sircos wrote:

GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL …. daaaaciiiaaaannnn vaaargaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!

am stat printe urziceneni la meci, Varga e f iubit la Urziceni … si cemai motive le-a tot dat

Zibling
    Member

Chiar daca tin cu Arsenal, nu pot sa spun decat ca nu-mi plac golurile smekeresti, de maidan. Daca mai punem in balanta si faptul ca golul a fost din offside…

cameliu
    Member

Seara magica a Urzicebiului la Glasgow…
    Si cand te gandesti ca pe banca a fost Petrescu… in teren Galamaz, Varga, Balan…

Ce zici Sile de asta?

Tavi
    Member

@cameliu wrote:

Si cand te gandesti ca pe banca a fost Petrescu… in teren Galamaz, Varga, Balan…

Ce zici Sile de asta?

Sile a fost acolo

@cameliu wrote:

Ce zici Sile de asta?

Balan si Galamaz au facut un joc excelent,insa Varga,personal,m-a dezamagit putin in acest meci,irosind vreo 2 ocazii bune de a mai mari scorul pe tabela in favoarea Urziceniului.Probabil ca din cauza entuziasmul, care a pus stapanire pe echipa dupa marcarea golului 3,a facut ca el sa se intinda mai mult decat ii permitea cearceaful.

In alta ordine de idei,victoria de ieri seara a Urziceniului a fost ca o gura de aer proaspat pentru fotbalul romanesc mai ales dupa esecurile nationalei in preliminarii.Din pacate,presa internationala pune acest succes pe seama formei proaste a lui Rangers,Unirea nescapand de eticheta de echipa “average”.Sper totusi sa le corectam perspectiva in urmatoarele meciuri,in principal cu Rangers si Stuttgart,deoarece Sevilla totusi e chiar intangibila in acest moment pentru noi.

dragos
    Member

Superba Victorie – a fost seara “Bursucului” !!! :ymparty: :ymparty: :ymapplause: :ymapplause:
    URZIIIIIICENI UNIIIIIIITTTTTEEEEDDDDDDDDD !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymhug: :ymhug: :ymhug:
    DAN IS the MAN :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    intreaga echipa a urziceniului le-a predat o lectie de fotbal adevarat “cimpoerilor”.
    momentul psihologic a fost acela de la ratarea penalty-ului, insa cred, ca United ar fi putut castiga chiar si daca era condusa cu 2-1 :) ;)
    Bravo Tudore !!!
    a fost un meci nebun, cu ocazii la ambele porti, cu autogoluri, cu risipa mare de energie – ce mai, un meci demn de CL !!!

cu punct(e) in meciul retur, vedem PRIMAVARA EUROPEANA !!! @-) @-) ;;) ;;)
    daca se vor califica in primavara, sunt convins ca, vor aparea ofertele externe pentru DAN !!!

07Ex
    Keymaster

Vai ce meciuri interesante au fost azi in CL. Eu m-am uitat la Rubin – Barcelona si Dynamo Kiev – Inter. Desi ii simpatizez pe Inter, mi-a parut rau ca au castigat azi. Parca mai echitabil ar fi fost un egal.

Cat despre celalalt meci, vazand cat de frig era afara si cat de infofoliti erau jucatorii, mi-am adus aminte de un meci din cupa campionilor din anii ’80 in care Steaua a jucat la Moscova cu una din echipele de acolo, dar nu mai imi aduc aminte care din ele. Tot ce imi amintesc e ca l-am vazut pe Hagi cu caciulita iar ceilalti jucatori erau cu pantaloni lungi si maneca lunga, iar comentatorul meciului, Topescu, zicea ca, cica, in loc de crampoane adidasii jucatorilor aveau ventuze, sau ceva de genul asta, ca sa nu alunece. Ce vremuri!

dragos
    Member

Urziceni United a avut un meci mult mai greu decat in tur….oricum, un egal meritat/muncit. :ymparty: :ymapplause:
    putea fi mai rau decat un punct…..

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.