UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 406 through 420 (of 478 total)
  • Author
    dragos
    Member

eu am urmarit doar pana la pauza peste tot: Man City – Borussia D.; Ajax – Real M.; Porto – PSG

07Ex
    Keymaster

@sircos wrote:

eu m-am uitat la man.city – borussia 1-1, dupa ce nemtii au condus cu 1-0 pana spre ultimile 5 minute si au fost egalati dintr-un penalti.
    desi am ales acest meci pentru a vedea pe englezi, am ramas foarte incantat de jocul borussiei, care parca juca acasa. portarul hart a scos SASE suturi de 1-la-1 !!! vai de pantilimonul nostru cu asa concurenta.

Si eu tot la meciul asta m-am uitat ieri, dar nu pentru a-i vedea pe englezi ci pe nemti. Eu tin cu Borussia de la peste 20 de ani, asa ca abia am asteptat sa-i vad iar in CL, de data asta jucand contra unei echipe mari precum Man City.

Imi pare rau ca Borussia n-a reusit sa castige, desi a avut meciul in mana. Daca n-ar fi fost Joey Hart, care a prins o zi exceptionala, meciul se putea usor termina 1-6.

Ce ziceti insa de suporterii Borussiei? http://www.youtube.com/watch?v=2unm3HTmfMk

Borusia are un public fantastic. Stiu ca ziceau la tv pe la inceputul sezonului ca stadionul lor are vreo 60 mii de locuri si ca au primit 100 mii de solicitari pentru abonamente pentru sezonul asta.

sircos
    Member

@07Ex wrote:

Ce ziceti insa de suporterii Borussiei? http://www.youtube.com/watch?v=2unm3HTmfMk

uahaha, englezii astia voiau sa para calmi, dar fierbea ceaiul in ei :)) :))

dragos
    Member

da, fanii nemti au luat cu asalt stadionu’
    una peste alta, mirajul unui meci din UCL sau UEL este aparte de altele :ymapplause:

dragos
    Member

Istanbul – ploua, Andone rezista….si rezista si rezista si rezista :D
    CFR a scos un punct norocos, pe un teren de polo :))

Tavi
    Member

Bravo CFR.

sircos
    Member

borussia – real m 2-1 … si nebunia nemtilor continua ! desi n-au mai jucat asa avântat ca la man.city, au stapanit meciul de la un capat la altul.

arsenal – schalke 0-2 … or fi dormit unii azinoapte ? 8-} ce zici mr. z. ?

dragos
    Member

da’ ce spuneti de : Sahtior – Chelsea 2-1 ? …putea fi vreo 4-1 :))

Zibling
    Member

@sircos wrote:

arsenal – schalke 0-2 … or fi dormit unii azinoapte ? 8-} ce zici mr. z. ?

Am avut un stream prost si nu am vazut decat prima repriza.

Multumesc Doamne! Asta inseamna interventie divina B-)

dragos
    Member

aseara mi-a parut rau de Borussia X(
    in celalalt meci al grupei mi-a placut Ajax :D

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

aseara mi-a parut rau de Borussia X(
    in celalalt meci al grupei mi-a placut Ajax :D

De acord cu tine. Azi insa mi-a placut foarte mult cum a jucat Celtic si-mi pare foarte bine ca Barcelona a pierdut.

dragos
    Member

din meciurile de aseara mi-au placut:

chelsea – sahtior….offf, ce ghinion pe Il Luce X( ……meritau un egal….au echipa, dar, n-au portar :D
    celtic – barca…..m-am bucurat pt scotieni :ymapplause:
    atmosfera de pe Celtic Stadium a fost extraordinara :ymapplause: :ymapplause:

bayern m. – lille….francezii sunt euroPA !! :p

iar, turcii ne-au dat o lectie de fotbal…..banuiam, ca, dupa meciul din tur in care au ratat din toate pozitiile, ocaziile se vor reporta la meciul din Gruia :))
    oricum, chefereul nu se va califica nici macar un UEFA….Andone nu trebuia schimbat.

07Ex
    Keymaster

Atmosfera de la Celtic – Barcelona a fost intr-adevar extraordinara. Aici puteti vedea un clip cu fanii lui Celtic cantand “You’ll never walk alone” inainte de meci.

dragos
    Member

voi fi pt prima oara in Cluj (pe arena din Gruia).
    sper sa vad un meci bun si o victorie romaneasca. :ymapplause:

Viewing 15 posts - 406 through 420 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.