UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 436 through 450 (of 478 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Eu m-am uitat la meciul Milan – Barca si mi-a parut foarte bine ca au castigat italienii. M-am cam saturat sa-i vad pe Barca castigand mereu. Nici pe Milan nu-i am la suflet (deh, tin cu Inter) dar parca mai degraba ii vad pe ei calificandu-se decat sa-i vad pe spanioli.

Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Eu m-am uitat la meciul Milan – Barca si mi-a parut foarte bine ca au castigat italienii. M-am cam saturat sa-i vad pe Barca castigand mereu. Nici pe Milan nu-i am la suflet (deh, tin cu Inter) dar parca mai degraba ii vad pe ei calificandu-se decat sa-i vad pe spanioli.

+1

Ramane o singura enigma de deslusit – sezonul asta, in fata cui va pierde Bayern-ul finala? :))

07Ex
    Keymaster

^ Eu zic ca impotriva celor de la Dortmund. ;)

dragos
    Member

PSG sau Dortmund vor juca (finala) impotriva lu’ Bayern……

dragos
    Member

aseara, Borussia a descaltat Sahtiorul……nemtii sunt o forza !!! :)
    Realul s-a chinuit cu ManU…..

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

Pe Borussia doar Bayern o poate scoate din competitie. Nu vad care alta echipa sa poata bate Borussia.

Cat despre Real Madrid, eu zic ca nu prea merita sa se fi calificat. Cartonasul rosu dat de arbitru a stricat complet meciul. Man U aveau meciul in mana.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@dragos wrote:

Pe Borussia doar Bayern o poate scoate din competitie. Nu vad care alta echipa sa poata bate Borussia.

Cat despre Real Madrid, eu zic ca nu prea merita sa se fi calificat. Cartonasul rosu dat de arbitru a stricat complet meciul. Man U aveau meciul in mana.

eu am ramas uimit sa aflu ca, Borussia are in medie 80.000 spectatori la orice meci ….desi, in campionat Bayern M. conduce detasat…..

sircos
    Member

@dragos wrote:

Borussia are in medie 80.000 spectatori la orice meci

la noi la sportul tot 80,000 sunt …. ma rog, virgula sau punct bleahhh =))

Zibling
    Member

@sircos wrote:

@dragos wrote:

Borussia are in medie 80.000 spectatori la orice meci

la noi la sportul tot 80,000 sunt …. ma rog, virgula sau punct bleahhh =))

Zi unde dau click pt +1 ?

B-)

dragos
    Member

in aceasta seara au fost 2 meciuri MARI :
    – Messi i-a descaltat pe broscari (barca – milan 4-0)
    – imparatul Terim i-a ciuruit pe nemti (schalke – galata 2-3)

dragos
    Member

aseara, n-am vazut decat rezumatul : Malaga – Porto 2-0…..

am citit in presa si nu-mi vine sa cred, ca Bayern M. a pierdut acasa contra lu’ Arsenal (0-2)….daca englezii mai marcau inca unul, nemtii erau PA ! :p

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Ramane o singura enigma de deslusit – sezonul asta, in fata cui va pierde Bayern-ul finala? :))

Dupa meciul lui Bayern ieri, nu sunt nici macar sigur daca vor ajunge in finala. Daca Bayern cade cu Borussia sau Barca in optimi si joaca la fel cum au facut-o cu Arsenal, nu-i vad calificandu-se.

Zibling
    Member

In meciul tur, Bayern a jucat exemplar la Londra. Insa, ieri… ma uitat si nu intelegeam de ce sunt atat de siguri pe ei ca Arsenal poate marca golurile 2 si 3. Golul 2 a venit, dar daca venea si golul 3… mai ducea Robben mingea la colt sa tina de ea? Asta nu prea e fotbal de clasa mondiala!

dragos
    Member

Sferturile din Liga Campionilor se vor disputa pe 2/3 şi 9/10 aprilie. Tragerea la sorţi pentru semifinale va avea loc pe 12 aprilie

Sferturile Ligii Campionilor:

Malaga – Borussia Dortmund
    Real Madrid – Galatasaray
    PSG – Barcelona
    Bayern Munchen – Juventus

ce spuneti de meciurile astea ?

07Ex
    Keymaster

PSG – Barcelona e cap de afis. Borussia a cazut si ea destul de bine cu Malaga care mi se pare cea mai accesibila echipa dintre cele 8 ramase.

Viewing 15 posts - 436 through 450 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.