UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 478 total)
  • Author
    Giani
    Member

Dar cel mai bine este ca Sevilla si Benfica au igienizat fotbalul continental, exiland militzienii si ovinele pe natalele plaiuri mioritice, adica unicul loc in care fraierii isi mai imagineaza ca facaturile astea bolsevice reprezinta valori.

sircos
    Member

@97SiR wrote:

… Barca poate foarte bine sa castige la 2 goluri diferenta in Anglia, si sa se califice.

n-a fost sa fie pentru barca. oricum, a fost un meci placut ochiului 😉

07Ex
    Keymaster

Imi pare bine ca Barca nu s-a calificat, ca oricum nu prea ii am la suflet.

laucantona
    Member

eu de felul meu tin cu englezii(stiu ca unii din sportisti nu-i au la suflet) caci imi place stilul lor de a juca fiecare minut adica lipsa tragerii de timp cand ai avantaj…dar sa revin la Liverpool vs Barca cred ca Benitez si-a aratat clasa…chiar si golul lui Barca a venit pe o gresala a spaniolului adus de o luna de la Deport…nr 2 nu-i mai stiu numele care nu a iesit la offside…pt mine Benitez este un geniu..doua titluri cu Valencia si Champios L. cu o echipa fara nume ca Liverpool(poate Gerard, Alonso si fundasii) in rest daca te uiti la ManU, Chelsea, Real, Barca sau intalieni ce nume au nu le dai nici o sansa…dupa parerea mea Liverpool are cea mai frumoasa galerie din lume poate Galata se poate compara un pic cu ei cand canta…

cameliu
    Member

mda… nu-i suport pe bayern (nici pe real… da pe bayern nici atat…) si speram sa-i vad zburand din CL… Nici nu apuc sa fac pac la bere… 10 secunde si da Makay gol… Br…………

cameliu
    Member

Un articol din gsp pe aceeasi tema: 😆 😆 😆

Dispari în 11 secunde
    Real Madrid a primit gol după 11 secunde de joc. A intrat în istoria Ligii, dar a şi părăsit-o

Număraţi repede pînă la 11! Gata? Foarte bine. Ce-aţi fi putut face în acest interval? Mai nimic. Un fum de ţigară, hai două, dar din acelea grăbite. O gură de bere, hai două, dacă setea e mare. Trei-patru seminţe sparte, cu ritmul lui Mărgelatu’. Desfacerea unei sticle de vin sau şampanie. Aprinderea aragazului. Deschiderea televizorului pe un canal.

Recunoaşteţi, în 11 secunde nu poţi face mare lucru. Asta dacă nu eşti Real Madrid. Dacă eşti Real Madrid poţi să iei un gol. Nu în 11 secunde normale, ci în primele 11 secunde ale meciului. Şi poţi intra în istoria Ligii Campionilor. Unde, pe lîngă cele 9 trofee cucerite, Real va deţine şi acest record, mai degrabă povară decît mîndrie: a primit cel mai rapid gol. Lucru valabil şi pentru Capello, care tocmai “bifase” cele mai multe puncte pierdute de Real pe “Bernabeu” în 100 de ani.

Dacă am vorbit de încasatori, să vorbim şi despre Bayern. Nemţii nu se dezmint. Să ne reamintim. Lubos Michel a fluierat startul. Roberto Carlos a avut mingea şi a pierdut-o imediat, Salihamidzici a interceptat, a sprintat pe dreapta, a centrat şi Makaay a înscris. “Bună dimineaţa”, era normal să li se spună apărătorilor madrileni, care încă nu se treziseră.

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

mda… nu-i suport pe bayern (nici pe real… da pe bayern nici atat…)

Nu-ti face probleme Cameliu, ca nu prea-i vad pe Bayern trecand de urmatoarea runda. Pe Real cred ca putea sa-i bata si Sportul ca la ora actuala sunt varza total. Eu sincer sa fiu nu inteleg cum un club atat de mare si cu atata traditie cum e Realul il tine in continuare pe Capello ca antrenor si atatia jucatori care nu prea fac nimic, R. Carlos fiind unul din ei.

laucantona
    Member

ce ziceti de ManU – Roma?…eu dupa cum ma tradeaza userul sunt un Manchesterist(a doua echipa evident dupa Sportul) si astept un meci mare…chiar daca nu am sa “plang” prea tare daca nu se califica ca-i Chivu pe la italieni…cu toate ca va fi cred ultimul seson pt el la Roma…sau Bayern- Milan alt meci de zile mari…

laucantona
    Member

acum vreo 2-3 saptamani inaintea returului cu Roma am deschis un topic(sau am provocat) dar vad ca nimeni dintre sportisti nu a scris ceva poate ca tineti cu iatlieni si urati pe ManU dar eu tot insist…ce credeti de ManU v Milan…eu sincer nu cred ca va fii usor pt United mai ales ca le lipsesc multi fundasi…oricum sper sa castige…caci de Sportul va las pe voi…imiamintesc cu cativa ani in urma cand jucam ca si acum in a doua divizie dar nu aveam echipa…parca balint era la noi si se crestea o nou generatie…in fine cand cineva ma intreba cu cine tin le raspundeam ca daca ma antrenez in 2 luni pot juca si eu pt ei…
    Laurentiu

adi
    Member

Eu tin cu Milan de foarte multi ani, dar sincer nu cred ca are sanse in fata celor 3 echipe din Albion.

Zibling
    Member

Mie nu-mi place nici una din cele 4 echipe ajunse acum in semifinalele CL. Dar, mi se pare ca ManUre si Liverpool joaca cel mai frumos fotbal dintre cele 4. Astfel, mi-am dat si arama pe fata ca sunt anti-ManUtd si tin cu Arsenal. Si ma bucur f.tare ca in acest sezon, in ciuda locului 4 ocupat in Premiership, Arsenal este singura echipa care in acest sezon a invins tur-retur pe ManUre (2-0 pe Old Trafford si 3-2 pe noul Emirates Stadium).

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

Astfel, mi-am dat si arama pe fata ca sunt anti-ManUtd

Imi pare bine sa vad ca mai este si altcineva pe aici anti-ManU, deoarece toti cei pe care-i stiu in Canada tin cu ManU, de parca alta echipa nu ar mai exista. 😆

dragos
    Member

SUPER MECI, aseara !!!!
    3-2 ManU – AC Milan

Giani
    Member

@dragos wrote:

SUPER MECI, aseara !!!!
    3-2 ManU – AC Milan

Nebunie totala. Cinci goluri, unul mai frumos ca altul, un portar brazilian care vrea sa confirme ca in tara cafelei si a sambei acest post nu se bucura de o importanta foarte mare (confirmare venita si de la stelistul Andrey), executii incredibile ale altui brazilian, Kaka, dar si ale lui Rooney, driblingurile de mare finete ale portughezului Ronaldo, in cateva cuvine: un spectacol total.

Sunt curios cum va fi diseara Chelsea-Liverpool.

laucantona
    Member

nu-mi place ca trebuie sa spun felicitari Adi si celor care tin cu italienii dar Milan per total a meritat calificarea si a si obtinuto…gresala lui Ferguson sau al lui ManU este ca nu si-au impus jocul la mijloc au pierdut batalia cu gladiatori italieni…si poate si ploaia i-a dezavantajat pe mingicarii lui United. Orcium sper ca Liverpool sa ia finala…caci Benitez dupa parerea mea este peste Ferguson.
    Laurentiu

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.