UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 478 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Si eu sper ca Liverpool sa ia finala, deoarece atat Milan cat si ManU sunt echipe pe care nu prea le am la suflet.

Giani
    Member

Ma rog, Manchester ar fi trebuit sa fie obisnuiti cu ploaia, dar se pare ca schimbarile climatice au transferat ploile in Lombardia si seceta in Albion. Poate sa ma injure cineva, dar pe infatuatii de englezi nu i-am avut niciodata la inima si nu ii voi avea nici de data asta. Recunosc ca nici pe mancatorii de broaste si pisici nu ii iubesc prea mult, motiv pentru care aceasta finala imi este complet indiferenta. Atat de indiferenta incat nici macar nu ma voi agita sa o urmaresc.

Zibling
    Member

Si mie recunosc ca mi-e indiferenta aceasta finala. Ultimele finale europene pe care le-am urmarit cu sufletul la gura au fost cele 4 jucate de Arsenal in ultimii 15 ani, cea mai recenta anul trecut cu Barcelona. Pacat ca au pierdut 3 dintre ele 😥

Giani
    Member

Ma rog, cand spui englezi spui o gasca de nemernici care isi dezlantuie in afara insulei instinctele animalice pe care nu le pot dezvolta acasa, iar cand spui italieni, mai bine nu ma pronunt. Doua natii de rahat, pe care prefer sa le ignor.

dragos
    Member

personal, mi-as dori, ca, tot LIVERPOOL sa castige finala……..huo, huo testoasele !!!

Zibling
    Member

@Giani wrote:

Ma rog, cand spui englezi spui o gasca de nemernici care isi dezlantuie in afara insulei instinctele animalice pe care nu le pot dezvolta acasa, iar cand spui italieni, mai bine nu ma pronunt. Doua natii de rahat, pe care prefer sa le ignor.

Inseamna ca te-ai bucurat cand Crvena Zvezda, OM sau, mai recent, FC Porto au castigat Cupa Campionilor?

Giani
    Member

Evident. Crvena Zvezda sunt favoritii mei, si intotdeauna mi-a placut campionatul francez (ma rog, simpatizez cu OL, nu cu OM, dar asta este partea a doua).

07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

Evident. Crvena Zvezda sunt favoritii mei, si intotdeauna mi-a placut campionatul francez (ma rog, simpatizez cu OL, nu cu OM, dar asta este partea a doua).

Din punctul meu de vedere mai bine ii simpatizez pe italieni sau pe englezi decat sa tin cu Steaua Rosie Blegrad sau oricare echipa din Franta. 😡

laucantona
    Member

nu voiam sa mai scriu nimic depre asta dar nu te inteleg Giani de ce ai o parere asa rea depre englezoi…eu sincer in afara Romaniei cu ei simpatizez…din cateva motive simple…marile lor echipe de club cand conduc nu trag de timp, cele mai frumoase finale de liga campionilor din ultimii 10 ani i-au avut pe englezi participanti:United vs Bayern, Liverpool vs Milan, si chiar anul trecut Arsenal in 10 oameni au jucat f bine. Nu triseaza fotbalul ca altii mai aproape de noi. Dar in fine poate sunt si subiectiv.
    Laurentiu

Zibling
    Member

@laucantona wrote:

nu voiam sa mai scriu nimic depre asta dar nu te inteleg Giani de ce ai o parere asa rea depre englezoi…eu sincer in afara Romaniei cu ei simpatizez…

Si eu tot cu englezii simpatizez in primul rand… dar nu-l contrazic pe Giani, ca nu vreau sa ajung in gura lui… :?

Si iata ca dupa ce au revenit inapoi in circuitul european, dupa “suspendarea Heysel”, sunt mai tot timpul in finalele cupelor europene. De exemplu, sezonul trecut au fost 2 finale anglo-spanilor.

07Ex
    Keymaster

@laucantona wrote:

eu sincer in afara Romaniei cu ei simpatizez…din cateva motive simple…marile lor echipe de club cand conduc nu trag de timp, cele mai frumoase finale de liga campionilor din ultimii 10 ani i-au avut pe englezi participanti:United vs Bayern, Liverpool vs Milan, si chiar anul trecut Arsenal in 10 oameni au jucat f bine. Nu triseaza fotbalul ca altii mai aproape de noi.

Ca bine zici Laurentiu. Si mie imi place sa ma uit la meciurile echipelor de club engleze mai mult decat la cele din Italia sau Spania. Echipele de club din Italia, cel putin, sunt de groaza. Ele stiu doar sa se apere, iar de atacat sau alergat nu stiu.

Ce-mi place la englezi este ca joaca spectaculos si ataca 90 de minute chiar daca conduc pe tabela.

laucantona
    Member

ce credeti despre acest Milan vs Liverpool? eu personal as vrea sa castige englezii dar va fi greu…voi?

07Ex
    Keymaster

Am mai spus-o mai sus, nu ma intereseaza nici una dintre echipele aflate in finala, insa daca ar fi sa aleg una, o aleg pe Liverpool. Sa vedem ce va fi maine.

Giani
    Member

Si eu as alege tot Liverpool, parca englezii imi sunt mai putin antipatici decat tiganii aia care de cand se stiu ciordesc la greu, dar mediatizeaza numai ciorditorii veniti de pe plaiuri mioritice.

adi
    Member

Forzza Milan !

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.