UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 478 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Pana la urma a castigat Milan desi Liverpool a jucat mai bine. Milan a avut mult noroc cu primul gol al lui Inzaghi, dar trebuie sa recunosc ca al doilea gol al lor a fost superb. Asa trebuie un atacant sa dea goluri. O faza de poarta = un gol.

Giani
    Member

Astept sa avem si noi un atacant care sa frece menta tot meciul, sa aiba doua faze de poarta si alea sa fie goluri.

dragos
    Member

mi-a parut rau de Liverpool, insa asa este fotbalul – iti trebuie si NOROC !!!

impresionant “CORUL” englez (cu care ne-am obisnuit la orice meci) cu acel celebru – “you never walk alone !!!”

daca pe noi, ca suporteri ne-a “furnicat” acel “cor”, ii inteleg pe fotbalisti !!

FELICITARI RAFA BENITEZ – Mare antrenor !!!!

dragos
    Member

am fost aseara pe stadion sa vad dinamo-lazio, insa meciul a dezamagit.
    COREGRAFIA a fost de LIGA campionilor – FANTASTICA ATMOSFERA !!!
    recunosc, ca nu am mai fost la un meci de o asemenea miza!!!
    ATMOSFERA FABULOASA 1!!

Zibling
    Member

Pacat de Dinamo, totusi. M-am cam saturat sa-i vad numai pe stelisti triumfand in marile competitii europene. De parca numai ei ar reprezenta Romania. In privinta celorlalte echipe romanesti mai este o consecinta in acest sens – cand strainii aud de Dinamo se gandesc la Dinamo Kiev, la Dinamo Zagreb sau la Dinamo Moscova, iar cand aud de Rapid se gandesc involuntar la Rapid Viena. Fara comentarii! Daca ai nostri nu pot, vor ramane necunoscuti, deoarece sunt in umbra altor nume omonime 😥

Giani
    Member

Cel mai tare ma oftic ca iar iese analfabetul ala in fatza si incepe sa se dea mare ca “io…”. Din cauza asta m-am bucurat atat de mult marti seara la golul lui Bratu. Din pacate nu a fost sa fie, si iar il vad pe cioban cum se crede mesagerul lui Dumnezeu in rromanica, si probabil ca pe chestia asta prostimea il va si propulsa parlamentar la Bruxelles.

dragos
    Member

asa s-a intamplat: doar bkl a iesit in fata sa se umfle in blana……
    oricum, performanta ar fi sa treaca de grupe, caci accederea in grupe (intalnind 2 echipe de desculti) nu reprezinta o MARE PERFORMANTA !!!!
    altminteri, ce folos, daca in campionat defilezi, iar “afara” devii CIUCA BATAILOR ???!!! 😆 😆 😆

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Pacat de Dinamo, totusi. M-am cam saturat sa-i vad numai pe stelisti triumfand in marile competitii europene. De parca numai ei ar reprezenta Romania. In privinta celorlalte echipe romanesti mai este o consecinta in acest sens – cand strainii aud de Dinamo se gandesc la Dinamo Kiev, la Dinamo Zagreb sau la Dinamo Moscova, iar cand aud de Rapid se gandesc involuntar la Rapid Viena. Fara comentarii! Daca ai nostri nu pot, vor ramane necunoscuti, deoarece sunt in umbra altor nume omonime 😥

mi-a parut rau, ca suntem romani, iar italienii din tigani nu ne-au scos…
    mi-ar fi placut sa-i bata dinamo si sa se califice, insa s-a dovedit inca o data, ca jucatorii NU mai au motivatie (indiferent de sumele vehiculate)!!!
    PACAT de nr. mare de suporteri !!!!

Radu Dobrin
    Member

@dragos wrote:

mi-ar fi placut sa-i bata dinamo si sa se califice, insa s-a dovedit inca o data, ca jucatorii NU mai au motivatie (indiferent de sumele vehiculate)!!!

eu cred ca au avut motivatie suficienta. Ce cred ca au avut in plus, e mentalitatea de om invins. Dinamo a pierdut din momentul in care a aterizat la roma. Cind te bucuri ca nu iei gol jucind cu 2 oameni in plus pe teren, eu ma intreb de ce mai intrii pe iarba de la bun inceput.

dragos
    Member

Natase “4 clase” a dezertat din lot……la fel si rednic, care a fost NE-VREDNIC de dinamo !!!!!
    poate Razvan Lucescu va accepta oferta lui dinamo !!!!!

ashone
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@dragos wrote:

eu cred ca au avut motivatie suficienta. Ce cred ca au avut in plus, e mentalitatea de om invins. Dinamo a pierdut din momentul in care a aterizat la roma. Cind te bucuri ca nu iei gol jucind cu 2 oameni in plus pe teren, eu ma intreb de ce mai intrii pe iarba de la bun inceput.

zi-mi ceva de elfsborg sa stiu daca ii iau acasa contra ciinilor…..ca pe saitu lor totu e in suedeza…. 😯 😯 cum or intelege scrisu ala nu stiu crede-ma! mersi tata!

Radu Dobrin
    Member

echipa din Borås, undeva jos linga Göteborg, oras de 100.000 de locuitori.
    Sint pe 2 in liga lor dupa ce au pierdut primul loc dupa o remiza cu Gefle (echipa de care aud pentru prima data acum). Heirupisti ca toate celelalte echipe suedeze dar sint greu de batut. Atunci cind cistiga, o fac la mustata.

Marele lor “talent” in echipa e unu, Anders Svensson, care i-a trimis pe argentinieni acasa de la mondiale (acum 5 ani parca)…De atunci incoace a lustruit bancile de rezerve prin anglia pe undeva.

Zi-mi ce vrei sa aflii si incerc sa gasesc. Pe mine campionatul suedez ma pasioneaza la fel de mult ca pe tine cel de dart.

ashone
    Member

@Radu Dobrin wrote:

echipa din Borĺs, undeva jos linga Göteborg, oras de 100.000 de locuitori.
    Sint pe 2 in liga lor dupa ce au pierdut primul loc dupa o remiza cu Gefle (echipa de care aud pentru prima data acum). Heirupisti ca toate celelalte echipe suedeze dar sint greu de batut. Atunci cind cistiga, o fac la mustata.

Marele lor “talent” in echipa e unu, Anders Svensson, care i-a trimis pe argentinieni acasa de la mondiale (acum 5 ani parca)…De atunci incoace a lustruit bancile de rezerve prin anglia pe undeva.

Zi-mi ce vrei sa aflii si incerc sa gasesc. Pe mine campionatul suedez ma pasioneaza la fel de mult ca pe tine cel de dart.

😈 trebuie atunci 2 bilete unu cu x si unu cu 1. mersi mult de tot !!!

Giani
    Member

Bine macar ca nu joaca si Kenneth Andersson… ala care i-a facut bucuria idiotului care se da mare director prin sedere, sau cum ii zice casei de toleranta de langa Lia Manoliu.

Radu Dobrin
    Member

@ashone wrote:

…zi-mi ceva de elfsborg sa stiu daca ii iau acasa contra ciinilor…..ca pe saitu lor totu e in suedeza…. 😯 😯 cum or intelege scrisu ala nu stiu crede-ma! mersi tata!

vikingii au facut egal cu ifk göteborg simbata, dupa ce au fost condusi cu 2-0. Ca amanunt hazliu, nici o televiziune de la nord de balta nordului nu transmite meciul de joi, fapt complet normal care se pratica aici de cind ma stiu eu pe meleagurile astea. (nici radio, bineinteles). Sperantele suporterilor (conform siteului lor) sint sa negocieze cu postul romanesc sa il poata vedea prin internet 😆 😆 😆 Sa le uram succes!! (o sa aiba nevoie din belsug 😆 😆 )

bun venit in lumea noastra!! 😆 😆 😆

ps…sa nu credeti ca e vorba de webcast de la antena 1….e vorba de un “gigi” cu coif de viking si cu un webcam in tribuna! 😆

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.