UEFA Champions League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Champions League

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 478 total)
  • Author
    dragos
    Member

un oficial al suedezilor, dupa ce a vazut meciul de la iasi (poli iasi – dinamo), a zis, ca i-a placut cum a jucat RAPIDUL… 😆 😆 😆 😆
    incurcatura o fi fost din cauza ploii ???

Radu Dobrin
    Member

@dragos wrote:

un oficial al suedezilor, dupa ce a vazut meciul de la iasi (poli iasi – dinamo), a zis, ca i-a placut cum a jucat RAPIDUL… 😆 😆 😆 😆
    incurcatura o fi fost din cauza ploii ???

sau a berei ieftine.. 😆 😆

Giani
    Member

Mai conteaza? daca stam sa comparam nivelul de trai si gradul de civilizatie dintre cele doua tari, ca e Dinamo, ca e Rapid, tot niste tigani saraci.

Zibling
    Member

Aha, si ieri seara super rezultate:

– Arsenal-Sevilla 3-0 si
    – Slavia Praga-Steaua 2-1

Cine vrea sa vina cu mine in Ghencea sa stam in peluza lui Arsenal pe 2 octombrie??? O sa incerc sa fac rost de niste bilete in acea zona a stadionului si vom intra o data cu galeria tunarilor.

Giani
    Member

Vin cu placere :D. Dar va trebui sa tac, ca in engleza posed un inconfundabil accent de Ferentari. Important este sa ne lase si fortele de dezordine sa intram.

Zibling
    Member

La Steaua-Arsenal am fost 7 romani in total, desigur in peluza lui Arsenal. Atmosfera a fost foarte placuta, englezii calmi, si cu un nivel f.scazut de alcool in sange. Stelistii stateau ca maimutele lipiti de gardurile despartitoare pt a face schimb de fulare cu englezii. Mda, si apoi a venit un grup de suporteri bulgari care creasera la Sofia un Fan-Club Arsenal, si invatasera din deplasarile lui Dinamo in tara vecina vorba aia cu “m*** Steaua” si i-au intaratat inutil pe spurcati. Eh, pana la urma totul a fost ok.

Interesant este ca englezii de la Arsenal nu prea au cantece lungi, ca noi continentalii, sau latinii mai exact, ci cel mai adesea cantau intr-o fraza numele jucatorilor lor preferati, ceva de genul “Arsene Wenger…/There’s only one Arsene Wenger!”. :?

Pentru mine a meritat aceasta plimbare, chiar daca Arsenal a venit in vacanta in Ghencea si a jucat la o viteza net inferioara a ceea ce joaca ei de obicei. Si, totusi, au castigat, avand la finalul meciului 21 suturi spre poarta. Va doresc si voua sa participati la astfel de evenimente, deoarece “studentii” nostri dragi, cam dorm in ghete de vreo 3-4 saptamani. 😥

cameliu
    Member

Pai cam cate puncte a facut Steaua in 4 meciuri in CL va garantez ca facea si Sportu’ si asta cu echipa actuala… 😮 😮 😮

eurojiji!!!

Zibling
    Member

Corect. Ai dreptate, cameliu.

dragos
    Member

bine ca, a inceput LIGA !!!
    am avut parte de meciuri frumoase in “optimi”……..

07Ex
    Keymaster

Eu nu am vazut nici unul din meciuri, dar vreau peste weekend sa ma uit la rezumatele partidelor.

Zibling
    Member

Eu am vazut meciul Arsenal-AC Milan si m-am umplut de draci la ratarile tunarilor. Puteau sa incheie lejer acest meci cu 2-0. Ratarea lui Adebayor din min.90+3 (cu capul in bara transversala din 3 metri) a pus capac. Cred ca de aceea s-a si tuns togolezul 😡

dragos
    Member

BRAVO ARSENAL !!!
    FABULOOOSSSSSSS MECIUL !!!!
    pustii “nebuni” ai lui Wenger vor face ravagii (peste putin timp) in Europa !!!
    hai “tunariiiiiiiii” !!!!

Zibling
    Member

@dragos wrote:

pustii “nebuni” ai lui Wenger …

Si tu ai inghitit galusca din mass-media ca trupa lui Arsenal este formata din pusti?

Stii ce varsta au jumatate din titulari? (Lehmann, Almunia, Adebayor, Gallas, Hleb, Rocisky, K.Toure, Flamini)

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

pustii “nebuni” ai lui Wenger …

Si tu ai inghitit galusca din mass-media ca trupa lui Arsenal este formata din pusti?

Stii ce varsta au jumatate din titulari? (Lehmann, Almunia, Adebayor, Gallas, Hleb, Rocisky, K.Toure, Flamini)

Flamini, Fabregas, Senderos, Clichy sunt tineri, ca majoritatea jucatorilor. sunt si altii cu experienta.
    stai sa ne intelegem: AC Milan este o echipa cu media de varsta destul de inaintata……cu ei trebuie sa faci comparatie!!!!

Zibling
    Member

@dragos wrote:

stai sa ne intelegem: AC Milan este o echipa cu media de varsta destul de inaintata……cu ei trebuie sa faci comparatie!!!!

Nici vorba. Presa nu foloseste aceasta metafora de “pustii lui Wenger” numai in comparatie cu AC Milan, ci in comparatie cu toate echipele din Liga Campionilor si cu cele din Premier League. O fi media de varsta a titularilor lui Arsenal mai mica cu 1-2 ani decat majoritatea echipelor care evolueaza in aceste competitii, dar nicidecum nu este vorba de niste “pusti”.

Hai sa-ti spun eu de unde a venit aceasta metafora de “pustii lui Wenger”: de la meciurile lui Arsenal din 2 competitii in care s-au descurcat onorabil fara titulari – grupa de Liga Campionilor si Cupa Ligii Angliei.

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 478 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.