UEFA Europa League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Europa League

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 186 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

M-am gandit sa deschid un subiect referitor la noua cupa europeana, Europa League. De la noi din tara vor participa anul acesta Dinamo, CFR Cluj, SC Vaslui si Steaua. Cine credeti ca va ajunge cel mai departe in aceasta competitie?

Zibling
    Member

Nici una din cele 4 echipe nu va ajunge in grupele Europa League. Desi, cele mai mari asteptari le am de la SC Vaslui si CFR Cluj.

sircos
    Member

steaua si cluj in grupe. dar nu cred ca mai departe de atat.

dragos
    Member

sortii au fost balnzi cu echipele noastre, insa cum nu mai exista echipe mici/slabe, cine stie ce surprize ne asteapta. @-)

cameliu
    Member

Bravo Vaslui!
    Puncticelele astea se aduna totusi la final!

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Bravo Vaslui!
    Puncticelele astea se aduna totusi la final!

conteaza, evident, intrucat in 2011 vom putea avea 2 echipe direct in liga…..

cameliu
    Member

Victorie Vaslui, victorie Steua, egal Cfr…

Cat despre dinamo sper sa nu-i mai vedem vreo 3 ani in cupele europene! asa va avea si porcea timp sa se antreneze pt shampon lig’!

sircos
    Member

@cameliu wrote:

Cat despre dinamo sper sa nu-i mai vedem vreo 3 ani in cupele europene! asa va avea si porcea timp sa se antreneze pt shampon lig’!

nu e bine sa te bucuri de raul altuia, dar merita o asa suspendare. prea si-au batut joc de fotbalul romanesc in ultimii ani X(

cameliu
    Member

@sircos wrote:

@cameliu wrote:

nu e bine sa te bucuri de raul altuia, dar merita o asa suspendare. prea si-au batut joc de fotbalul romanesc in ultimii ani X(

Nu ma bucur sircos! Da’ in clubul asta, ce s-a intamplat in ultimul timp e de cascadorii rasului! (“Campioni” de nu stiu cate ori cu n-spe puncte avans… si aterizati pe locu 3…)
    Iar in ce priveste suporterii sa ne gandim la “deplasarea” din Bulgaria cu Litex Loveci, apoi la cea din Olanda cu Nijmingen, si acum asta… parerea mea e ca deja e mult prea mult! Nu mai au ce cauta in Europa!
    Despre actionari nu ma obosesc sa scriu…

sircos
    Member

@cameliu wrote:

Nu ma bucur sircos!

vorbeam la modul general, nu de tine. si sa stii ca eu m-as bucura sa-i suspende 5 ani, nu 3 :ymcowboy:

Zibling
    Member

Eu as zice altfel – sa nu-i suspende din competitiile europene pe Dinamo, ci sa se vorbeasca UEFA si FRF ca 1 sezon intreg Dinamo sa-si joace meciurile pe teren propriu din orice competitii (Campionat, cupa, europene) fara spectatori. Poate asa se vor “muta” ultrasii la alte cluburi (sper ca nu la noi in Regie), iar marii investitori ai cainilor sa aibe timp si spatiu pt a-si construi un stadion decent.

dragos
    Member

asemenea scene s-au petrecut si in ultima etapa a sezonului trecut: fc arges – dinamo 5-2 :)) :ymdevil: =))
    puneti-le botnita, forever :)) =)) :)) =))

07Ex
    Keymaster

Pana la urma s-a decis ceva? Ii va suspenda UEFA pe Dinamo sau nu?

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Pana la urma s-a decis ceva? Ii va suspenda UEFA pe Dinamo sau nu?

Au pierdut meciu cu 3-0, 50 de mii amenda, si 3 etape fara spectatori…
    La cum ne-a obisnuit Dinamo in cupele europene, va fi cate un meci in fiecare din urmatorii 3 ani…

07Ex
    Keymaster

Deci au scapat usor, ca ar fi putut sa-i suspende pe 3 ani. Oricum la Dinamo nu conteaza daca se califica sau nu in cupele europene, deoarece ei oricum sunt eliminati deobicei in primul tur (sau in turul preliminar).

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 186 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.