UEFA Europa League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Europa League

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 186 total)
  • Author
    dragos
    Member

in Uefa, parca vad: CFR – Dinamo Kiev si Steaua – Ajax ;)

sircos
    Member

si e bine sau rau ?

dragos
    Member

am avut partial dreptate: STEAUA – AJAX; CFR – INTER M.

dragos
    Member

din pacate, pt echipele romanesti Primavara Europeana se va incheia Iarna X(

dragos
    Member

Joi de la orele 22.00: INTER – CFR
    de la orele 20.00: Ajax – Steaua

HAI AI NOSTRI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BUCURATI-VA de FOTBAL !! :ymapplause: :ymapplause:

dragos
    Member

0-2, 0-2 primavaraaa nu-i de noi (romani) :D

dragos
    Member

aseara, am trait UNA GRANDE PARTIDA !!

ATMOSFERA a fost de VIS, SENZATIONALA !!

Steaua s-a calificat din 3 motive: DARUIRE, SPIRIT DE SACRIFICIU si INTELIGENTA !! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

bine, ca s-a spulberat MITUL OLANDEZ….fie ca, era vorba despre “portocala mecanica”, fie ca-i vorba de echipa de club, noi, romanii aveam un complex in fata lor (si mai ales, ca Ajax este campioana Olandei).

Steaua i-a stricat lui Frank De Boer ziua de nastere de pe 15 Mai, cand se joaca finala UEL pe Amsterdam Arena !!

abia, astept sa-i vad pe Lampard, Terry et Co live

sa vina CHELSEA (regina UCL) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dragos
    Member

“Optimi” atinse cu 10 debutanţi

Performanţa este incredibilă dacă stăm să ne uităm pe experienţa elevilor lui Reghecampf din cupele europene. Zece din cei 27 de jucători care au bifat minute pentru Steaua în actualul sezon din Europa League au debutat în cupele europene în acestă stagiune.

Georgievski, Pintilii, Chipciu, Rocha, Adi Popa, Filip, Dumitraş, Puşkaş, Szukala şi Matei sînt fotbaliştii care nu mai jucaseră nici un minut în cupele europene. Dintre aceştia doar Chipciu a disputat toate cele 12 meciuri de pînă acum.

A 8-a revenire după un dezavantaj de minim 2 goluri

Tot aseară a fost bifată a 8-a revenire a unei echipe româneşti după ce a pierdut turul cu o diferenţă de minim două golrui. Pentru Steaua a fost a doua oară în istorie cînd a izbutit să facă acest lucru, după ce în 2005 a eliminat Valencia.

Dinamo Piteşti, Rapid, Steagul Roşu Braşov, Universitatea Craiova, Sportul şi Dinamo Bucureşti au reuşit şi ele acest lucru cîte o dată.

1966/1967, FC Toulouse-Dinamo Piteşti 3-0/1-5

1967/1968, Trakia Plovdin-Rapid 2-0/0-3

1974/1975, Beşiktaş-Steagul Roşu Braşov 2-0/0-3

1985/1986, AS Monaco/U Craiova 2-0/0-3

1987/1988, Brondby-Sportul 3-0/0-3*

2004/2005, Valencia-Steaua 2-0/0-2*

2009/2010, Dinamo-Slovan Liberec 0-3/3-0*

2012/2013, Ajax-Steaua 2-0/0-2*

* partidele au avut nevoie de lovituri de la 11 metri

dragos
    Member

vorba reclamei: ROMANIA vs Chelsea – joi de la ora 20.00 pe DigiSport, Dolce, Pro TV

voi fi acolo sa-i vad pe Torres, Lampard si Benitez :ymapplause:

dragos
    Member

am trait inca o seara MAGICA pe Arena Nationala aratand lumii intregi ca, fotbalul romanesc are valoare chiar daca banii ce se invart in fotbalul nostru sunt cat un purice comparativ cu sumele din fotbalul englez.

iar, ca sa bati detinatoarea UCL, nu-i la indemana oricui !! :ymapplause:

BRAVO ROMANIA ! :ymapplause:

BRAVO STEAUA ! :ymapplause: :ymapplause:

inaintea meciului am spus : YES, WE CAN !!
    acum spun doar atat: WE DID IT !!

JOS PALARIA !!

07Ex
    Keymaster

M-am uitat si eu ieri la meciul Stelei. Acum daca au jucat cu Chelsea s-a dat si la noi meciul in direct. Altfel nu i-as fi vazut pe stelisti pe viu.

In fine, meciul mi-a placut. Jucatorii au dat dovada de o daruinta extraordinara pe teren iar spectatorii au fost de nota 10. Pana si comentatorii englezi spuneau ca n-au mai vazut asa o atmosfera ostila la meciurile din deplasare. Ei sunt obisnuiti cu spectatorii din Anglia care vin la meci ca la teatru si doar aplauda.

Acum ramane de vazut daca Steaua va reusi sa se califice mai departe. Eu sunt de parere ca daca jucatorii vor juca la Londra la fel cum au facut-o ieri, se vor califica sigur.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

M-am uitat si eu ieri la meciul Stelei. Acum daca au jucat cu Chelsea s-a dat si la noi meciul in direct. Altfel nu i-as fi vazut pe stelisti pe viu.

In fine, meciul mi-a placut. Jucatorii au dat dovada de o daruinta extraordinara pe teren iar spectatorii au fost de nota 10. Pana si comentatorii englezi spuneau ca n-au mai vazut asa o atmosfera ostila la meciurile din deplasare. Ei sunt obisnuiti cu spectatorii din Anglia care vin la meci ca la teatru si doar aplauda.

Acum ramane de vazut daca Steaua va reusi sa se califice mai departe. Eu sunt de parere ca daca jucatorii vor juca la Londra la fel cum au facut-o ieri, se vor califica sigur.

Ai dreptate, Caz, in Anglia spectatorii sunt pasnici si vin ca la teatru sa aplaude……eram sigur, ca meciurile lui Chelsea se transmit pe tot mapamondul….
    este o victorie istorica, obtinuta prin munca si daruire…..eu cred, ca sansele de calificare raman 50-50
    atmosfera creata pe Arena Nationala este FANTASTICA !!!

dragos
    Member

Sferturile Europa League se vor desfăşura pe 4, respectiv 11 aprilie . Tragerea la sorţi a semifinalelor va avea loc pe 12 aprilie.

Sferturile Europa League:

Chelsea – Rubin Kazan
    Tottenham – Basel
    Fenerbahce – Lazio
    Benfica – Newcastle

07Ex
    Keymaster

Tottenham a cazut bine cu Basel, care, dupa parerea mea este cea mai subtire echipa dintre cele 8 ramase.

dragos
    Member

se pot califica toate cele 3 echipe englezesti…..

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 186 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.