UEFA Europa League

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football UEFA Europa League

Viewing 6 posts - 181 through 186 (of 186 total)
  • Author
    Posts
  • #83429
    dragos
    Member

    Semifinalele Europa League 2014:

    FC Sevilla – Valencia

    Benfica – Juventus

    aseara in sferturile UEFA:

    Valencia a intors rezultatul din tur (0-3) si in prelungiri i-a invins pe FC Basel (5-0)….putea fi 7,8 – 0….spaniolii s-au intrecut in ratari

    FC Sevilla a zdrobit pe FC Porto 4-1 !!!

    #83430
    dragos
    Member

    incredibil a pierdut Valencia calificarea in finala dupa ce remontase diferenta de 2 goluri incasate in tur la Sevilla.
    la un moment dat, erau calificati avand 3-0 (3-2 la general), insa in min 94 oaspetii (Sevilla) au reusit sa marcheze golul ce i-au calificat in finala….
    PACAT, PACAT, PACAT !

    in cealalta partida, Juventus nu a putut marca un gol care sa le asigure drumul in finala….pacat, intrucat ar fi jucat acasa cu trofeul pe masa.

    asadar, finala va fi: Sevilla – Benfica :ymapplause: :ymapplause:

    #83431
    dragos
    Member

    Sevilla a castigat cupa Europa League :ymapplause: :ymapplause:

    #83432
    dragos
    Member

    Steaua va evolua in grupa J alaturi de: Dinamo Kiev, Rio Ave, Aalborg
    Astra Giurgiu va evolua in grupa D alaturi de: Dinamo Zagreb, Celtic G., Salzburg

    hai ai nostri !!!
    hai Isaila !!

    Group A: Villarreal CF (ESP), VfL Borussia Mönchengladbach (GER), FC Zürich (SUI), Apollon Limassol FC (CYP)

    Group B: FC København (DEN), Club Brugge KV (BEL), Torino FC (ITA), HJK Helsinki (FIN)

    Group C: Tottenham Hotspur FC (ENG), Beşiktaş JK (TUR), FK Partizan (SRB), Asteras Tripolis FC (GRE)

    Group D: FC Salzburg (AUT), Celtic FC (SCO), GNK Dinamo Zagreb (CRO), FC Astra Giurgiu (ROU)

    Group E: PSV Eindhoven (NED), Panathinaikos FC (GRE), Estoril Praia (POR), FC Dinamo Moskva (RUS)

    Group F: FC Internazionale Milano (ITA), FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR), AS Saint-Étienne (FRA), Qarabağ FK (AZE)

    Group G: Sevilla FC (ESP, holders), R. Standard de Liège (BEL), Feyenoord (NED), HNK Rijeka (CRO)

    Group H: LOSC Lille (FRA), VfL Wolfsburg (GER), Everton FC (ENG), FC Krasnodar (RUS)

    Group I: SSC Napoli (ITA), AC Sparta Praha (CZE), BSC Young Boys (SUI), ŠK Slovan Bratislava (SVK)

    Group J: FC Dynamo Kyiv (UKR), FC Steaua Bucureşti (ROU), Rio Ave FC (POR), Aalborg BK (DEN)

    Group K: ACF Fiorentina (ITA), PAOK FC (GRE), EA Guingamp (FRA), FC Dinamo Minsk (BLR)

    Group L: FC Metalist Kharkiv (UKR), Trabzonspor AŞ (TUR), Legia Warszawa (POL), KSC Lokeren OV (BEL)

    #83433
    dragos
    Member

    Dinamo Zagreb – Astra 5-1 X( X( X( X( sec (de murfatlar)…..
    croatii vor fi liderii incontestabili ai grupei…..nu are cine sa-i incurce.
    astralii au fost prafao

    Steaua – Aalborg 6-0 8-} :ymapplause:
    game, set, meci, insa danezii au jucat excelent 50 minute avand ocazii MARI MARI….

    #83434
    dragos
    Member

    “Şaisprezecimile” Europa League:

    Young Boys Berna (Elv) – Everton (Ang)
    Torino (Ita) – Athletic Bilbao (Spa)
    Sevilla (Spa) – Monchengladbach (Ger)
    Wolfsburg (Ger) – Sporting Lisabona (Por)
    Ajax (Ola) – Legia Varşovia (Pol)
    Aalborg (Dan) – Club Brugge (Bel)
    Anderlecht (Bel) – Dinamo Moscova (Rus)
    Dnepr (Ucr) – Olympiakos (Gre)
    Trabzonspor (Tur) – Napoli (Ita)
    Guingamp (Fra) – Dinamo Kiev (Ucr)
    Villarreal (Spa) – Salzburg (Aut)
    AS Roma (Ita) – Feyenoord (Ola)
    PSV Eindhoven (Ola) – Zenit (Rus)
    Liverpool (Ang) – Beşiktaş (Tur)
    Tottenham (Ang) – Fiorentina (Ita)
    Celtic (Sco) – Inter (Ita)

Viewing 6 posts - 181 through 186 (of 186 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.