Unirea Urziceni

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Author
    Ultras
    Member
    07Ex
    Keymaster

Merci pentru link. Nu am stiut ca au site pe internet. Mai exista o alta echipa din seria noastra care sa aibe site pe internet?

Ultras
    Member

Momentan nu am mai gasit altul. Peste cel al Unirii Urziceni am dat intamplator cand am intrat pe site-ul orasului Urziceni (pentru a afla distanta exacta de la Bucuresti la Urziceni)

07Ex
    Keymaster

Am inteles. In orice caz, daca mai dai peste un alt site al unei alte echipe din serie pune si tu un link aici pe forum. :)

Giani
    Member

Daca site-ul valcenilor e o zdreanta, cel al echipei din Urziceni are o grafica atractiva si o interfata de utilizare foarte prietenoasa. Interesanta ideea cu votatul jucatorului meciului de catre suporteri, pe site.

Dar si mai interesant e forumul lor: loc de injuraturi intre suporteri, unde o tipa, sonya, isi face reclama la “PUB”-ul din oras, in care cica face cinste echipei si suporterilor, cu mici, bere, cadane, manele, dansuri din buric, “striptis” (cred ca am citat corect) etc. Baietii sunt convinsi ca ne bat cu 2-0 (poate la cartonase rosii) si se tot cheama unii pe altii la stadion sa faca o coregrafie super pentru marele derby de sambata. Chestia cu coregrafia poate le-o merge, daca vin fetele de la coana sonya, aia cu “striptisu'”.

dragos
    Member

uimirea urziceni cu o echipa decimata a reusit sa invinga steaua datorita orgoliului, disciplinei si dorintei.
    felicitari.

07Ex
    Keymaster

Da’ ce-am mai ras ieri citind interviurile cu Becali din ProSport. Numa’ lui se poate intampla asa ceva. =))

dragos
    Member

Unirea Urziceni va juca în următorii doi ani la Chiajna! Primăria a preluat 50% din club

Directorul general al Unirii Urziceni, Felix Grigore, a declarat, marţi, agenţiei MEDIAFAX, că gruparea ialomiţeană va evolua în următorii doi ani la Chiajna şi a precizat că Primăria localităţii ilfovene a preluat 50 la sută din acţiunile clubului.

Felix Grigore aşteaptă modificarea regulamentelor actuale, prin care Unirea Urziceni să-şi poată schimba sediul social şi să îşi schimbe şi denumirea. “Trebuie spus de la început că tot ce vom face, vom face conform regulamentelor. În acest moment stadionul din Urziceni va intra în reparaţii şi vom înainta o cerere la LPF prin care le vom solicita să evoluăm la Chiajna din retur. Putem juca la Chiajna pentru maxim doi ani, pentru că nu vom şti cât vor dura lucrările”, a spus Grigore.

Felix Grigore a afirmat că Primăria din Chiajna a preluat deja 50 la sută din acţiunile deţinute de Dumitru Bucşaru. “Autorităţile locale au preluat 50 la sută din acţiunile clubului. Unirea Urziceni este organizată ca o societate pe acţiuni. Când regulamentul ne va permite să facem o schimbare de sediu social, atunci o vom face. Unirea care va evolua acum la Chiajna este tot Unirea Urziceni. Sperăm ca regulamentul să se modifice”, a completat Grigore.

Oficialul grupării ialomiţene a precizat că toţi jucătorii aflaţi sub contract cu Unirea Urziceni vor rămâne la echipă, inclusiv cei împrumutaţi de la Steaua. “Toţi jucătorii vor rămâne la dispoziţia clubului. Noul antrenor, Costel Orac, va decide ce jucători vor rămâne şi ce jucători vom transfera de la Chiajna, deoarece Concordia se luptă pentru promovarea în prima ligă, ceea ce înseamnă că are jucători de valoare”, a conchis Grigore.

Clubul Unirea Urziceni a fost fondat în anul 1954, iar în sezonul 2005/2006 a promovat în prima ligă. După doar patru sezoane petrecute în Liga I, Unirea Urziceni, condusă de Dan Petrescu, a reuşit să câştige titlul de campioană a României. În Liga Campionilor, Unirea Urziceni a reuşit să adune opt puncte într-un sezon, ceea ce reprezintă un record pentru echipele de club din România.

MEDIAFAX

Tavi
    Member

Sa nu fie vreo “schema” de TVA. Nu m-ar mira :|

dragos
    Member

am urmarit aseara meciul unirii cu fc brasov……plictisitor meci.
    brasovul este revelatia primaverii….iar Ilyes joaca ca la prima tinerete, cu toate ca are 37 ani !!!!
    intrebat cum de poate juca asa de bine a raspuns sec: mi-e foame de fotbal si de puncte…..mi-e frica sa ma las de fotbal :ymapplause:
    no comments !!!
    PS: parca, avem si noi prin echipa vreo 2-3 tineri, care sunt deja obositi de la vestiare :)) =)) ….sa-i ceara “reteta” lui Ilyes

dragos
    Member

fiscul a pus sechestru pe bunurile clubului si peste cateva zile le va scoate la licitatie…..nocturna deja a arvunit-o frf si o va monta la chiajna.
    asadar, de acest club se va alege prafu’ X(

07Ex
    Keymaster

Pacat! Oare ce o fi pe suporterii Unirii, care au ajuns de la Divizia C la Champions League in cativa ani, iar acum isi vad echipa in pragul desfintarii.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Pacat! Oare ce o fi pe suporterii Unirii, care au ajuns de la Divizia C la Champions League in cativa ani, iar acum isi vad echipa in pragul desfintarii.

mda, numai in pielea lor sa nu fii.
    bucsaru se pare, ca nu a fost niciodata interesat de fotbal, ci doar de profit/imagine etc.

dupa ultimul meci contra noastra (in regie), putem sa-i pastram pe toti jucatorii unirii ?? :D

Zibling
    Member

@dragos wrote:

dupa ultimul meci contra noastra (in regie), putem sa-i pastram pe toti jucatorii unirii ?? :D

Crezi ca mai raman suficienti pana la meciul cu noi? :ymdevil:

sircos
    Member

eu l-as lua pe rusescu pentru ca e atacant :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • The topic ‘Unirea Urziceni’ is closed to new replies.