Vasile Siman

Viewing 15 posts - 361 through 375 (of 427 total)
  • Author
    Giani
    Member

Nelule, totusi bine CA ai revenit. L-ati uitat pe Mortu’. Ala mare si lent, care dadea doua goluri pe sezon, dar golurile alea faceau sase puncte in clasament.

Tavi
    Member
    Giani
    Member

Se potriveste lui Siman, pe post de militzian :D.

dragos
    Member

am citit o stire la ANTENA 3, in care se spunea ca VASILE SIMAN se va intalni in aceasta seara (17.06.08, cu ocazia meciului Romania-Olanda) la BERNA, cu CONDESCU pentru a discuta conditiile colaborarii cu formatia gorjeana…..
    sa sune a fuziune, oare ???!!!
    oricum, sa te gandesti sa fuzionezi (sau orice alt pact etc etc) cu cel care a facut jocurile pentru a te baga in “B”, mi se pare DE PROST GUST si MULT DILETANTISM !!!!

razvanR
    Member

Probabil echipa Pandurii Tg. Jiu va ceda locul in Divizia A echipei Sportul Studentesc. Altceva ce sa discute?

dragos
    Member

@razvanR wrote:

Probabil echipa Pandurii Tg. Jiu va ceda locul in Divizia A echipei Sportul Studentesc. Altceva ce sa discute?

esti chiar optimist, Razvane !!!
    initial, ne-au “pacalit” gorjenii.
    acum, il vezi pe Sile atat de “smart”, incat sa-i “pacaleasca” el ??? 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    hai sa fim realisti.

ion
    Member

@ion wrote:

Stanca,Stancioiu,Farmache,Galamaz,Balan,Lazar,Maxim,Nae,Mazilu,Bucur,Chihaia,Iovita(chiar da goluri -nu ca sa fie la numar),Stancu,Dinita,Paduret,Radoi,Negru
    + lotul actual punem de vreo 2 echipe de lucurile 11-05 in clasament.Rog sa ma scuzati daca am omis pe cineva si sa o completati voi daca merita efortul
    O fi mult ,o fi putin ? Merita sa ne-ntrebam acest lucru indiferent ce sintem ulrasi ,suporteri ,sustinatori, suporteri de tastatura ,simpatizanti ,rauvoitori etc ?
    Scuze inca odata daca iar am batut cimpii !!!

In fine din pacate pt unii si din fericire pt altii a venit cumva si ziua in care pe furis sau pe fata ar trebui sa inghitim cu noduri gindindu-ne la 2 (doua )titluri de campioana pierdute pe mina lui Siman de Sportul.
    Evidenta e prea mare .Nu Unirea a luat campionatul ci Dan Petrescu (parca era antrenor la Sportu’ :) )si in finala s-au duelat alde Galamaz,Balan,Varga,Maxim,Stancu.Poate va aduceti aminte si de Mazilu (pierdut pt eternitate ) ,Lazar (pacat ca a ales Rapidul) si de altii care azi ori s-au pierdut ori inca mai joaca binisor acolo pe unde sint.
    Pacat ca am ajuns sa ne batem pt evitarea Diviziei C …Pacat ca am ajuns sa crestem copii pt Milan si pt Urziceni 😮 …Pacat ca baiatul meu nu intelege de ce tin cu Sportul si ca nu pot sa-i explic .Din pacate amintirile dor ,noi nu am facut nimic si nici nu mai putem face ceva iar nenorocitul de Siman isi continua “opera ” sa de siluire a Sportului netulburat de nimeni….
    Inchei inca odata cu aceleasi cuvinte pt cei care inteleg ce am vrut sa spun : scuze daca am batut din nou cimpii !!!

Zibling
    Member

Te inteleg pe de-a-ntregul, ion! =((

cameliu
    Member

Ioane si noi vorbim de vreo 2-3 ani incoace numai de asta…
    Insa n-avem inca banii sa-i luam lui Siman echipa…

dragos
    Member

sile “the beautiful mind” iar s-a scos: ii va vinde pe Balan si Varga la pret/pachet….de CAMPIONI !!! :-ss @-) @-) :-ss

razvanR
    Member

“Nu ştiu dacă mai eram campioni fără Şiman!”

Articol publicat in Liga 1 | 12.06.2009 | 19:52

Dan Petrescu îi doreşte cu insistenţă pe Dacian Varga şi Tiberiu Bălan la Unirea Urziceni şi spune că ialomiţenii au pregătit mai multe variante pentru negocierile cu patronul Sportului -echipa de la care sunt împrumutaţi cei doi-, Vasile Şiman. ‘Bursucul e convins că, fără ajutorul celor doi ‘studenţi’, Unirea poate că nu ar fi fost încoronată campioană.

“Fără ajutorul lui Şiman nu ştiu dacă eram acum campioni! Nu ne ascundem după copac, îi vrem pe Bălan şi Varga la Urziceni! El ar trebui să se gândească la soarta lor, pentru că o singură echipă românească va juca în Liga Campionilor! Am vorbit cu Meme Stoica şi se pare că avem mai multe variante pentru ai păstra pe Varga şi Bălan. Rămâne de văzut dacă el va fi de acord. E o ocazie foarte bună şi Liga Campionilor este o vitrină excelentă pentru ei. Pot ajunge la echipe mari în următoarele sezoane. În ceea ce mă priveşte pe mine, atât timp cât sunt acceptat de patron la Urziceni, nu voi pleca la altă grupare de fotbal din Liga 1”, a spus Petrescu la Sport.ro.

Dacian Varga crede că se va ajunge la un compromis între oficialii celor două echipe şi că va putea să evolueze cu Unirea în grupele Ligii Campionilor. Atacantul Unirii spune că deocamdată îşi doreşte gloria şi nu banii. “În momentul ăsta vreau să joc în Ligă sau la o echipă străină care joacă în Ligă. Am 24 de ani, deocamdată nu mă gândesc la bani, am timp să câştig bani grămadă! Eu nu cred că domnul Şiman nu mă va lăsa la Unirea. Eu cred că el şi domnul Bucşaru se vor înţelege pentru o sumă şi că voi rămâne aici în continuare”, a spus Varga.

http://urziceni.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/nu-stiu-daca-mai-eram-campioni-fara-siman-4539036

dragos
    Member

asta-seara in direct la GSP TV, jiji a dezvaluit ca, Sambata la meciul cu fc snagov l-a sunat pe siman sa-i propuna postul de presedinte la steaua.
    sile l-a refuzat spunandu-i ca, este prea legat de sportul si nu poate accepta, insa jiji i-a propus o fuziune steaua-sportul si gata. pac, pac.
    eeh, ce spuneti fratilor ?? :)) :)) :)) :)) =)) =)) =)) =))

intre timp, jiji l-a instalat pe panduru presedinte la steaua.

07Ex
    Keymaster

Gigi e tare de tot. De fiecare data cand il vad vorbind ma apuca rasul. Din nefericire nu-l pot vedea pe Gigi decat pe internet deoarece aici nu-l dau la TV pe niciun post.

sorin
    Member

e de ris…

Vineri, 11 Septembrie 2009, 19:51:10

Vasile Siman a refuzat functia de director sportiv al Stelei

Pana sa ajunga la Basarab Panduru, Gigi Becali l-a ofertat pe actionarul majoritar de la Sportul Studentesc, Vasile Siman, insa acesta a refuzat propunerea patronului din Ghencea.

Gigi Becali i-a propus in urma cu o saptamana lui Vasile Siman sa vina in Ghencea, insa patronul Sportului Studentesc nici nu a vrut sa auda de asa ceva, deoarece sustinea ca este legat sufleteste de echipa din Regie.

“Vino, facem noi o combinatie cumva si legam echipele intre ele”, i-a spus Gigi Becali in incercarea de a-l convinge, insa nu a avut castig de cauza.

Basarab Panduru s-a intalnit vineri cu Gigi Becali si a batut palma cu patronul Stelei, urmand sa ocupe incepand de luni functia de director sportiv.

Onlinesport

Zibling
    Member

E o veste buna ca Siman nu a ales painea ne-sigura de la Steaua, si a ales sa ramana la aceasta echipa mica, unde el centreaza, el da cu capul, eu nu aduce sponsori, el nu aduce jucatori… stati asa, ca nu toate astea sunt de bine :D

Viewing 15 posts - 361 through 375 (of 427 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.