Vasile Siman

Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 427 total)
  • Author
    dragos
    Member

am decupat un fragment din interviul acordat de Misu Nesu privind felul patronului clubului:
    “Uneori, Frans van Seumeren are planuri cam exagerate cu echipa. Dar se zbate mereu şi se gîndeşte cum să organizeze clubul, cum să facă mai multe abonamente sau să aducă mai mulţi spectatori”.

este bine de retinut :D
    aloooo, conducereaaaaa se aude ???!!!!!

cameliu
    Member
    dragos
    Member

bine, ca l-au suspendat pe sile…..o merita pe deplin.
    oooffff, daca-l suspendau 1 an eram ffff bucuros.

m-am saturat cate interviuri a dat in ultima vreme; la cate emisiuni a participat….si nu de alta, dar in materie de fotbal e la gara rau….el da din gura pe fondul vanzarilor de jucatori. atat.

ii spun lu’ ‘nea sile sa stea linistit, ca nici nu viseaza ce i se mai pregateste :D
    mitica stie @-)

Radu Dobrin
    Member

ca l-au suspendat, sa fie sanatos. Dar nu pricep de la ce? Nu mai are voie sa isi isi bea cafeaua in cutia aia de tabla de deasupra tribunii I? Sau poate l-au suspendat de la plati :))

07Ex
    Keymaster

Nici eu nu stiu dece l-au suspendat, ca parca n-a zis nimic contra nimanui in presa, sau poate nu stiu eu. In schimb, s-ar putea sa-l fi suspendat ca nu si-a platit jucatorii sau ca a depus memorii impotriva lor?

Eu zau daca mai inteleg ce se intampla in tara aia. @-)

dragos
    Member

l-au suspendat pe motiv ca, a facut declaratii tendentioase la adresa arbitriilor, comisiilor, ligii etc.

oricum, este o situatie paradoxala: de cand apare sile pe la teveu (adica de cand am promovat), sportul joaca dezastruos :))
    ba mai si retrogradeaza :)) =))
    sa fie oare o relatie invers proportionala intre sile & echipa vs aparitii pe sticla & jocul echipei ??

voi ce credeti ??

07Ex
    Keymaster

Eu unul nu cred ca jocul dezastruos al echipei este legat de aparitiile lui Siman la TV sau cu suspendarea lui. Suspendarea poate fi legata de faptul ca cei de la FRF LPF nu-l au la inima, dar atat tot.

Jocul echipei este dezastruos din doua motive:

1. lipsa banilor si implicit motivatia jucatorilor si a staff-ului
    2. lipsa talentului – cand joci cu jucatori ca Ratiu, la ce sa te astepti?

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Eu unul nu cred ca jocul dezastruos al echipei este legat de aparitiile lui Siman la TV sau cu suspendarea lui. Suspendarea poate fi legata de faptul ca cei de la FRF LPF nu-l au la inima, dar atat tot.

Jocul echipei este dezastruos din doua motive:

1. lipsa banilor si implicit motivatia jucatorilor si a staff-ului
    2. lipsa talentului – cand joci cu jucatori ca Ratiu, la ce sa te astepti?

da, corect.
    eu am spus sub forma de gluma (dulce-amara) despre “legatura” aparitii tv – joc echipa :D

Radu Dobrin
    Member

reformulez….ce insemna ca “l-au suspendat”? …(“de ce” l-au suspendat, e treaba lui..si a lor..)

adica…ce nu are voie sa faca acum, fata de ce avea voie sa faca pina acum?

@Radu Dobrin wrote:

reformulez….ce insemna ca “l-au suspendat”? …(“de ce” l-au suspendat, e treaba lui..si a lor..)

adica…ce nu are voie sa faca acum, fata de ce avea voie sa faca pina acum?

Ma gandesc ca l-au suspendat in a mai face declaratii in presa sau in a mai aparea la televizor,dar cum decizia se poate ataca,eu zic ca tot o sa-l mai vedem pe Siman dandu-si cu parerea.Asta,ori interdictia de a mai asista la meciurile din campionat pe stadion,desi la ultima ma indoiesc, din simplu fapt ca sanctiunea sa a venit de pe urma unor declaratii si nu a unor fapte savarsite pe stadion.In rest nu prea vad de la ce altceva ar putea sa-l suspende.

dragos
    Member

http://tv.gsp.ro/Vasile-iman-M-a-sunat-Copos-s-m-ntrebe-ce-planuri-21651.html

Vasile Şiman: “M-a sunat Copos să mă întrebe ce planuri am cu Sportul. I-am spus că mă însor!” :))
    Finanţatorul clubului Sportul Studenţesc, Vasile Şiman, a declarat, marţi, că transferul lui Costin Curelea la Rapid nu se va realiza deoarece nu există interes pentru atacant din partea grupării giuleştene. În altă oridine de idei, Vasile Şiman nu crede că acţionarului majoritar George Copos intenţionează să vîndă clubul Rapid.

dragos
    Member

Sportul, singura echipă curată

“La început i-am respectat pentru investiţiile făcute, cînd eram la “U” Cluj. Apoi au abuzat de arbitraje favorabile pe care nu le-au recunoscut. În plus, această echipă nu ajută cu nimic fotbalul românesc. O singură echipă este curată în campionatul acesta, Sportul Studenţesc, dar este condusă de un idealist “, a mai spus fosta glorie a lui Dinamo, Ghe. Multescu.

era bine, daca idealul se regasea si in putere financiara + management :p

laucantona
    Member

sincer, eu cred ca daca Vasalie nu investea (putin, foarte putin…nu asta vreau eu sa subliniez) pateam ca si Progresul…forta oricarei echipe vine din numarul de spectaori…pacat ca noi suntem putini..

@laucantona wrote:

sincer, eu cred ca daca Vasalie nu investea (putin, foarte putin…nu asta vreau eu sa subliniez) pateam ca si Progresul…forta oricarei echipe vine din numarul de spectaori…pacat ca noi suntem putini..

Am fi mai multi, daca echipa ar reusi vreo 2-3 sezoane constante, cu clasari intre primele 3 locuri in Liga I. Deoarece ma indoiesc ca Steaua sau Dinamo sa fi avut suporteri numerosi inca de la infiintare, dar datorita faptul ca au fost sprijiniti de armata, respectiv de militie pentru a inregimenta cei mai buni jucatori din tara si astfel facilitand obtinerea de rezultate pe plan intern si extern, normal ca acestea au devenit mai populare in randul oamenilor. Prin urmare numarul suporterilor este dat de rezultate, forta echipei de spectatatori, iar rezultatele de forta echpei….un cerc vicios, din care cu greu se poate iesi, daca nu intervine un eveniment major din exterior, gen un magnat de teapa lui Abramovici, care sa doreasca sa faca cu adevarat performanta. Inainte sa vina el, Chelsea, desi avea ceva suporteri pe plan intern, in afara era cam ignorata, dar acum acestia au simpatizanti multi si peste hotare, desi nu a trecut chiar atat de mult timp de la preluare.

sircos
    Member

@Ace of Spades wrote:

Am fi mai multi, daca echipa ar reusi vreo 2-3 sezoane constante

eu m-as multumi cu 2-3 luni de evolutii bune constante.

Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 427 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.