Viorel Ferfelea 26.04.1985

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • Author
    adi
    Member
    adso
    Member

Viorel face maine 22 de ani!
    Poate ii canta galeria un cantecel la meci.
    😉

Zibling
    Member

@adso wrote:

Viorel face maine 22 de ani!
    Poate ii canta galeria un cantecel la meci.
    😉

Mersi ca mi-am reamintit. Daca-l va merita azi, i-l cantam… daca nu, ii spunem doar pe final de meci.

rapid19pancu
    Member

VIO E UN MIJLOCAS FOARTE BUN !!!

cameliu
    Member

http://www.liga2.ro

CEL MAI BUN FOTBALIST DIN LIGA 2 ÎN 2009 09:34 VEDETA “STUDENŢILOR” SPUNE CĂ NU AR FI CÂŞTIGAT PREMIUL PROSPORT FĂRĂ SUPORTUL COLEGILOR DE LA SPORTUL
    „Aş juca fotbal 24 din 24“

Viorel Ferfelea a fost desemnat cel mai bun fotbalist din liga secundă în ancheta anului 2009. La finalul turului, talentatul mijlocaş al Sportului Studenţesc se află în fruntea clasamentului golgheterilor, cu 14 reuşite, iar cu echipa a izbutit să ajungă pe locul secund în Seria I, la trei puncte în spatele liderului, Victoria Brăneşti.

-Cititorii ProSport te-au ales în ancheta anului 2009 cel mai bun fotbalist din Liga a II‑a. Ce le transmiţi?
    -Le mulţumesc foarte mult că m-au votat şi că au avut încredere în mine. Vreau să dedic acest premiu întregii echipe cu care trebuie să împart acest premiu, deoarece fără sprijinul colegilor mei nu aş fi ajuns să îl câştig. Le datorez foarte mult.

-Din punctul tău de vedere, cum a fost anul 2009?
    -Prima jumătate a anului nu a fost chiar aşa bună, am terminat campionatul pe locul 8, dar cealaltă jumătate a fost mai reușită, suntem pe locul 2 la finalul turului, eu am înscris 14 goluri şi echipa joacă din ce în ce mai bine.

“Selymes va ajunge antrenor mare”

-În echipă cu cine te înţelegi cel mai bine pe teren?
    -În general, mă înţeleg bine cu toţi colegii, dar, în special, Ciupe şi Nae sunt jucătorii cu care mă înţeleg cel mai bine.

-Cum ţi se pare Tibor Selymes? E un antrenor dur?
    -Nu e dur deloc. E genul de antrenor care ştie să adune jucătorii lângă el şi să îi facă să tragă în aceeaşi direcţie.

-Cum îţi explici numărul mare de goluri marcate în tur?
    -În primul rând, cred că este meritul întregii echipe, nu numai al meu. Fără ajutorul colegilor nu cred că aş fi reuşit să înscriu 14 goluri şi să obţin acest premiu din partea ProSport.

-Ai lucrat şi cu Dan Petrescu. Se aseamănă stilul acestuia cu cel al lui Selymes?
    -Prin mentalitate se aseamănă, în rest fiecare are stilul propriu de lucru. Dar prin mentalitate sunt foarte asemănători. Cred că Selymes va ajunge unul dintre cei mai buni antrenori din România.

-Ţi-ai dori să lucrezi din nou cu Dan Petrescu, la Kuban?
    -Sigur că da. Mi-ar plăcea să fiu din nou pregătit de Dan Petrescu, dar sunt conştient că este foarte greu să ajung acolo. Nivelul din Liga a II-a rusă este foarte ridicat.

“Trebuie să joc 3-4 ani la Sportul pentru un BMW seria 6”

-Care a fost cel mai dificil moment al carierei?
    -Mi-a fost foarte greu în anul în care Sportul a fost retrogradată. Nu ştiam ce se va întâmpla cu echipa şi nici eu nu ştiam ce voi face în continuare. Era haos, dar e bine că lucrurile s-au lămurit. Nu aş putea trăi fără fotbal. Aş putea juca fotbal 24 de ore din 24.

-Care sunt pasiunile lui Viorel Ferfelea?
    -Îmi plac foarte mult maşinile. Deocamdată am un Citroën C4, dar pe viitor sper să îmi cumpăr un BMW seria 6. Ar trebui să joc 3-4 ani la Sportul pentru a-mi cumpăra un BMW seria 6.

25 de mii de euro pe sezon este salariul lui Ferfelea la Sportul Studenţesc

14 goluri a marcat Ferfelea în turul acestui sezon din Liga a II-a, fiind golgeterul seriei I

A început fotbalul la Dinamo

Viorel Ferfelea a făcut primii paşi în fotbal la Dinamo. Primul său antrenor a fost Vasile Ghiţă, iar ca şi colegi de generaţie i-a avut pe Mitea, Marica, Radu Ştefan şi Chiacu. După 4-5 ani, Ferfelea s-a mutat la Şcoala de Fotbal “Doi Cocoşi”. Cum şcoala s-a închis după alţi doi ani, jucătorul a ajuns la Sportul, fiind promovat în prima echipă de către Dan Petrescu.

articol scris de Florin ALBOIU şi Daniel REMEŞ

sircos
    Member

viorele, baiatule, sa stii ca noul campionat a inceput. suntem in etapa a 9-a !!! X(

dragos
    Member

nu-mi vine a crede, ca Vio nu a marcat niciun gol pana acum….iar prestatia sa este departe de cea de anu’ trecut =)) :))

sircos
    Member

@dragos wrote:

nu-mi vine a crede, ca Vio nu a marcat niciun gol pana acum

pai daca n-a jucat cum sa marcheze !? L-)

dragos
    Member

@sircos wrote:

@dragos wrote:

nu-mi vine a crede, ca Vio nu a marcat niciun gol pana acum

pai daca n-a jucat cum sa marcheze !? L-)

eee, hai, ca a jucat, insa nu a fost integralist……

sircos
    Member

@dragos wrote:

hai, ca a jucat

ptiuuu, ce-am ratat =))

dragos
    Member

Vio, sper sa citesti acest mesaj: in liga secunda ai fost VIOARA 1 alaturi de curelea, insa in acest sezon esti ZEROOOOOO
    Stiu, ca iti doresti sa pleci de la sportul, insa nu te va putea vinde nimeni, intrucat de la inceputul sezonului nu ai marcat niciun gol si esti TOTAL iesit din forma.
    iti recomand o reintoarcere in liga secunda sau chiar la sportul II….poate vei reveni la forma de odinioara.
    sau poate sezonul excelent din liga secunda a fost o pura intamplare ?

Daca nu intelege ca trebuie sa puna si suflet, doar din talent nu prea merg lucrurile.

sircos
    Member

ferfelica, bag-o-n ate azi, te rog !!!
    http://www.romaniansoccer.ro/players/f/ferfelea.shtml

07Ex
    Keymaster

Mda, e ziua lui azi. Bine ar fi daca ar da macar un gol. :D

dragos
    Member

IRIMIA CRISTIAN si FERFELEA VIOREL vs. FC SPORTUL STUDENTESC – reziliere contract si pretentii financiare – toate cazurile amanate in 07.06.2011;

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.