Word Cup 2006 – Germania – Preliminarii

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2006 – Germania – Preliminarii

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 286 total)
  • Author
    cameliu
    Member

LOTUL DEFINITIV AL ROMÂNIEI

PENTRU MECIUL AMICAL CONTRA SLOVACIEI

Antrenorul echipei naţionale de seniori a României, domnul Victor Piţurcă, a anunţat azi numele celor 12 jucători legitimaţi la cluburi din ţară, convocaţi pentru meciul amical contra Slovaciei, programat miercuri, 9 februarie a.c., de la ora 17.00, pe stadionul „GSZ” din Larnaca. Azi au fost trimise telegrame de convocare următorilor jucători: Bogdan Stelea (FC Dinamo Bucureşti) şi Marius Popa (FC Politehnica AEK Timişoara) – portari; Valentin Bădoi, Flavius Moldovan (ambii, FC Rapid Bucureşti), Mirel Rădoi (FC Steaua Bucureşti) – fundaşi; Florentin Petre (FC Dinamo), Tiberiu Bălan (CF Sportul Studenţesc), Mihăiţă Pleşan (FC Universitatea Craiova), Dorinel Munteanu (FC Steaua) – mijlocaşi; Daniel Niculae (FC Rapid), Daniel Opriţa (FC Steaua) şi Gigel Bucur (CF Sportul) – atacanţi.

Aşadar, în Cipru vor face deplasarea 20 de jucători, telegrame de convocare fiind trimise, după cum se ştie, anterior „stranierilor” Tiberiu Ghioane (FC Dinamo Kiev), Valentin Năstase (Bologna), Adrian Iencsi (Spartak Moscova), Răzvan Raţ (FC Şahtior Doneţk), Daniel Pancu (Beşiktaş JK Istanbul), Constantin Gâlcă (Almeria CF), Nicolae Mitea (AFC Ajax Amsterdam) şi Adrian Ilie (FC Zürich).

dragos
    Member

sper sa si joace……macar unul in prima repriza si celalalt in cea de-a doua
    SUCCESS !!!!

Radu Dobrin
    Member

pacat ca de dinita si-au batut joc la steaua…parerea mea e daca raminea la noi, era pe lista in locul lui (sau alaturi de..) gigel

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

pacat ca de dinita si-au batut joc la steaua…parerea mea e daca raminea la noi, era pe lista in locul lui (sau alaturi de..) gigel

asa este: cand pleci la o alta echipa de VEDETE, esti incantat de MIRAJUL BANILOR, insa exista NE-sansa SA NU JOCI din diverse motive si atunci te intrebi ce era mai bine: sa ai bani multi, dar sa freci bara, sau sa joci mereu si poti face un salt MAI MARE……..??????

Sa speram ca si GIgel si Tibi vor juca in meciul cu Slovacia si vor fi chemati si la alte actiuni ale nationalei.

dragos
    Member

citez dintr-un clasic in viata: “oricum, cehia si olanda ramane favorite in continuare……ce cashketa mea !!!!! ” :P 😮 😯 👿 ❗ ❗ ❗

Nea Puiu parca zicea asta saracul. Cine stie pe ce rotisor se odihneste. Sa speram ca ne-a Piti Babaroase va veni cu alta gandire la nationala daca nu suntem pierduti si nu cred ca mai ajungem la mondiale sau europene pana nu preia echipa nationala MOurinho.

dragos
    Member

ultima oara, cand am auzit despre puiu’ incerca sa ajunga in cipru sau in grecia sa antreneze ceva…..in grecia, insa a plecat ilie dumitrescu sa antreneze.

Sa fie sanatos si sa isi vada de iconitele lui. Daca mai are ceva de dovedit in antrenorat sper sa o faca dar cred ca totusi metodele sale sunt putin ruginite sa nu zic invechite.

dragos
    Member

maine, in direct pe TVR1 de la ora 17.00 slovacia – romania……..sss, vorbeste piti !!!!

Ultras
    Member

Gigel si Tibi impreuna debuteaza in acest moment la Nationala!!!

cameliu
    Member

Eveniment: 70′ Schimbare Romania :::: Au iesit Florentin Petre si Daniel Niculae, au intrat Gigel Bucur si Tiberiu Balan

Sa fie intr-un ceas bun!

Ultras
    Member

Tibi Balan pasa superba de 50m pentru Mitea…

Ultras
    Member

Sansa buna de gol pentru Gigel, dar a trecut la mica distanta de mingea inteligent trimisa de Mitea…

Ultras
    Member

Balan a trecut pe sub o minge centrata de Mitea in fata portii pe coltul lung. Buna sansa de gol…

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 286 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.