Word Cup 2010 – Africa de Sud – Preliminarii

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2010 – Africa de Sud – Preliminarii

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 92 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Pana la urma am facut egal cu Franta. Rezultatul, dupa parerea mea este cum nu se poate mai prost. Daca am fi castigat macar luam 3p si avansam in clasament. Daca pierdeam, poate pleca naibii Piti de la Nationala.

Asa, daca am facut egal, nici Piti nu pleaca, nici puncte nu am luat. Of, of …

dragos
    Member

un egal, cat o INFRANGERE !!!!
    cocosii au pierdut 2 pcte.
    daca in acest fel (HAL) joaca o “nationala”, atunci ar trebui sa luam exemplul unei echipe de club – CFR.
    frate, sa joci o repriza (R2), fara sa ai macar O SINGURA ocazie ??!!!!
    primul gol al nostru a fost norocos, iar al doilea dintr-o faza fixa, insa ei au avut un EUROGOL (golul 2).

cameliu
    Member

Pai nationala a avut o problema MAJORA!!! Cum naiba sa conduci cu 2-0 in minutul 17!!!??? 😯 😯 😯
    Pai ce sa faci dupaia 75 de minute???
    Nicio strategie de-a lui Pitzi nu “pusca” la scoru’ ala in minutul ala. Era ca si cum dai de 5 ori 6-6 consecutiv! A fost prea de tot…

Domenech
    Member

Nu am reusit nici de data aceasta sa-i invingem pe francezi. I-am aiurit putin la inceput, dar s-au ambitionat si si-au pus in gend sa ne dea o lectie de cum se joaca un meci la victorie. Au jucat magnific si au ratat de putin victoria. Statistica meciului, preluata din prosport, este o dovada in acest sens:

România – Franţa 2-2
    Posesie 33% – 67%
    Şuturi la poartă 6 -25
    Şuturi pe poartă 2 – 8
    Şuturi apărate 5 – 0
    Cornere 3 – 6
    Offside 1 – 4
    Tacklinguri 22 – 18
    Pase reuşite 218 – 518
    Pase greşite 30 – 85

http://www.youtube.com/watch?v=CU98iLd3hMs

dragos
    Member

Piti dupa ce am marcat si al doilea gol, era ingandurat…..la final, reporterul l-a intrebat de ce era asa de ingandurat, iar el raspunde sec: “stiam ca i-am infuriat pe francezi marcandu-le 2 goluri si asteptam sa vad replica lor. Francezii devin furiosi cand sunt condusi.” 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    pai, bre ‘nea piti, tu asa gandesti un meci cand conduci: sa te aperi in disperare ???? hahahahahahahahahahahahhaha
    in R1 am mai avut (pe langa cele 2 goluri) inca vreo 2 ocazii: un cap peste (din cativa metri) a lu’ mutu si inca una, parca…….ATAT !!!
    pai, “cocosii” ne-au calarit din primul pana in ultimul minut, parca ei jucat acasa si noi “afara”. RUSINOS, BASHINOS !!!!
    este adavarat, ca ei in prima repriza au avut (pe langa gol), inca vreo 2-3 ocazii, insa au avut ocazii si in R2, in timp ce, noi nu am avut NIMIC in R2.
    avem o grupa nebuna: austria remizeaza in Ins.FEROCE, lituania o ia pe coaja 0-3 in serbia…..ehe, complicat rau.
    un lucru este sigur: NOI nu meritam sa ne calificam si asa va fi !!!!

SINGURUL castig al nostru: MURESAN !!! felicitari !!!

07Ex
    Keymaster

“Toţi jucătorii naţionalei luaţi la un loc nu valorează 50 de milioane de EURO”

Patronul Sportului Studenţesc, Vasile Şiman, îi ia apărarea lui Victor Piţurcă şi crede că Daniel Niculea nu e o pierdere pentru echipa naţională.

“Nişte puşti dinăştia, gen Daniel Niculae, care se transferă cu intervenţii în străinătate fac nazuri că nu mai vin la naţională. Să nu mai vină. Naţionala nu înseamnă Piţurcă. Piţi este ultimul antrenor care a calificat naţionala la un turneu final. Piţurcă e antrenor la echipa naţională şi trebuie respectat. Toată echipa naţională a României nu o vinzi cu 50 de milioane de EURO”, a declarat Şiman la televiziunea gazetei. (ProSport)

Zibling
    Member

Daca ne elimina Steaua din Cupa Romaniei, nu-l va mai baga in seama mas-media pe Siman din nou vreun an intreg. Eu nu pot sa-i dau dreptate in afirmatiile privind echipa nationala a Romaniei. Acolo sunt alte probleme. El nu a reusit management de performanta la Sportul Studentesc, dar se baga la “oale” mai mari ❗

Radu Dobrin
    Member

@Zibling wrote:

…. Eu nu pot sa-i dau dreptate in afirmatiile privind echipa nationala a Romaniei. Acolo sunt alte probleme. El nu a reusit management de performanta la Sportul Studentesc, dar se baga la “oale” mai mari ❗

aici nu sint de acord. Chiar daca nu te pricepi la tenis, tot iti dai seama ca Andrei Pavel nu are ce ii trebuie pentru a deveni un jucator bun…

De amindoi Gica au tras ca de un zgirci. La fel de Dorinel, care intra pe teren si era singurul care reusea sa dea o pasa mai lunga de 10m. Pina si Moldovan era singurul care mai marca prin UEFA cu toate ca cintarea 100kg. Toate “performantele” fotbalului nostru (care au generat valuri nenumarate de gusi si burti pe la toate organizatiile “profesioniste”) au fost meritul lui Ceasca care a adunat pustanii de pe drumuri si i-a bagat in scoli de fotbal. Azi nici macar pe strada nu mai pot sa bata mingea pentru ca fiecare petec, ori s-a retrocedat si e bloc, ori e butic, ori e parcare…

Parerea mea e ca Piturca facea minuni in locul lui nea puiu daca avea echipa aia…Ceea ce nu inseamna deloc ca e un antrenor bun, din pacate…

Tragedia e ca eu sint convins ca 20 de ani (la modul optimist) nu vom mai vedea nimic asemanator la ce am vazut intre 85-95.

parera mea…

dragos
    Member

daca vorbim despre jucatorii anilor ’80-’90, sa nu uitam ca acestia s-au format la puternicele centre de fotbal din tara: Corvinul Hd cu Lucescu antrenor, apoi Craiova etc.
    ulterior, toti jucatori exceptionali au ajuns in capitala: la dinamo, steaua, sportul.

Our national team, same old stift. 😆

cameliu
    Member

Va dati seama ce importanta a fost victoria din feroe!?
    Nu suntem ultimii!

Daca va uitati la reluarea golului 1 al sarbilor nu o sa vedeti nici pe rat, nici pe tamas, nici pe radoi, nici pe stoica, nici pe codrea… si faza era pe dreapta.
    Ok, daca 2 fumau, 2 beau, unde era al 5-lea?

In rest propun firifiului sa joace de acum pe piatra cubica, mingea va fi ceva mai usor de controlat.

Oricum Africa de Sud era departe rau…

mai putem spera sa nu luam 2 boabe acasa de la feroe!

07Ex
    Keymaster

Am vazut si eu ca ne-au batut sarbii la Constanta. Pacat ca echipa nationala joaca cum joaca si ca nu se va califica la turneul final. :(

dragos
    Member

sarbii au fost “rai” si hotarati sa nu ne lase nicio sansa.
    doar in repriza secunda, ai nostrii au jucat cu determinare….pacat, insa acesta este potentialul nationalei in momentul de fata.
    cu un gol din off-side si un autogol, practic, sarbii au conservat rezultatul.
    per ansamblu, Serbia nu mi s-a parut o SUPER echipa, cum nici Lituania (care a jucat cu Franta 0-1), nu mi s-a parut o buna echipa.
    asadar, vom privi din fata tv-ului CM 2010. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

adso
    Member

:( ce s a intamplat in seara asta??? 😮
    n-am vazut meciul… dar piturca a zis: “nu s-a intamplat nimic deosebit, doar am pierdut meciul”…

il calca cineva cu masina?

07Ex
    Keymaster

Piturca e un nesimtit care ar trebui sa-si dea demisia. Asa ceva eu n-am mai vazut de cand sunt. Cum poate sa n-aibe obraz si sa declare asa ceva. Este strigator la cer!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 92 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.