Word Cup 2010 – Africa de Sud – Preliminarii

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2010 – Africa de Sud – Preliminarii

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 92 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Toata federatia abunda de nesimtire, si orice imbunatatiri s-ar face acum, o calificare tot nu se mai poate obtine. 2 infrangeri consecutive in marile meciuri ale anului, cica!

Daca mai punem la socoteala ca singura noastra victorie este un 1-0 chinuit la Thorshavn cu pescarii de la Feroer… mi-e teama ca ajungem in urna a 4-a la urmatoarele trageri la sorti :((

Giani
    Member

PSSSTT!!! Liniste!!! Piturca gandeste fotbalul :ymdevil:

dragos
    Member

de 1 Aprilie, pacalicii nostrii au PACALIT 23 milioane de suporteri. huuuuooooooooooooo :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o)
    Rusinos, RUSINOS !!!
    Penibili, Ratati, Diletanti !!!
    piti pacaliciul s-a facut rau, rau de “mocat” maro. :ymdevil: :ymdevil: =)) =)) =)) =))
    dupa ce, ca nu are nicio idee de joc, nicio schema tactica, mai este si ingamfat, ironic, si se da cocos spunand: “sa nu uitati ca eu sunt v.piturca si am avut rezultate la nationala !!!”
    la echipa se impune o schimbare radicala si anume: rat, radoi, doreleeee (stoica), cocis, m.niculae + piti = OUT.
    c.tanase este cel mai bun castig….. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    contra, fl.petre s-au autoexclus.

FEROE, te rugam sa ai mila de noi si sa nu ne “arunci” pe ultimul loc in grupa !!! :)) :)) :)) =)) =)) =)) :)) =)) :)) =)) :))

dragos
    Member

prin acest ultim meci, consemnam cea mai scurta campanie de calificare la un turneu final: doar vreo 5-6 luni….in timp ce altii joaca pana in ultima clipa….
    piti a zis-o: “rezultatul a fost pe masura asteptarilor, nu a fost nimic deosebit”.
    bravos piti !!! oare de ce i-ai mai antrenat ?? =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :))

sircos
    Member

@dragos wrote:

bravos piti !!! oare de ce i-ai mai antrenat ?? =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :))

dar oare i-a antrenat ? :-s

dragos
    Member

bine, ca a plecat piti barbugiul :)) :)) :)) =)) =)) =)) =))

MarcAntoniu
    Member

Trebuia sa plece” Piti imediat dupa europene, unde reprezentativa Romaniei a fost echipa cu cel mai urat joc.
    FRF putea sa-l demita dupa jocul pierdut cu juniorii Olandei si terminau povestea atunci.
    Era un avantaj si pentru Piturca deoarece avea o cota ceva mai buna atunci.
    Poate ca, ala” care venea antrenor, nu era tributar relatiilor” cand facea selectia, isi vedea de treaba si croia o echipa de fotbal” pana acum.
    Macar atat sa vedem in jocurile ramase de disputat in preliminarii:
    Un stil de joc demn de Echipa Nationala!

07Ex
    Keymaster

Deci gata, l-au dat afara pe Piti? Ce bine-mi pare. :)

dragos
    Member

ma bucur ca, Razvan a inceput cu dreptul.
    echipa mi-a placut cum s-a miscat….parca, a fost o alta atitudine si angajament la efort.
    mi-au placut: Apostol, Coman, Rat, Mara (doar in prima repriza), Chivu, Ghioane, Tanase. :ymapplause:
    Felicitari Razvane !!! :ymapplause:
    tine-o tot asa. :ymhug:

Zibling
    Member

Ghioane si Apostol chiar s-au miscat bine.

In rest, Mara si Danciulescu m-au dezamagit. Cred ca pe viitor vor fi titulari G.Bucur si Fl.Costea.

sircos
    Member

mie nu mi-a placut tanase ieri :|

dragos
    Member

@Zibling wrote:

Ghioane si Apostol chiar s-au miscat bine.

In rest, Mara si Danciulescu m-au dezamagit. Cred ca pe viitor vor fi titulari G.Bucur si Fl.Costea.

Costea, nu cred, ca va fi titular.

dragos
    Member

macar un egal sa facem maine :-ss @-) la paris…….

cameliu
    Member

@dragos wrote:

macar un egal sa facem maine :-ss @-) la paris…….

Pai egalul nu ne mai prea ajuta la nimic… Nici macar teoretic…

Zibling
    Member

Acum sa nu-mi spuneti ca exista, printre noi, oameni care spera la o calificare la CM Africa de Sud ?

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 92 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.