Word Cup 2010 – Africa de Sud – Preliminarii

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2010 – Africa de Sud – Preliminarii

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 92 total)
  • Author

@Zibling wrote:

Acum sa nu-mi spuneti ca exista, printre noi, oameni care spera la o calificare la CM Africa de Sud ?

Sincer, inaintea meciului cu Franta de ieri inca mai trageam nadejde ca o sa prindem locul 2 si implicit playoff-ul de calificare la Mondiale.Insa cum egalul acesta chiar nu a fost in favoarea noastra,acum cu siguranta nu mai am in ce sa cred.Ma surprinde totusi ca presa din Romania trateaza acest rezultat ca cine stie ce performanta deosebita.Prea ne multumim cu putin din pacate si ne complacem in mediocritate.Cu o astfel de atitudine o sa treaca mult si bine pana la urmatorul Mondial la care vom participa.

dragos
    Member

TOULALA NE-AM IN EL DE EGAL !!!!

nu credeam ca, puteam marca la paris, insa…..in fotbal, ca si in viata, daca nu speri si nu ai si putin noroc, nu poti realiza nimik. :ymapplause: B-)
    mi-am dorit un egal si ma bucur pentru Razvan, dar si pentru moralul echipei.
    este un egal cat o victorie :ymapplause: :ymapplause: :ymparty: :ymparty:
    calificarea s-a pierdut demuullllttt (ia zii Piti !!!!) :)) =)) :)) =))
    cocosii au jucat excelent, probabil a fost cel mai bun meci al lor din aceasta campanie de calificare.

dragos
    Member

ultimul meci de acasa, cel cu FERO(C)E, devine important (ca o finala) pentru a obtine prima si ultima victorie pe teren propriu din aceasta campanie…. :ymapplause: :-ss :ymapplause: :-ss

cameliu
    Member

Pai meciul cu Feroe trebuie sa fie pt noi FINALA grupei… sa nu pierdem si locul 5 cumva…
    Ce-am ajuns…

Oricum Feroe vin supermotivati:

sport.ro:

Pescarii din Feroe ne-au pus gand rau! “Vin sa ia un punct si sa produca un miracol!”
    Nationala lui Razvan nu mai sperie pe nimeni in Europa – nici chiar pe pescarii din Insulele Feroe.

Bucurosi nevoie mare dupa victoria mare in fata Lituaniei, feroezii vor sa dea marea lovitura si in Romania si sa scape de ultimul loc. Pentru pescarii din Feroe, victoria cu 2-1 in fata Lituaniei a insemnat enorm- de 3 zile incoace sarbatoresc incontinuu si vorbesc de marele meci de miercuri.

“Insulele Feroe vin sa ia un punct la Bucuresti si poate de ce nu sa produca un miracol. S-au schimbat in totalitate de cand pe banca tehnica a venit un antrenor din Irlanda. Au sarbatori victoria in fata Lituaniei, e ceva formidabil pentru ei. De 3 zile se vorbeste incontinuu despre asta”, a spus pentru http://www.sport.ro singurul fotbalist roman care joaca in Insulele Feroe, Sorin Anghel.

07Ex
    Keymaster

Eu am renuntat sa ma mai enervez cu echipa nationala, dar ma uit in continuare la meciurile altor echipe nationale. Ce ziceti de infrangerea Argentinei de ieri. S-ar putea ca dupa rezultatele din ultimele 3-4 meciuri Argentina sa nici nu se califice la mondial. Ar fi marfa!!!

@07Ex wrote:

Eu am renuntat sa ma mai enervez cu echipa nationala, dar ma uit in continuare la meciurile altor echipe nationale. Ce ziceti de infrangerea Argentinei de ieri. S-ar putea ca dupa rezultatele din ultimele 3-4 meciuri Argentina sa nici nu se califice la mondial. Ar fi marfa!!!

Da,chiar ar fi o surpriza imensa ca Argentina sa nu ajunga la Mondiale,desi totusi am incredere ca argentinienii se vor trezi la timp si vor reusi sa castige urmatoarele meciuri pentru a-si asigura calificarea.Ar fi totusi in defavoarea competitie ca Argentina sa nu reuseasca accederea in turneul final;Mondialul,zic eu,nu ar mai fi la fel fara aceasta echipa.

De asemenea,eu zic ca Maradona ar trebui demis,deoarece el este principalul vinovat pentru parcursul acesta mediocru al nationalei lor.E exact modelul Hagi:foarte mare jucator in teren,dar fara mare valoare pe banca.

Zibling
    Member

In toate federatiile continentale, se mai schimba “sangele”:
    – in America de Sud – Argentina si Uruguay (duble campioane mondiale) risca sa nu se mai califice la mondial, in dauna Ecuadorului sau chiar a Venezuelei;
    – in America de Nord – Mexicul, de asemenea, risca sa fie eliminata;
    – in Asia – dupa 20 si ceva de ani, Coreea comunista vine la mondial; pe cand, Arabia Saudita si Iranul au luat o pauza;
    – in Africa – Nigeria are o singura victorie, si poate pierde calificarea.

07Ex
    Keymaster

Astept sa vad cand nu se va califica nici Germania si Italia la un campionat mondial. :ymdevil:

@07Ex wrote:

Astept sa vad cand nu se va califica nici Germania si Italia la un campionat mondial. :ymdevil:

Asa cum Olanda nu a reusit calificarea la Mondialul din 2002,o sa vina vremea candva si Germaniei si Italiei sa sufere o astfel de deziluzie.In fotbalul actual,desi poate parea o vorba desueta,nu mai exista echipe mici.Avem exemplul Insulelor Feroe,care au batut Lituania cu 2-1,echipa care ne-a trosnit un 3-0 la noi acasa.Deci orice e posibil in fotbalul actual.

cameliu
    Member

@Ace of Spades wrote:

Avem exemplul Insulelor Feroe,care au batut Lituania cu 2-1,echipa care ne-a trosnit un 3-0 la noi acasa.Deci orice e posibil in fotbalul actual.

Pai aici nu e nicio surpriza! Suntem de nivelul echipelor sus mentionate!
    Daca nu zmulgeam cu greu victoria aia in Feroe acum ne uitam in sus la insule in clasament…
    Acu’ ce ti-e locu 5, ce ti-e 6…

dragos
    Member

feroezii au schimbat antrenorul si acest lucru s-a vazut chiar in primul meci: au batut Lituania :)) =)) :)) =))

MarcAntoniu
    Member

@Ace of Spades wrote:

@07Ex wrote:

Asa cum Olanda nu a reusit calificarea la Mondialul din 2002,o sa vina vremea candva si Germaniei si Italiei sa sufere o astfel de deziluzie.

GERMANIA sa nu se califice la Mondiale ? :-
    Dupa cum merg lucrurile la ei acum, asa ceva se va intampla doar daca dispare “Fotbalul” !! ;)

dragos
    Member

Sambata nu cred, ca putem spera la un meci egal in Serbia

dragos
    Member

multi studenti in lotul lu’ Razvan.
    sper, ca Sambata sa joace Varga si Balan, ca titulari…….
    Galamaz este si el convocat……cred, ca si Lazar este convocat.

07Ex
    Keymaster

Astia sunt ex-studenti, Dragos. Daca ar fi fost studenti adevarati noi am fi fost acum in liga I. :(

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 92 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.