Word Cup 2010 – Africa de Sud

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2010 – Africa de Sud

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 52 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

@laucantona wrote:

eu intodeauna sustin Anglia, evident in lipsa noastra, poate anul asta va fii al lor ca de la Italia ’90 si un pic Euro ’96 nu m-au convins deloc la un turneu final.

Laur, tu cand te referi la “lipsa noastra” te referi la lipsa Romaniei sau a Canadei de la CM? :D

dragos
    Member

primele surprize: anglia – sua 1-1; coreea de sud – grecia 2-0 :)) :)) =)) =))
    ghana – serbia 1-0 :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:

Radu Dobrin
    Member

@dragos wrote:

primele surprize: anglia – sua 1-1; coreea de sud – grecia 2-0 :)) :)) =)) =))
    ghana – serbia 1-0 :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:

nu prea au fost surprize…anglia – cea mai “umflata” echipa din din ultimii 20 de ani, corea-grecia – meci de 1 solist, iar sirbii ne-au obisnuit cu “surprize” negative de-a lungul timpului. Una peste alta, toate rezultatele mi s-au parut uniforme cu ce s-a intimplat pe teren. (speram insa la o surpriza in ger-aus… :D )

dragos
    Member

mi-as dori ca, francezii sa plece acasa, din grupe, caci tot nu joaca nimik….. :)) :))

Zibling
    Member

Da, da, da, in sfarsit Uruguayul si-a dat drumul la joc si sunt ca si calificati in optimi, in caz de egal in celalalt meci.

Iar legat de exemplele date de dragos – nici unul nu este considerat surpriza.

Insa, meciul de azi Elvetia-Spania 1-0, asta da este prima surprinza a mondialului rece si vuvuzit sud-african.

dragos
    Member

bine, ca vor pleca “cocosii” acasa….. :)) :)) :)) =)) =)) =)) =)) =))
    hehe, sper, ca azi sa plece si serbia acas’ :)) :)) :)) :)) =)) =)) =))

PS: vuvuzelele sunt un “element deranjant” al acestui turneu…….pai, daca s-ar fi organizat la noi, veneam cu buciumul :)) :))

cameliu
    Member

Criza mare de tot in Europa Occidentala: Franta, Anglia, Italia, Spania, Portugalia, Germania pina acum in 9 meciuri doar o victorie a Germaniei.
    Singura care poate sari din schema este Olanda…

dragos
    Member

mi-au placut cum au jucat SUA si au revenit de 0-2 in meciul contra sloveniei si chiar puteau castiga cu 3-2, daca nu li se anula golul 3…oricum, acel arbitru a plecat acasa.
    spania, sper, sa castige azi primele 3 pcte.

07Ex
    Keymaster

Eu nu m-am uitat la toate meciurile din cauza serviciului, dar pana acum, bazandu-ma pe meciurile pe care le-am urmarit mi-am dat seama ca favorite la castigarea titlului pot fi doar Argentina, Brazilia, Portugalia (fenomenal au jucat ieri seara contra Coreei de Nord), Olanda, si poate Germania. In rest sunt echipe mai mult de umplutura. Drept este, nu m-am uitat la nici un meci al Spaniei, asa ca poate gresesc ne incluzandu-i si pe ei in calculele mele.

dragos
    Member

da, spaniolii au jucat bine in ambele meciuri, numai ca, in cel contra Elvetiei au avut ghinion cu caru’……
    in opinia mea, multe echipe par obosite, sau isi dozeaza eforturile pentru fazele superioare ale competitiei…..

cameliu
    Member

Arrivederci Italia! M-a bucurat foarte mult eliminarea lor. Chiar mai mult decat a francezilor… :) :) :)
    Mi-au devenit foarte antipatici dupa Euro 2008, cand pe stadion mi-am dat seama ce fel de oameni is…
    De pleca si Anglia eram aproape multumit :)) :)) :))

Din primele 4 grupe doar 2 europene calificate… si si astea joaca intre ele. Campionatele Angliei si Germaniei dau impreuna 117+84 de jucatori la mondiale dintr-un total de 736!
    27%!!!!

Liga lu’ Mitica are si ea 4, 2 slovaci, un ivorian si-un grec…

http://www.estadao.com.br/especiais/2010/06/copa_jogadores.shtm

dragos
    Member

m-am bucurat ca, “broscarii” au spus “PA” Mondialului !!!!
    JOS Palaria pentru SUA, Japonia, Slovacia si Ghana !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

07Ex
    Keymaster

Si mie mi-a parut bine ca Italia si Franta nu s-au calificat. Pe francezi nu i-am putut urmari, deoarece meciurile au fost transmise prea tarziu, dar pe italieni i-am vazut contra noii zeelande, si n-au aratat nimic. Abia astept sa vad meciul lor contra Sloveniei. Nu imi pot explica cum au putut pierde meciul ala.

dragos
    Member

cateva scurte rezumate puteti gasi pe: http://www.fifa.com
    mi-a parut rau de englezi, insa nemtii au o echipa tanara si puternica….poate, daca s-ar fi acordat acel gol (scorul devenea 2-2) alta era soarta meciului.
    ii vom vedea in sferturi contra argentinei – o echipa pe masura lor.
    pe de alta parte, tot in sferturi, uruguay cred, ca va trece de ghana (in optimi – am tinut cu americanii, insa africanii au fost mai pragmatici).

dragos
    Member

iaca am ajuns si in “sferturi”:
    germania – argentina
    olanda – brasil
    uruguay – ghana
    paraguay – spania

sper, ca preferata mea – spania – sa ajunga cat mai sus……

pe cine vedeti in finala ?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 52 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.