Word Cup 2010 – Africa de Sud

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2010 – Africa de Sud

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 52 total)
  • Author
    adi
    Member

eu cred ca va fi o finala dansanta, samba vs. tango.
    finala mica va fi intre flamenco si dansuri tribale.

dragos
    Member

Brasil viitoarea gazda a CM 2014 deja a comandat 40.000 de vuvuzele :)) :)) :)) :)) :)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

07Ex
    Keymaster

Eu vad o finala Olanda – Germania sau poate Olanda – Spania, desi nu prea-i vad pe spanioli sa-i bata pe nemti in semifinale.

cameliu
    Member

Argentina – Olanda ca-n ’78.

cameliu
    Member

@cameliu wrote:

Argentina – Olanda ca-n ’78.

Is pe linga…
    Sincer nu ma asteptam la Germania.
    In 2 meciuri sa le dai 8 goluri Angliei si Argentinei…

adi
    Member

@cameliu wrote:

Is pe linga…

Eu n-am “vazut” 3 din 4 semifinaliste …

07Ex
    Keymaster

Mie Germania mi se pare cea mai solida echipa de la acest campionat mondial. Nu imi dau seama cum atata lume a vazut Argentina jucand bine si ajungand departe, deoarece eu i-am vazut jucand si nu mi s-au parut deloc buni. Cel putin portarul si flancul drept al aparari au fost complet pe dinafara.

Imi pare rau insa de Paraguay ca nu i-au batut pe spanioli, ca parca merita Spania sa plece acasa. Eu asa o echipa n-am vazut de mult timp. Joaca prost si castiga cu 1-0. Au facut-o asa cu Paraguay si cu Portugalia. :(

dragos
    Member

mda, finala va fi: olanda – germania……deh, exista vorba aia: nemtii cand joaca prost – ajung in finala, iar cand joaca bine – O si CASTIGA :ymapplause: ;) :D
    flancul drept al argentinienilor a fost inexistent….
    realist vorbind – nemtii vor matura cu ibericii pe jos, asa cum au facut-o si cu englezii si cu argentinienii…….m-am bucurat ca, maradona a plecat acas’ descult :)) :)) :)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
    insa nu m-am asteptam, ca brasil sa plece asa de repede.

07Ex
    Keymaster

Eu am ajuns in Brazilia cu cateva ore inainte de disputarea meciului cu Olanda, iar meciul l-am vazut la socru-miu acasa. Tre’ sa va spun ca a fost doliu aici cand a pierdut Brazilia. Ei nu se asteptau sa piarda cu Olanda. Eu insa am pariat pe Olanda, iar in Brazilia fiind, am purtat tricoul Olandei spre disperarea nevestei, care a crezut ca voi fi linsat.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Eu am ajuns in Brazilia cu cateva ore inainte de disputarea meciului cu Olanda, iar meciul l-am vazut la socru-miu acasa. Tre’ sa va spun ca a fost doliu aici cand a pierdut Brazilia. Ei nu se asteptau sa piarda cu Olanda. Eu insa am pariat pe Olanda, iar in Brazilia fiind, am purtat tricoul Olandei spre disperarea nevestei, care a crezut ca voi fi linsat.

da, sunt convins ca, nu se asteptau sa piarda in fata olandei…..iar tu ai avut multtt curaj sa porti tricoul adversarei.

PS: un amic de-al meu a pierdut la pariuri, pentru simplu fapt ca, argentina nu a marcat un gol X( i-a fost teama de brasilia-olanda si s-a incurcat la germania-argentina

dragos
    Member

asadar, avem o finalista: Olanda – care a castigat pe merit.
    aseara a fost un meci frumos cu 5 goluri (2 dintre ele sunt de GENERIC) :ymapplause: :ymapplause:
    cred, ca daca mai dura meciul vreo 5 min, sud-americanii egalau…..
    sper, sa vad deseara un meci la fel de frumos si plin de goluri…..

ovidiu
    Member

Finala inedita. Olanda v Spania.
    Oare va invinge pragmatismul olandezilor sau creativitatea si insistenta spaniolilor?
    Vom vedea.

Germania a facut un joc slab in semifinala. Au fot speriati de puterea spaniolilor si nu au reusit nicidecum sa-si faca jocul.
    Oricum a fost un joc foarte tacticizat dar cu putine faze de poarta. Pana la urma au invins cei mai buni (in acest meci, din punctul meu de vedere).

adi
    Member

Al treilea meci consecutiv castigat de Spania cu 1-0.

dragos
    Member

nu credeam ca, spania va ajunge in finala, cu toate ca de la inceputul CM i-am avut printre favorite (alaturi de englezi).
    dupa cum jucasera nemtii pana atunci (si ce scoruri dadeau), eram convins ca, ii vor spulbera pe iberici, insa d’aia e frumos fotbalul, caci nu poti fi sigur de niciun rezultat.
    in acest meci, nemtii au fost de nerecunoscut, iar spaniolii si-au facut jocul lor ofensiv, cu pase ocazii etc.
    una peste alta, m-am bucurat pentru ei….. OLE, ESPANA !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

PS: caracatita prezicatoare Paul a indicat ca, olandezii vor bate in finala…….sa ne prezica si noua evolutia din viitoarele preliminarii la Euro 2012 :)) =)) :))

adi
    Member

Rectific, al patrulea meci. Bravo lor.
    @adi wrote:

Al treilea meci consecutiv castigat de Spania cu 1-0.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 52 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.