Word Cup 2010 – Africa de Sud

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2010 – Africa de Sud

Viewing 7 posts - 46 through 52 (of 52 total)
  • Author
    dragos
    Member

eeeeeeeee, CAMPEONE, CAMPEONE, OLE, OLE, OLE……….VIVA ESPANA :ymapplause: :ymapplause: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:
    m-am bucurat ca, favoritii mei au triumfat, cu toate ca, meciul a fost deschis oricarui rezultat…..JOS PALARIA Puyol, XAVI, DAVID V. et Co !!!!
    fantastic triumf dupa titlul de campioni europeni……..iata ca, au inceput Mondialul cu o infrangere si au castigat cupa.
    TENACITATE + FORTA de GRUP = SPANIA !!!!

PS: Caz, peste 4 ani vei vedea CM live, banuiesc.

sircos
    Member

olanda a avut meciul in bocancul lui robben … pacat :((

Zibling
    Member

@sircos wrote:

Lasa ca si ei, olandezii au avut noroc in semifinale, cu ratarile uruguayanului Cavani.

In orice caz, oricum as lua la puricat acest campionat mondial, din care am vazut vreo 10 meciuri live, iar vreo 30 altele doar pe sarite, consider ca cele mai bune 4 echipe au ajuns in semifinale:
    – despre Spania – il tin pe bara pe Fabregas (nu si-ar permite vreo alta nationala asa ceva), si se bazeaza pe mijlocul Barcei, de parca Catalunia a castigat mondialul si nu Spania-mama O:-)
    – Olanda – cu o aparare fragila, dar cu Robben, Sneijder, Van Persie, Van der Waart, Elia si alti jucatori care pot castiga singuri un meci, nu ma mira unde au ajuns; pacat ca, tragand linie – sunt la a 3-a finala de mondial pierduta
    – Germania – joc pragmatic, cu Klose jucand precum Ronaldo (nimic tot meciul, dar cand ii dai pasa decisiva, aproape ca nu rateaza), iar Thomas Muller eu am zis de la primele meciuri ca va deveni jucatorul turneului… bine a fost prea tanar pt aceasta distinctie, dar macar a devenit gheata de aur a turneului
    – Uruguay – cu Forlan, Suarez, Fucile, Arevalo (de la campioana Penarol) si Perez in echipa ma bucur nespus ca au prins “careul de asi” ai mondialului african; chiar daca unii spun ca au avut un parcurs usor, ultimele 2 meciuri pierdute la turneu (ambele cu 2-3) spun totul despre jocul placut al acestei echipe; abia astept sa-i vad pe “celesti” la Copa America pe care sper sa o castige.

Forlan – balonul de aur, cam la limita, pt ca multe alte variante nu prea erau. Se dorea alegerea unui jucator-locomotiva pt nationala sa, ca la celelalte mondiale unde s-a acordat aceasta distinctie.

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

Caz, peste 4 ani vei vedea CM live, banuiesc.

Mda, cam asa avem planuit sa vedem CM live aici, in Brazilia.

@sircos wrote:

Si mie mi-a parut rau ca a pierdut Olanda, ca parca meritau mai mult sa castige CM decat a meritat-o Spania.

Dupa parerea mea Germania a fost cea mai buna echipa de la mondial, sau, ma rog, cea mai spectaculoasa, dar nu pot sa-mi explic ce s-a intamplat cu ei in meciul cu Spania de nu au jucat nimic. Spania mi s-a parut echipa cea mai plictisitoare de urmarit. In 4 meciuri au castigat cu 1-0, iar in un meci au pierdut cu 1-0. Ce naiba campioana mondiala e asta? Mai degraba ii vedeam pe Uruguay castigand, avand in vedere cat de frumos au jucat toate meciurile, inclusiv cele pierdute contra Olandei si Germaniei.

dragos
    Member

uruguay a fost surpriza placuta de la acest mondial, ajungand in careul de asi.
    dealtfel, toate cele 4 echipe din finale, au meritat din plin sa fie pe podium :ymapplause: :ymparty: :ymapplause: :ymparty:

mai mi-au placut si ghanezii, americanii…japonezii, mexicanii, paraguayenii.

oricum, am vazut meciuri frumoase, spectaculoase; faze bine lucrate, goluri DE GENERIC – ce mai, sarea si piperul unui CM :ymapplause: :ymapplause:

sircos
    Member

@Zibling wrote:

– Uruguay – cu Forlan, Suarez, Fucile, Arevalo (de la campioana Penarol) si Perez in echipa ma bucur nespus ca au prins “careul de asi”

fuse si se duse si asta :D
    http://www.romaniansoccer.ro/stiri/19621/mijlocasul-uruguayan-arevalo-de-la-penarol-la-cagliari.htm

Zibling
    Member

Puteam sa jur ca Arevalo nu are cum sa ramana in tara, ci va lua drumul Europei. La US Cagliari va avea mult de munca, ca astia-s echipa de coada clasamentului. Peste 1-2 sezoane il vad la o echipa mai mare. A jucat f.pragmatic si a fost f.bataios.

Asta e, deci nu-l voi vedea pe Arevalo la meciurile de Cupa Libertadores. :-s

Viewing 7 posts - 46 through 52 (of 52 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.