www.fcsportulstudentesc.ro

Home Forums Online Support Pagina pe Internet / Website related www.fcsportulstudentesc.ro

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Astazi, in cadrul unei conferinte de presa, care va incepe la ora 11.00, va fi lansat primul site oficial al clubului de fotbal Sportul Studentesc, concomitent cu lansarea primei campanii de promovare a unui club de fotbal din Romania.

cameliu
    Member

La Downloads: Sportul Studentesc, este un fisier pdf in care scrie:

“Da, este vorba de acel Hagi pe care îl cunoaste întreaga lume. El a activat la clubul din “Regie” pâna in 1986 când a fost “împrumutat” de Steaua Bucuresti, care urma sa desfasoare finala Cupei Campionilor Europeni.”

Hagi a plecat de la noi la inceputul lui 87, si pt a juca Supercupa!!! nici decum finala CCE pe care Steaua a cistigat-o in mai 86…

Apoi multe alte greseli de tipar…

chiar incepind cu culorile clubului… :”Culorile clubului sunt alb-negr iar echipa…”
    “Gigel Bucur….ulterior el se transfera la Poli Timitoara).

In rest sa fie intr-un ceas bun!!!!! Si sa speram ca aceasta campanie va aduce un plus de imagine si anumite schimbari asteptate…!!!

Zibling
    Member

Pai, din informatiile care se gasesc pe acest site “oficial”, majoritatea sunt destinate campaniei de atragere de sponsori. In in ceea ce priveste fiecare jucator in parte, la “detalii” apare doar data nasterii si atat. In rest, cea mai grava problema mi se pare lipsa de imagini din istoria clubului sau foto cu stadionul din mai multe unghiuri, foto cu sala de conferinte, cu terenurile de antrenament, o schita a intregului complex sportiv, chestii de genul asta.

Anonymous
    Guest

Salut ! Care este site-ul oficial ? Totusi nu imi vine sa cred ce am citit pe gsp….
    Daca nu e pus la punct cu sectiunea Multimedia, poate ii ajutam noi.Eu as putea oferi un DVD cu partida Sportul – Internationale Milano 1-0.

Anonymous
    Guest

Am vazut site-ul si e un mare pas inainte !

Radu Dobrin
    Member

care e legatura dintre siteul respecitv si cel facut de Cazimir? Nu de alta, dar linkul de la “forum” de pe fcsportulstudentesc.ro duce aici…..

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

care e legatura dintre siteul respecitv si cel facut de Cazimir? Nu de alta, dar linkul de la “forum” de pe fcsportulstudentesc.ro duce aici…..

Nu este nici o legatura intre site-ul http://www.sportulstudentesc.com si cel lansat de club.

Oricum felicitari celor de la club ca IN SFARSIT au reusit sa lanseze site-ul oficial. Sper insa ca site-ul respectiv sa fie actualizat continuu, nu ca alte site-uri care nu sunt actualizate cu lunile.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

PIn in ceea ce priveste fiecare jucator in parte, la “detalii” apare doar data nasterii si atat.

Si data nasterii e destul! de exemplu Gigi Multescu face o luna jumate saptamina asta…

ultrasro
    Member

Cam batranel, are deja o luna jumate? :D

Radu Dobrin
    Member

in versiunea engleza, brambureala e si mai mare. In afara de greselile de tipar, engleza mai e amestecata si cu romana pe ici pe colo..

Una peste alta, mie chiar imi place atit initiativa cit si rezultatul. Sa speram ca nu e doar foc de paie.

franz_kafka
    Member

E ok ca s-a legat forumul suporterilor SS de pagina de web a clubului! E vorba de o completare fericita, si in niciun caz de concurenta!

Radu Dobrin
    Member

@franz_kafka wrote:

… E vorba de o completare fericita, si in niciun caz de conurenta!

Bineinteles! Concurenta nu are cum sa fie prin definitie, din moment ce tot ce facem, facem in folosul clubului, nu personal.

Ma intreabam doar “de unde” acel link….pura curiozitate.

ultrasro
    Member

E simplu… managerul de proiect al site-ului clubului este cel care ne-a cerut voie sa punem legatura catre forumul suporterilor. Vorbesc de Directorul executiv al clubului, Cristian Gheorghe, care este si cel care a dat ideile pentru clipurile de promovare.

http://www.youtube.com/watch?v=bsmfcHztluk

cameliu
    Member
    Ultras
    Member
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.